Internetes csalás!


Florist # 2012.10.02. 18:06

Sziasztok!
Én egy nemzetközi társkereső oldalon jöttem össze egy pasival. Elhalmozott szerelmes levelekkel..majd két hét után írt, hogy kirabolták, küldjek neki 2 ezer dollárt..) Persze nem dőltem be neki..de azért megkérdeztem, milyen cimre kérné a pénzt?
Jött a válasz:

NÉV: Patrick. R.Hyban

ADDRESS: 43/47 telek Avenue, Ikeja, Lagos, állam, Nigéria 23401.
Skypon még látom most is aktív.

És van egy kérése. Rendelt már valaki a Well Going Concern cégtől Converse cipőt?

krisu084 # 2012.09.02. 04:32

Szeretnék segítséget kérni Én 1éve átvertem egy ember 19000ft-tal és most szeretném kifizwtni neki a pénzt de ő megtette a feljelentést meg állítólag lett neki e 20000ft telefonszámlája amiért ismét feljelentett azt szeretném kérdezni ha én kifizetem neki akkor ő vissza tudja vonni a feljelentést ellelnem vagy nem

balage001 # 2012.08.30. 08:12

Sziasztok!

Sajnos összeakadtam egy csalóval, aki telefonokat hirdet "feketeric@citromail.hu" címről. Folyamatosan rotálja a hirdetéseit, az ügyben már tettem rendőrségi bejelentést. Azokat keresi, akik hajlandóak neki előre utalni (mint én is tettem:() Keresem azokat, akik még érintettek lehetnek az ügyben, kérem keressenek meg ezen a linken keresztül: http://www.cheerke.hu/…2-20486.html

norah21 # 2012.08.23. 11:26

Sziasztok!

Nem tudom, hogy bárki tud e tanácsot adni ebben a helyzetben de leírnám a problémám. 2éve vagyok eladó Vaterán és zömében ugyan azt a terméket is árulom amit szinte az elejétől ugyan attól az angliai cégtől rendeltem Paypal segítségével. Gondom soha nem volt velük, egy kedvesebb angol hölggyel tartottuk a kapcsolatot. Azonban májusban akadt egy nagyobb problémánk. Angliából aki rendelt már tudja, hogy 4-5 nap alatt ideérnek a csomagok azonban nekem májusban 8csomagom is eltűnt amik 2hét alatt sem értek ide. (A csomagok kis méretűek de sajnos drágák.)Ezt természetesen jeleztem az eladónak de egyre hosszabb ideig tartott mire választ kaptam és egyre érdekesebb történetekkel állt elő, hogy hol is vannak az eltűnt rendeléseim. Kezdetben a gyermeke volt beteg, majd a posta tüntette el, stb. Én az elején nem gondoltam rosszra, hiszen már több éve álltunk üzleti kapcsolatban és tűnt el már nekem is a posta által csomagom, de mivel postai azonosító számot sem tudta megírni már gyanút fogtam. 2hónap után már szerettem volna visszakérni a pénzem. Sajnos nem történt azóta sem semmi, ha kapok is választ az e-mailjeimre azok is csak ígérgetések. A Paypal 45napja sajnos régen lejárt, ő általuk már nem tudom visszaigényelni a pénzem. Ilyen esetben mit tudtok nekem tanácsolni? A csomagok értéke kb 80ezer forint. Köszönöm előre is ha valaki tud valami tanácsot adni! Nóra

áldozat.89 # 2012.08.18. 16:38

Sziasztok fórumozók.
Most találtam rátok akik átt lettek verve egy bizonyos: Nigériai,Ukrajnai csomag küldés esetében.
Mint jóhiszemű buta emberkék arra adtuk a fejünket hogy eladunk egy Ipadot. Így hát meghirdettük mint az szokás. Egyéb netes adok veszek oldalon.
Jelen történetben az apródról van szó.
Ide irt nekem egy kedves emberke hogy megveszi tőlünk ezt a terméket. Azt kérte küldjük Nigériába :D a feleségének. Jött egy "utólag nevetséges" banki üzenet a Royal Bank of Canadától. Hogy az összeg már transzfer alatt áll és ha küldjük a feladóvevényt akkor megy a pénz. Én igenokos meg szaladtam a postára és hamar EMS be feladtam.
Pénz persze nem jött.
A story még nem ér véget küldenek nekem egy üzenetet hogy küldjek egy lapotopot is mert ő elutalt nekem még több pénzt. És csak akkor lehet ezt a pénzt felvenni ha küldöm a következő nyomon követési számot.
Utána mindenféle üzlettel zaklatott hogy küldjek neki pénzt és hasonlók. Itt már nagyon bűzlött pláne hogy kezdtem végig gondolni az egészet.
Ekkor nyomoztam utána a dolgoknak néztem és informálódtam elsőnek az email klienst bolygattam meg és kiderült hogy a RBC banktól kapott levelek egy egyszerű mezei gmailos címről érkeztek. Nah itt már nagyon mérges lettem hogy lehettem ekkora hülye.....
Megtanultam hogy csak előre utalással vagy csak személyesen lehet eladni vmit.

