Internetes csalás!


bigdady # 2012.12.11. 18:04

mi a felhasználóneve?

Véleményem # 2012.12.10. 15:50

Próbáljátok ki az utánvét lehetőséget...
Az apród figyelmeztet is, hogy ne utalj ismeretlennek előre. De hát hiába...

ius latratus # 2012.12.10. 15:36

A nevét változtatja?
Már ketten vagytok, akiket "átvert"? Ne add fel, ha lesztek hárman, akkor még a nemzetközi elfogatóparancs is összejöhet.
12.000 Ft-ért laptop. Itt az ára.

vicuska1977 # 2012.12.10. 13:22

Az apródon vettem egy laptopot,az összeget
átutaltam,de az illető akitől vettem,nem válaszol a levelekre.csak e-mail volt
megadva,de nem válaszol és a terméket sem küldi.Egyébként 12000ft-ról van szó.A
hírdetését törölte,sőt a profilját is.
Adatai:A számlaszám:18203112-01282439-10010029 FHB bank

Ha valakit már átvert akkor jelentkezzen,mert megtettem a feljelentést ellene.
Eddig ketten vagyunk akiket átvert,a nevét és az e-mail címét változtatja,a számlaszáma ugyanaz.

dorog # 2012.12.09. 08:25

Érdemes ezt a cikket elolvasni....Ha lassan is de kézrekerülhetnek a szélhámosok....Internetes csalók ellen emeltek vádat....http://www.heol.hu/heves/kek-hirek-bulvar/internetes-csalok-ellen-emeltek-vadat-469443

dorog # 2012.12.09. 08:24

Továbbra is várom azok jelentkezését akit HORVÁTH ÁRON vagy KIS KÁROLY néven esetleg más néven ( karcsi8817, aron9428 emailcimmel) apród.hu oldalon GALAXY S2,XPERIA S,XPERIA ARC stb.. - telefonhirdetéssel átvert, és Kis Alex 11773353-00874807 Otp számlaszámra utalt pénzt de telefont nem kapott,jelentkezzen. Egyébként a meglévő email levelezés és utalási bizonylattal tegyen feljelentést a helyi rendőrkapitányságon..

Paszerbovics # 2012.12.08. 13:49

Hello!
Apródon vettem egy laptopot, http://aprod.hu/…-IDFs93.html, ezen elérhető az archivumból! A hirdetés szerint nincs semmilyen hibája, sem rejtett hibája, üzenetváltások során rá is kérdeztem hogy nincs e valamilyen hibája a gépnek. Válasza rá: Szandra911@freemail.hu Felhasználó hirdetései

Szia nem fényképezem le elég ez a 6 kép ebböl láthatod h olyan mint az uj.Nagyon keveset lett használva.A toucpadja is.
A garancia nincs már rá ,de én adok rá 1 hónap garanciát neked.

Érdekelne hogy te irtál üzenetet a telefonomra?

Ma nem tudom feladni csak holnap és kérnék 1 tel számot meg cimet

Pár napja érkezett meg a csomag(tánvéttel, papir van róla), külsőleg a csomagolás hibátlan volt, szépen be volt csomagolva, kibontás után észrevettem hogy a gép kijelző keretén 3 fog el van törve valamint a hangszórón egy vésés szerű horpadás van, ami a képeken nem látszott egyáltalán, valamint a kijelzőn pixelhiba is van, másnap bevittem szervizbe és mondták hogy x összeg a kicserélése, beszéltem az eladóval telefonon, mondta hogy küldjem el a képeket, adott email cimet is! többször próbáltam elküldeni de az általa megadott cim érvénytelen volt, aztán végre kaptam tőle egy érvényes cimet is, miután megkapta a képeket, azt állitotta ogy ő nem igy küldte el nekem és elküldött melegebb éghajlatra mindenféle káromkodás meg szitkozódás közepette( 1 hónap garanciát vállalt amit le is irt!) Mit tehetnék hogy visszaküldjem az árut vagy legalább rávegyem hogy a hibás részeket kicseréltesse vagy némi kármegfizetést kapjak tőle? Előre ois köszönöm! Krisztián

vicuska1977 # 2012.12.07. 12:10

Az apródon vettem egy laptopot,az összeget
átutaltam,de az illető akitől vettem,nem válaszol a levelekre.csak e-mail volt
megadva,de nem válaszol és a terméket sem küldi.Egyébként 12000ft-ról van szó.A
hírdetését törölte,sőt a profilját is.

