Internetes csalás!


SimiZoli # 2013.01.23. 18:47

Segítséget szeretnék kérni tőletek!!
Keresek egy"úri embert" Aki Végh Krisztián néven internetes oldalakon (Pl: apród) hirdet eladó holmikat.Miután meg történik a vételár elutalása,akkor részéről vége az üzletnek és az Ígért terméket nem küldi el.
Az említett oldalon a balogh084@freemail.hu email címmel hirdetett.
És ezt a telefonszámot adta meg: 06 30 613 77 70.
Ha valakinek ismerős ebből a történetből bármi akkor kérlek jelezzetek nekem!
Kérlek osszátok meg,hátha valamelyik ismerősötök tud segíteni!
Előre is köszönöm a segítséget!!
Holnap le írom a számla számot is.

B.Ádám # 2013.01.22. 15:12

Én is internetes csalás áldozata lettem.Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki tud Nekem segíteni abban, hogy miképpen is lehet szakszerűen megírni egy ilyen feljelentést? Az Én károm nem éri el az 50.000Ft-ot így a rendőr azt mondta nem is foglalkoznak vele, viszont van más sértett is akivel össze szeretném vonatni a feljelentésemet.Erre van lehetőség?
Ha valaki tud nekem ebben segíteni azt hálásan köszönöm és az e-mail címemen elér: sixer0320@gmail.com
Köszönöm!

Rafina67 # 2013.01.22. 10:05

Kedves goldhungary!

Valószínűleg feljelent és felteszem, hogy nem lesz túl sok következménye.

Ha a hirdetésben jelezted, hogy csak közvetítő vagy és előbb te megrendeled, az ő pénzéből kifizetted és csak utána szállítasz akkor tudhatta a kockázatot. Ebben az esetben a rendőrség arról fogja tájékoztatni, hogy ez szerződésszegő magatartás és nem bűncselekmény.

Ha viszont megtévesztetted és azt írtad neki, hogy a rendelkezésedre áll a gép és csak szállítanod kell a fizetés után akkor megtévesztetted és ezzel kárt okoztál tehát csaltál. Ebben az esetben lehet, hogy lesz olyan lelkes a nyomozó, aki valamit nyomozgat az ügyben, de te csak törlessz szorgalmasan, mert gyanítom, hogy közvetítői eljárásra alkalmas az ügy.

Minden jót!
R

goldhungary # 2013.01.21. 10:42

Üdv.

Nekem olyan problémám lenne hogy eladtam egy aukciós oldalon egy számítógépet. Sajnos én is közvetítőn keresztül szerzem be agépeket fizetés után külföldről érkezik. eddig még soha nem fordult elő de engem is átvertek. A sértett vagyis aki tőlem vásárolt számítógépet feljelentést akar ellenem tenni mondtam neki hogy visszafizetem az összeget csak nem tudom egybe hanem részletekbe, el is kezdtem neki törleszteni de ő aztmondta hogy egybe kell a pénze és feljelent. Ebből milyen következmények lehetnek?

dorog # 2013.01.19. 15:55

Internetes csalók ellen emeltek vádat
2012. november 5. 18:30 MTI
VÁD | A három férfi számítástechnikai eszközöket ígérve milliókat csalt ki több mint hetven embertől az ország minden részéről. A most elkészült vádirat szerint a 28 éves N. Tamás Tibor 2010 decemberétől 2011. október 18-i elfogásáig különböző internetes hirdetési oldalakon kínált eladásra mobiltelefonokat, laptopokat és egyéb számítástechnikai eszközöket anélkül, hogy azokkal rendelkezett volna.

A hirdetéseire az ország minden részéről jelentkező későbbi sértettekkel különböző álneveket használva e-mailben, illetve telefonon tartotta a kapcsolatot addig, amíg a leendő vevők át nem utalták az általa megadott számlaszámra a kért összeget. Ezután egy darabig még hitegette őket, majd elérhetetlenné vált - mondta az előzményekről az ügyészségi szóvivő.

A csalássorozat értelmi szerzője az utalásokhoz ismerősei, illetve rokonai - a másodrendű vádlott F. Olivér és a harmadrendű vádlott N. Gábor Zoltán - bankszámláit használta, az érkező pénzt rövid időn belül felvette vagy felvetette és felélte. Az ország egészére kiterjedő nyomozás eddig 73 sértettet derített fel, az okozott kár 5 millió 142 ezer 120 forint.