Ne küldjetek semmit más országba ha furcsa mód magasabb összeget vagy egyéb dolgot ajánlanak.
Hízelgő de átverés! És még értelmes emberek is hamar bele tudnak esni ha jól meg van szervezve.

Annamari9 # 2012.08.13. 13:24

Sziasztok. Sajnos még mindig nem unják a csalók, mert ma próbálkozott velem egy Ann Moss nevű hölgy, hogy megveszi amit árulok a vatera apródon, és küldjem el Nigériába. Elárulná valaki, hogy honnan tudja meg az e-mail címemet, amikor az apródon relatív zárt rendszer van, és elvileg csak ott tudok beszélni mindenkivel, amíg meg nem adom az elérhetőségemet.Köszönöm, hogy itt tájékozódhattam erről a csalásról.

blandina # 2012.08.04. 16:17

Kedves Internetezők!
Mint régi netes hívom fel mindenki figyelmét, hogy egyáltalán ne is válaszoljon kétes forrású levélre. Sem a saját levelező listájáról, sem társkeresőkről. Mindenki higgye el szépen, ingyen nincs semmi. Nem jön a híres lovag, nem osztanak 3%-s kamatra hitelt, előre csak jól ismert cégnek, itthon szabad utalni, biztosítékkal. Építőiparban dolgozom, sok külföldi barátom van, beszélek nyelveket. Hihetetlen történeteket ismerek. Ha valaki idegen levelet kap, ha nem is törli, győződjön meg róla, hogy ez bizony átverés szagú. Sokszor elég két kulcsszót a keresőbe beütni, kiderül a turpisság. Ne küldjön senki lánclevelet, " ... ha nem küldöd el 10 ismerősödnek, boldogtalan leszel, szerencsétlenség ér stb. Meg kell kockáztatni ez utóbbi szerencsétlenséget, inkább, mint hogy kisemmizzenek. Belőlem még nem szedtek ki semmit, ha át is akartak verni csak jókat szórakoztam, annyira átlátszó és primitív próbálkozások voltak. Azonban finomodnak a módszerek, nem lehet tudni. Tehát most már nem hogy egyik idegen földrészre, de még európai országba se küldjön senki semmit, ha az nem hiteles. Ajánlok egy oldalt, eléggé átfogó: http://www.scamwatch.gov.au/…usinessscams
Sok sikert és persze óvatosságot kívánok mindenkinek.

garnéla # 2012.08.03. 08:14

Pedig ezek egy jó angol tudású ember által rögtön kiszűrhetők, hogy KAMU az egész.Én pár hónapja a kerti bútorainkat(amit a férjem gyárt)raktam fel több hírdetési oldalra.És a jofogas.hu-ra jött is egy fura afrikaiinkább spanyolos angolságú ígéretes levél, miszerint ő segít nekem eladni a garnitúrákat.Rögtön lázba is jöttem elsőre.....aztán pánik, hogy nekem nincs eu-s adószámom, és hogy vinne el egy több, mint mázsás asztalt és 2 padot, hisz a szállítási költség többe lenne, mint maga az áru.És már a tény, hogy ő most nem lesz pár hétig, mert megy az óceánba búvárkodni, de ha visszajön utalja a garnitúra árát csak adjam meg a pay számomat.Na nekem pay számom sem volt, mert semmit nem adtam el még külföldre idehaza meg csak hivatalosan áfás számlára kézbe vagy banki átutalásra......Kellett pár óra, hogy az egykori 4 éves gimis angoltudásomat (ami kevéske) felelevenítve inkább segítséget kértem egy angliában élő magyar barátnőmtől, na ő egyből mondta, hogy ez aki ezt írta nem is tud angolul...(lehet, hogy én jobban tudok...vááááá)Majd van egy másik barátnőm, akinek a férje konzul és perfekt angol spanyol.Na ő is elolvasta és azt tanácsolta, hogy nemhogy válaszolni ne válaszoljak rá, de azonnal töröljem a számítógépemről ezt a levelet és futtassak le egy vírusírtót.Ugyanis dél-amerikában (ahol ő több országban is dolgozott) gyakoriak az ilyen internetes csalások...Próbálnak pénzt kiszedni belőled, de ha nem sikerül olyan vírus van bekódolva ezekbe az üzikbe, hogy gallyra vágnak, ha már látják, hogy tényleg nem fizetsz...Ráadásul rengeteg más információhoz jutnak ezáltal a te gépedben.Állítólag még továbbítani sem szabad ezeket az üziket.Én azonnal töröltem és futtattam és pár hét múlva csak szaki segítségével sikerült kiírtatnom egy fránya vírust a gépemről, pedig még csak nem is válaszoltam rá.Javaslom nézz utána te is ennek, még mielőtt túl késő :(((