Adatai:A számlaszám:18203112-01282439-10010029 FHB bank

név:Szilágyi Róbert
Debrecen
E-mail.cím:szilirob2010@gmail.com

Ha valakit már átvert akkor jelentkezzen,mert megteszem a feljelentést ellene.

Gtee # 2012.12.06. 05:46

Suki Tibor Benjámin az apródon szedegeti áldozatait. xbox -okat és xbox cuccokat hirdet. Össze vissza minden megyéből. Természetesen a csomagot soha nem küldi. Azonnal rendőrségre,már van ellene pár feljelentés. Iktassuk ki a csalót.

Suki Tibor Benjámin

Raiffeisen bank
12010879-01367546-00100009

baloghtrioka@citromail.hu

06 70 2344161
06 20 4654284

feketerozsa # 2012.11.21. 09:40

Újabb Nigériai csalás!!!

Magyarországon bukkant fel Al-karim Dawud néven,dalkarim@live.com e-mail
címmel ezzel a telefonszámmal:+447035900468 egy magát UK-ban élő, és egy
ottani cég nevében hírdetést feladó ember, aki valószínűleg dél afrikában
tartózkodik. Sokféle elektornikai eszközt árul, jelenlegi célországa, ahol a
csalásokat elköveti Magyarország. A csalásra magam kárán derült fény, sajnos
én is rendeltem 2 db Iphone 4s telefont, aminek az árát ki is fizettem, de
sajnos nem kaptam semmit. Ez az én hibám. Viszont bejelentést kívánok tenni,
mert nagy valószínűséggel elég sok megkárosított, csalás áldozatává tett
ember járt így. Nem tudom, hogyan lehetne ezt megállítani.
Adatok
Hírdetések:
http://www.google.hu/#…
Amelyik cég nevében hírdet
Mercy Peterson
Tradevenue limited
28 ROSSLYN ROAD
BARKING
ESSEX
IG11 9X
2012/12/10th.
Ennek a cégnek a vezetőjét megkerestem, akinek a neve:
Arish Siddiqui
telefonszáma:
004475-1787-1787
A cégjegyzék száma:
05664080 UK
Ő nem is ismerte ezt a személyt, Al-Karim Dawud-ot, aki elköveti ezeket.
Az első fizetést viszont erre a cégnévre Mercy Peterson nevére kérte, és
vette fel a pénzt.
A második fizetést viszont egy Nigériai címre.
Receiver's Name: Joel Okoekhian
Address: 103 victoria island road
City: Lagos
Zipcode: 23401
Country: Nigeria.
Az interneten oroszországban körözést találtam végül erről.
http://www.criminalnews.ru/…on-iz-anglii?…
ugyanilyen sztorikat leírva.
Ez egy nemzetközi internetes csaló, akinek a jelelnegi célországa,
Magyarország.
Sajnos nem tudom, hogyan tudnám én a pénzem visszaszerezni,és azt se, az
internetes portálokon ezekre a hírdetésekre hogyan lehetne jelezni, hogy
másokat ne tudjon becsapni.
Kb. 100 e-mail váltás történt ezzel kapcsolatban, mert arra hivatkozik, hogy
egy szállítmányozó cég küldte az árut, majd az szlovákiában (Brno-ban, ami
nem is szlovákia, hanem Csehország)vám alatt van tartva.
A weboldal hamis, az ott feltett adatok hamisak, minden frissítéskor az
oldal nem elérhető,és az ott megadott telefonszámon egy unott hang vette fel
a telefont, aki ígért 2 extra telefont, ha fizetünk 600 dollár vámot még.
http://www.coulogcouk.com/index-6.php
tracking number is
0A88476F62

dorog # 2012.11.13. 07:15

Továbbra is várom azok jelentkezését akit HORVÁTH ÁRON vagy KIS KÁROLY néven esetleg más néven ( karcsi8817, aron9428 emailcimmel) apród.hu oldalon GALAXY S2,XPERIA S,XPERIA ARC stb.. - telefonhirdetéssel átvert, és Kis Alex 11773353-00874807 Otp számlaszámra utalt pénzt de telefont nem kapott,jelentkezzen. Egyébként a meglévő email levelezés és utalási bizonylattal tegyen feljelentést a helyi rendőrkapitányságon...