A Budakörnyéki Ügyészség indítványozta az illetékes bíróságnál, hogy speciális, egyszerűsített eljárás, tárgyalásról való lemondás keretében bírálják el az ügyet. Ennek lényege, hogy a hónapokig vagy akár évekig elhúzódó bizonyítási eljárás helyett pusztán a vádlottak vallomása és a nyomozás iratai alapján hozhat döntést a bíróság, így akár a vádirat benyújtása után 60 napon belül ítélet is születhet - közölte Kállai Gábor.

dorog # 2013.01.19. 15:50

Helyesnek tartom hogy több forumon is figyelmeztethetünk embereket a csalás elkerülése végett,de ne felejtsük el,MINDEN ESETBEN FELJELENTÉS !!! és csak utána közzétenni személyes adatokat,mert a fagyi visszanyalhat...személyiség jogi perben,csak megalapozott gyanu esetén van igaza a sértettnek,ellenkező esetben igen sokba kerülhet,még ha tudjuk hogy igazunk van...ELŐSZÖR FELJELENTÉS ÉS UTÁNA KÖZÖLNI ADATOT!!!!

kissjanipeti # 2013.01.12. 11:07

Sziasztok!
Aprod.hu-n hirdető csalóra szeretném felhívni a figyelmet.Nokia Lumia 800-as készüléket kínál 38.000 Ft.-ért.Egy ideig nagyon segítőkész volt és megbízhatónak tűnt,de átutalás után eltűnt.
Akit már átvert azokkal összefoghatnánk,így megkaphatná méltó büntetését.Akiket nem,azokat remélem a jövőben sem tud majd átverni.Talán ez a bejegyzés is segít.
Számlaszám:11773346-01607002 OTP Borsod-Abaúj-Zemplén megyei LAFO f.3534 Miskolc, Árpád út 2.
A számlaszámhoz tartozó név:Erdős Ivett
Ő maga Balogh Abdul néven hirdetett,Abdul felhasználó névvel.Elvileg ők egy pár.
Telefonszám:0630 9253659 és 0630 3562218
Aki hasonló cipőben van kérem jelentkezzen:kissjanipeti@gmail.com

dorog # 2013.01.10. 17:21

Érdemes körülnézni és megosztani...http://www.facebook.com/SvindlerekListaja Ha megelőzni nem is tudjuk,de másokat segithetünk vele..

memezoli # 2013.01.09. 18:19
Én74 # 2013.01.08. 18:17

"Svindler Listát"
én ilyet nem találtam a facén.

anonim11 # 2013.01.07. 14:19

Ha valaki olcsón akar venni műszaki cikkeket nézze meg ezt oldalt. http://www.maxfelaron.hu/?…
Érdekelne mi a véleményetek.

Etta # 2013.01.07. 13:52

Kideríttettem,h kik ők valójában, tudom, hol laknak, és mikor születtek. Szégyen, de az egyik 21, a másik még nincs 20!:S

Etta # 2013.01.07. 12:56

Sajnos párom is csaló áldozata lett az apródon. A tanulópénzt megfizette, nem is keveset, megtanulta ő is, és a környezete is,h nem bízhat idegen emberekben.

A csaló Nagy Attila néven van regisztrálva, xxx18wow@gmail.com e-mail címmel, a pénzt
OTP Bank - 11773384 - 01187470 számlaszámra,
Kaszás Péter névre kéri.

Nagyon kedves, gyorsan válaszol, de külföldi oldalakról lopja a telefonok képeit, cserélgeti az "eladó" telefonokat, és gondolom, nem a párom az első,akit átvert!

Az apródon jelentettem a hirdetéseit, de valószínűleg ezzel nem sokra mentem, hiszen regisztrál más néven. Rendőrségen is fel lesz jelentve,hátha kevesebb embert ver így át a jövőben.

Ha valaki szintén áldozatává vált saját naivitásának és ennek a csalónak, kérem jelentkezzen a dolphie001@gmail.com címen. Köszönöm!

pappcs # 2013.01.07. 12:10

Én74 Na álljon meg a menet egy pillanatra! Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat, a rendőrség nem térít meg semmit. A rendőrség, bíróság, csak a bűnösséget állapítja meg, ami azt jelenti, hogy még ha el is ítélik, akkor sem volna ez maga után azt, hogy a pénzed visszakapod. Pénzbüntetés esetén is a pénzbüntetés az államé, nem pedig a sértetté. Az egy külön polgári peres ügy. De hozzáteszem, hogy ha nincs végrehajtható vagyona, akkor a polgári bíróság végzésével is törölheted a...
Persze büntetőbíróság is rendelkezhet polgári jogi igényről, de ennek a joghatása megegyezik a polgári bíróság ítéletével.