Paull # 2012.11.10. 12:30

Üdv!
Én egy Samsung Galaxy Ace telefont rendeltem az aprod.hu portálról, 18400 Ft-omba került az állandó stressz és a várakozás a rendőrségen. Bár már a megrendeléskor is gyanakodtam rá, hogy kamu megrendeltem (nem volt név megadva, a telefon nevét használta sajátjaként) megtettem a rendőrségi feljelentést, erre azt közölték, hogy találnom kell két másik embert, akiket szintén lehúzott ez az ember.
Duka Heninek mutatkozott be, a pénzt egy Szabó Csaba Lake nevű 11773384-01430613 bankszámlaszámra kérte. Nem tudom mennyire segítség, de Budapest 4. kerületet írt lakhelynek. Kérem, akit szintén átvert ugyanilyen személy jelentkezzen a paulelekjr@yahoo.com e-mail címemen, hogy kézre keríthessük ezt a csalót!
Elek Pál

Paull # 2012.11.09. 17:02

Üdv!
Én egy Samsung Galaxy Ace telefont rendeltem, 18400 Ft-omba került az állandó stressz és a várakozás a rendőrségen, megtettem a rendőrségi feljelentést, erre azt közölték, hogy találnom kell két másik embert, akiket szintén lehúzott ez az ember.
Duka Heninek mutatkozott be, a pénzt egy Szabó Csaba Lake nevű bankszámlaszámra kérte. Nem tudom mennyire segítség, de Budapest 4. kerületet írt lakhelynek. Kérem, akit szintén átvert ugyanilyen személy jelentkezzen a paulelekjr@yahoo.com e-mail címemen, hogy kézre keríthessük ezt a csalót!
Elek Pál

dorog # 2012.11.09. 08:04

Előző felhivásomra már érkezett ujabb személy akit átvert a Kis Alex Otp számlára kérte az utalást,most Horváth Áron néven tett fel Békés megyéből az aprod.hu oldalon Xperia arc ,és galaxy s2 hirdetést.. továbbra is várom azok jelentkezését akit esetleg becsapott,gyüjtjük a károsultakat,mert folyik az eljárás nevezettel szemben...

Cataleya55 # 2012.11.08. 08:28

Üdv mindenkinek!
Még egy internetes csaló!

Name: Csaba Ade
Address: Iyakanju Road, Dugbe
City/state: Oyo state, Ibadan
Zipcode: 23402
Country: Nigeria
Email cím, amiről írt: csababola1@gmail.com

Ne dőljön be neki senki!

dorog # 2012.11.07. 19:42

Érdemes ezt a cikket elolvasni....Ha lassan is de kézrekerülhetnek a szélhámosok....Internetes csalók ellen emeltek vádat....http://www.heol.hu/heves/kek-hirek-bulvar/internetes-csalok-ellen-emeltek-vadat-469443

dorog # 2012.11.07. 13:26

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni ugyanis az Apród oldalán vásároltam egy telefont,aminek a vételárát elutaltam de telefont nem kaptam.(21.000 ft-om bánja...) tettem feljelentést,amit annak ellenére hogy számlaszám,név,hirdetés kinyomtatva email-cimmel,és utalási bizonylat is volt ismeretlen tettesként lezárták,hogy az elkövető kiléte nem megállapitható,mert 50.000-ft-ig szabálysértésnek minősül a csalás...a bank nem adott erre való hivatkozással a rendőrség megkeresésére adatot..csak büntetőügyben ad ki személyes adatot banktitokra hivatkozva..akit esetleg: Kis Alex 11773353-00874807-00000000 számlaszámra utalt és hasonlóképp járt mint én kérem jelezze az ifj.novakistvan@citromail.hu email cimen...ha több elkövetés igazolodik akkor bünügyként kezelik és felelősségre vonható..

Zoli0721 # 2012.10.28. 11:41

Sziasztok!

Én nem rég vásároltam interneten egy külső hdd-t és átvágtak.
Elutaltam a pénzt,addig válaszolt az e-mailemre,utánna semmi.
Feljelentettem a Rendőrségen.
Meg van az illető neve,e-mail címe,a bank neve és az illető számlaszáma.
Borhi Ferenc néven Kalocsáról hirdetett az expresszen.
E-mail címe capocuoco@freemail.hu,kelkaposzta fozelek.
Kérem jelentkezzen,akit még átvert ez az illető.
Köszönöm!
Zoli0721

Pinyek # 2012.10.19. 16:57

sunny teddy szeretne telefont venni tölem az apródról!!Euróban!!számlaszám Iban...stb mondtam neki,hogy 80Eu,azt mondta,hogy küld 130-at,hogy a postaköltséget is fizeti!!! szerintem ő lesz a telefonos ,laptopos figura!!!

bakosl # 2012.10.12. 19:29

Üdvözlök minden fórumozót!