El kell dönteni mit szeretnél, azt, hogy büntessék meg, vagy azt, hogy a pénzed visszakapd. Előbbi esetben tényleg a rendőrség a megoldás.

Viszont, ha vissza akarod szerezni a pénzt, szerezd meg a nevét, idézhető címét és ne a rendőrségre menj , hanem a közjegyzőhöz. írjatok egy fizetési meghagyást, küld ki neki és ha a csóka 15 napon belül nem reagál rá, akkor jogerőre emelkedik, 16. napon mehetsz a végrehajtóhoz. Ha van végrehajtható vagyona, letiltható pénze, stb, akkor ezzel a módszerrel gyakorlatilag azonnal visszakaphatod a pénzt. egy büntetőeljárás meg elhúzódhat 4-5 évig is és nem garantált, hogy viszontlátod a pénzt.fizetési meghagyásnál meg nem vizsgálják a bizonyítékokat, nincs bizonyítási eljárás, csak akkor ha az alperes kifogással él. ez esetben az ügy perré alakul. Na itt már a polgári bíróság megkeresheti a bankot adatkérés céljából, ha pl. azt állítja a csóka, hogy nem a övé a számlaszám... De ha nem áll kifogással, akkor jogerőre emelkedik a fizetési meghagyás és lehet menni a végrehajtóhoz.

Én74 # 2013.01.06. 18:12

Tehát ha vissza akarom kapni a pénzem min 50ezer forintnak meg kell lennie?
Addig nem is foglalkoznak vele?
Vagy ha nem foglalkoznak vele fel kell adnom nekem is valami kamu hirdetést kamu névvel és szépen vissza"lopni"másoktól a pénzt.
Mert akkor engem se keresnek majd.
Nem?
Elég szomorú hogy nem foglalkoznak ezekkel az ügyekkel mert igy szinte rákényszerítik az embereket az ilyenekre!

vicuska1977 # 2013.01.06. 17:06

Szisztok! Leírom mindenkinek akit az vert mint vicuskát, mert azzal egyezik meg a számlaszám: Pénzes Zsolt Pécs Gyulai Pál út 6. Ja és a számlaszáma: 18203112-01282439-10010029

pappcs # 2013.01.04. 12:35

számlaszám, telefonszám alapján nem lehet megtalálni, ha 50 ezer alatt van a kár. Kivéve ha megáll az üzletszerű minősítés, ami fél éven belül legalább 3 esetet jelent. Mivel szabálysértés esetén (50 ezer alatt) nincs joga adatot szolgáltatni sem a banknak, sem pedig a mobilszolgáltatónak. Sajnos ez a törvény. De ha már megáll az üzletszerű elkövetés, akkor az már bűncselekmény (csalás vétsége), ez esetben meg már van helye megkeresésnek.

Én74 # 2012.12.30. 19:35

Üdv Mindenki!

Keresem azon személyeket, akik az alábbi adatokkal hirdető ( illetve adatokat kiadó ) és ezzel pénzt kicsaló személlyel kerültek kapcsolatba:
Az illető az Apród nevű hirdető portálon árul(t) de lehet hogy már máshol is felbukkant Alcatel ot-995-öt és Samsung galaxy ace mobiltelefonokat árul elég kedvező áron!
Megkérdeztem hogy miért ilyen olcsó a telefon azt válaszolta ,hogy az Euronicsnál dolgozik és ezért tudja ilyen olcsón adni!
Még meg is néztem hogy Baján van e euronics hogy biztos legyek.
Hát vettem is egyet persze előre utalással.
Kaptam pár üzenetet pl:hogy megkapta a pénzt és délután postára is adja a telefont de azóta semmi!
És a hirdetései is lejártak!

A neve: Horváth László
Elméletileg 6500 Baja Attila utca 12. De szerintem nem…
E-mail: lacaa32@freemail.hu
Telefonszám:06309455499 ami mondanom sem kell hogy nem él!
A számlaszáma: 10402843-86755475-77751004
De itt viszont már a számlatulajdonos nevéhez: Simon Norbert-et adta meg!
Amit kiderítettem hogy a számlaszám alapján a bank ahová utaltam az ez a bank fiók:
K&H Bank Zrt. 284 Bácsalmás
6430 Bácsalmás, Szent János u. 11.
Remélem ha megteszem a feljelentést akkor a bankszámlaszám alapján meg lesz a csaló és mások pénzét már nem szedi el!

Én74 # 2012.12.30. 17:30

Üdv Mindenki!
Keresem azon személyeket, akik az alábbi adatokkal hirdető ( illetve adatokat kiadó ) és ezzel pénzt kicsaló személyel kerültek kapcsolatba:
Az APRODÓN hirdetett Alcatel OT-995, és Samsung galaxy ace készülékeket olcsón!
Kérdeztem hogy miért ilyen olcsók azt válaszolta hogy a Bajai Euronicsnél dolgozik és igy tudott hozzájuk jutni!
Vettem is egyet persze előre utaltam...
Azóta semmi!

Horváth László
Elméletileg itt lakik:6500 Baja Attila utca 12.
E-mail:lacaa32@freemail.hu
SZÁMLASZÁMA MELYRE KÉRNÉM ÁTUTALNI:Az meg már Simon Norbert 10402843-86755475-77751004
Ami érdekes hogy a számlaszám alapján a bank
K&H Bank Zrt. 284 Bácsalmás
6430 Bácsalmás, Szent János u. 11.
Ennyit sikerült kiderítenem.
A KÉSZÜLÉKET A MAI NAPON POSTÁZTAM.
Telefonszám:06309455499 ami persze nem él!
Remélem hogy ha feljelentem a számlaszám alapján meg lesz a csaló!

sfecy # 2012.12.28. 13:11

TISZTELETEM A KÉSZÜLÉKET POSTÁZOM A MEGADOT CIM ALAPJÁN IDE KÉRNÉM A 20000EZER FT ELÖLEGET 11600006-00000000-60242589 SZABÓ BALÁZS A NEVELTFIAM ERSTE A FENMARADÓ 35000FT-OT A KÉSZÜLÉK KIPROBÁLÁSA TESZTELÉSE UTÁN UGYANIDE KÉRNÉM TISZTELETEL SAS JÁNOS

http://www.kephost.com/view3.php?…

Laczuzinho # 2012.12.28. 12:01

Kedves Fórumozók!

A mai napon majdnem én is áldozatául estem egy internetes csalásnak. Hirdettem az apródon, és jelentkeztek is érte. Először szép magyarsággal írt a "tettes", válaszoltam neki, erre angol-google fordító keverékkel írt tovább, hogy az unokatestvérének kéne küldeni a csomagot erre a címre:
Name......REESIE MOORE
City...... Saint Louis, Missouri
Address .......2528 GLASGOW AVE
zipcode....63106
Country....USA

Ajándéknak akarja neki, megbeszéltük hogy a postaköltséggel elküldi az összeget (70.000Ft) és ahogy jóváírják megyek is a postára. Elutalta az összeget, és jött a jó öreg Royal Bank of Canada ruppótlan visszaigazolása, miszerint elkülönítették az összeget a vevő számlájáról, és amint küldöm a feladás hiteles másolatát, abban a pillanatban utalnak. Aztán fél perc múlva egy újabb e-mail, hogy az FBI biztosít engem arról, hogy minden zökkenőmentesen haladjon. Amúgy onnan is gyanús lehet az ilyen csaló, hogy olyan adatokat tüntetnek fel a banki e-mailben, amikhez semmi közük. Meg egy bank azért ad magára, és ha e-mail-t ír nem úgy néz ki mint egy kifestőkönyv :) Aztán az illető is írt (nlorena85@gmail.com) de már letörölte magát az apródról, mondjuk máshol még feltűnhet. Írta, hogy megkaptam-e a visszaigazoló e-mailt. Erre elkezdtem kutatni a neten, a megfelelő kulcsszavakkal megtaláltam ezt a fórumot meg még 1-2 másikat, és egyből nyilvánvaló volt a dolog, természetesen belinkeltem, elküldtem neki, és megköszöntem hogy megpróbálta :)

Mindenki legyen nagyon óvatos, és melegen ajánlom, ha egy pici gyanú is felmerül azonnal forduljon google-mesterhez, és pár perc alatt kiderül a turpi! Fölösleges az e-mail-re hagyatkozni, vagy a bank honlapjára, mert ezek már annyira profin csinálnak mindent, hogy a picit is jóhíszemű vásárló bedől nekik! Engem is csaptak be már, így tudom mire kell figyelni! Óvatosan!

felderito # 2012.12.21. 19:20

Üdvözlök mindenkit. Keressük további azon károsultakat, akik Dvorniczky Béla 10918001 00000027 19170005 számlájára utaltak expressz.hu-s vásárlást követően, és át lettek verve! Különféle szórakoztatástechnnikai termékeket árul, pl. iPhone, PlayStation 3 stb. Az e-mail címe változó, akár csak a lakhelye.