Én a Szolnoki Rendőrkapitányságon dolgozom és egy többrendbeli csalássorozat felderítéséhez keresek sértetteket. Eljárás indult szabálysértés keretében ismeretlen személlyel szemben, aki az expressz.hu internetes portálon Iphone 4 telefont, Playstation 3-at, és különböző Notebook-okat kínál eladásra a bolti árhoz képest csekély összegért.A kapcsolatot a megszerzett információk alapján csak telefonon hajlandó tartani és csak kamu citromail-es email címekkel hirdet különböző kamu nevekkel. Az áldozatoknak megad egy bankszámlaszámot, amelyre családi okok miatt sürgősen kéri az utalást. Elég kapcsolattartó, általában telefonfülkékből kezdeményez hívásokat, amelyek Nagykanizsán találhatóak. A hirdető vélhetően 30 év körüli, mély rekedtes hangú.

Az utóbbi egy héten a következő neveken hirdetett:

Név: munkácsi péter
E-mail: munko@citromail.hu
Település: Mór
06703442845

Név: szalai csongor
E-mail: szalai.csongor@citromail.hu
Település: Hajdúböszörmény
06702995604

Név: dobos zoltán
E-mail: doboszol@citromail.hu
Település: Mosonmagyaróvár
06705186072

Név: Szabó Tamás
E-mail: szabotamas33@citromail.hu
Település: Székesfehérvár
+36702966251

Aki hasonló, vagy az ezek között hirdető csalásának áldozata lett kérem keressen meg a Szolnoki Rendőrkapitányságon hétköznap 08.00 - 16.00 óra között a 112 segélyhívón és kérjen engem Bakos László r. ftőrm-öt a 18-39 melléken.

Gabicsek # 2012.10.10. 19:03

Ha csak egy kicsit olvasgattál volna ezzel a témával kapcsolatban, rájöttél volna, hogy nem te vagy az egyedüli, akit átvágnak.
Nem kell bedőlni a fenyegetéseknek. Nincs kifizetve (nincs a számládon a pénz), de nyugi, nem is lesz.

Zizzz # 2012.10.10. 13:33

Szuki: én feladnék neki laptop gyanánt egy üres dobozt. Vagy egy szépen becsomagolt téglát.

szuki22 # 2012.10.10. 12:30

sziasztok!
Hirdettem a jófogás.hu oldalon egy telefontEgy bizonyos Racheal David irt hogy igényt tartana a telefonra.Én megadtam neki a számlaszámot mondta hogy utalja az összeget.Kaptam egy levelet az Európa Credit online Transfer banktól hogy az összeget a vevö számlájáról levonták és a postai scen másolat elküldésével irják jóvá az összeget!a csomag feladás és a scen másolat elküldése megtörtént!A telefon ami nem kis értékű már rég úton van én azóta sem kaptam meg az összeget!A vevő rám irt hogy laptopra is szüksége lenne!Nekem nem volt de mondtam hogy segitek neki venni!Kiválasztotta a laptopot és ráutalta az árát ugyan ahoz a bankhoz de én mondtam neki hogy amig a telefon árát nem kapom meg ne utaljon!Ő ezt figyelembe se véve át utalta mire a bank küldte a levelet ha miután feladtam a laptopot jóvá irják a számlámon a teljes összeget!Én a banknak és a vevőnek is vissza válaszoltam hogy mivel a telefon fel lett adva,és a scan másolat el lett küldve a telefon árát irják jóvá!Erre a vevő és a bank azt irta ha 48 órán belül nem küldöm a csomagot jogi lépéseket fog tenni!De én meg se eygeztem vele a laptopot illetően csak a telefonom árát szeretném meg kapni!Valamint az interpóllal fenyegetőzik és én járom meg ha nem adom fel a laptopot!Természetesen minden angolúl volt irva google forditót használtam!Az utolsó banki levél magyarúl jött de nem volt értelmes tehát valószinű hogy ott is ezt a forditót használták!az illető és a bank is folyamatosan zaklat a leveleikkel!a csomag nigériába szólt és most arra lennék kiváncsi hogy ez átverés volt e?várom segitségeteket!

lollika # 2012.10.07. 09:12

sziasztok,

vásároltam az interneten apróhirdetési oldalon, de sajnos csalás áldozatává lettem.
ha csak egy bankszámla számom van névvel és egy e-mail címem, kihez fordulhatok?

előre is köszönöm!

Lolli

pappcs # 2012.10.04. 13:33

krisu084: A telefonszámla nem büntetőjogi kategória, a csalás értéke szabálysértési érték, ami meg már elévült, mert eltelt a fél év. Ha mást nem vertél át megúszod és még talán fizetni se kell, ennyi pénzért nem fog polgári perre menni senki. Bár láttam én már karón varjút...