Zsolt07 # 2012.12.19. 07:01

Üdv Mindenkinek!
Egy új csalásra hívomfel a figyelmet!
Az alábbi emailt küldik:

Dear Beneficiary,

This is a personal email directed to you.
I and my wife won a EuroMillions Jackpot Lottery of Ł148m EuroMillions
in August. We have decided to donate the sum of Ł5,000,000.00 Pounds to
you as part of our own charity donation,including 4 other individuals
worldwide also awarded Ł5,000,000.00 Pounds each.

You can verify this via the links below.

http://www.dailymail.co.uk/…cle-2187999/
http://www.national-lottery.co.uk/…sgallery.ftl

Adrian And Gillian Bayford
Email: adriangillianbayford@hotmail.com.hk

Ha válaszolsz, jön egy uj email:

First and foremost I want to thank you for responding to my email. Your Email was selected from
an exclusive list of 29,031 E-mail addresses of individuals from the internet by the United Kingdom
Gaming Association.

This is a life time oppurtunity for you and 100% legitimate thats why I and my wife Gillian had to make
sure this is put on the internet for the world to see.

You see after taken care of the needs of our immediate family members and relations,we decided to donate
additional $20 Million to other individuals bodies around the world in need, the Red Cross,Haiti,and some
other organizations in Asia and Europe,and the bulk of the funds deposited with {Reliance Bank Ltd} here
in UK, the payout Bank for our donation.

To facilitate the disbursement process of the funds {£5,000,000.00 Pounds} which have been donated solely
to you, please send us;

  1. Your Full Names:
  2. Occupation:
  3. Your Age:
  4. Contact Address and Country:
  5. Direct Phone Number:
  6. Valid ID (Scanned),before we forward you details of the payout Bank.

We are hoping that you will be able to use the money wisely and judiciously. We employ you to do what you can
to alleviate the level of poverty in your region and also try to enhance the standard of living of as many
people as you can because that is the only objective of donating this money to you.

Thank you for your time and we anticipate your earliest response.

Regards,
Adrian And Gillian Bayford.

Interneten utána néztem, ezek csalók, tehát véletlenül se adjunk meg semilyen adatot!!! Azt írták,hogy ezek után majd pénzt kérnek különböző indokokkal, de a nagy pénzt soha sem kapjuk meg!
Szerintem kellene egy magyarnyelvü oldal, ahol az ehez hasonló csalások megtalálhatóak elnnének, így sok áldozat nem esne bele!!

dorog # 2012.12.13. 11:46

Tisztelt ...Véleményem,és ius latratus !!! nevü forumozó.. Cinikus hangvételü kommentje kapcsán szerintem intelligens ember nem élcelődik más kárán ha segiteni nem szeretne,ne pártolja a szélhámosokat...Különben az előre utalás sem veszélyesebb mint utánvéttel postázni.. Albérletben lakó személy ha utánvéttel nem azt küldi amiben megállapodtak,akkor is ki kell fizetni átvétel előtt,ellenben utolérhetetlen marad mert nem bejelentett cimen veszi át a vételárat.. Az utalásnál a számlaszám lekövethető bár ott is vannak kiskapuk... ennek ellenére inkább kiiktatni kellene a szélhámossággal üzletelőket mint a sértettekkel élcelődni...

A vevő # 2012.12.11. 20:06

Keresem azon személyeket, akik az alábbi adatokkal hirdető ( illetve adatokat kiadó ) és ezzel pénzt kicsaló személlyel kerültek kapcsolatba:

Kovács Péter ( e-mailben már Horváth Péter volt )
Elméletileg debreceni lakos...
E-mail: kovicspeter@citromail.hu
Email üzenete: "TISZTELETEM, AZ ADATOK: SZABÓ BALÁZS SZÜL: 1990.02.08. 8800 NAGYKANIZSA A.N: ORSOLYA MÁRIA LAKCÍME: 8800 NK. SZEPETNEKI UTCA 22. SZÁMLASZÁMA MELYRE KÉRNÉM ÁTUTALNI A KIALKUDOTT 43- FORINTOT: SZABÓ BALÁZS: 11600006-00000000-60242589 A KÉSZÜLÉKET A MAI NAPON PÓSTÁZTAM AZ ÖN ÁLTAL MEGADOTT CÍMRE GARANCIÁT VÁLLALVA RÁ. TISZTELETTEL: HORVÁTH PÉTER 2012.12.04."
Telefonszám: 06 30 9534476

Laptopot és egyéb cikkeket hirdetett az Expressz.hu oldalon.

Feljelentés megtörtént, azonban minél több feljelentő lenne, annál komolyabb büntetésre számíthatna a "becses árusunk".