Dr.Attika # 2012.08.03. 07:54

Ezen a címen egy 40 éves férfi hirdeti magát hölgyeknek. Lehet, hogy ő Kovács Karolina.

I am a: 40-year-old man
zodiac sign: Pisces
located in: Lviv, Ukraine
looking for: 20 - 40-year-old woman
relationship:
race:
marital status:
children: None
eye color:
hair color:
body type:
height:
religion:
drinking:
smoking:
food:
occupation:
education:
languages:
interests:

instant message
send an email
save to favorites
send a kiss
block user | report

(Online more than 3 months)

views this month: 0
adds to favorites: 0

General information:

Appearance:

Looking for:

agbavor has visited 1 places.
Ternopil, Ukraine @ ternopil medical hostel 1 oblast zhivova 3. (studies) 2011-08-06
l m cool guy and handsome ,l like travel to meet onther peoples , love shade, l love smile . hug , kissing , care . etc
Member sign in
Email:

Password:

Forgot your password?
Not a member? Sign up for free

My Profile
who's viewed me? »
who's saved me to his favorites? »

Voting
My voting history
My fans
My mutual sympathies

Saved Searches
International matches
Local matches
edit searches »

Quick Search
I am a Woman Man
seeking Woman Man
between ages 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65
and 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99
photos only

sara.farkas0208 # 2012.08.03. 06:39

Annyira örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot különben én is belefutottam volna egy csalásba.

Carolina Smith megkeresett h megvenné az expresszen hirdetett laptopomat. Én mondtam hogy oké, küldje a pénzt. És akkor jöttek a gondok, hogy a pénz egy transfer banknál van aki akkor fogja utalni a pénzt ha a posta feladóvényt szkennelve megkapta. Én mondtam h nekem nincs pénzem feladni mindenképp meg kell érkeznie a számlámra a pénznek hogy el tudjam küldeni. De a bank tuti fogja utalni bizonygatta meg hogy küldjem a laptopot mert nem lesz gond...

Erre a címre küldjem:
Address: Zhivova 3
City: Ternopil
State: Ternopil
Zip code: 46008
Country: Ukriane

Láttam ez már másnál is volt. És hogy a bank nem utalja vissza neki a pénzt és hogy higgyek neki megkapom mert ő egy jó keresztyén, isten híve... viszont ha nem küldöm feljelent FBI-nál, gondolkodom, az FBI amcsi, a nőnek angol neve van, a bankja afrikai és brit, és ukránba menjen a csomag...
Azóta is zaklat h feljelent stb...

Tanácsok, vélemények valakitől?

Gabicsek # 2012.07.04. 11:45

Ezt bizonyítékok hiányában szüntették meg. Ellened semmiféle eljárás nem indul. A Vaterás csalásokban alapjában véve azt kell bizonyítani, hogy az eladó már a hirdetés feladásakor is a szándékos megtévesztésre törekedett. Ez az, amit nehéz bizonyatani a nyomozás során.

ndtmd!
Azt tudod tenni, hogy ismeretlen tettes ellen a lakóhelyed szerinti rendőrkapitányságon feljelentést teszel.

pestszentlorinc # 2012.07.04. 11:11

Vaterán történt vásárlás után feljelentettem az eladót. Tegnap kaptam kézhez a határozatot a nyomozás megszüntetéséről a következő szöveggel: a nyomozás adatai alapján nem állapítható meg a bűncselekmény elkövetése és az eljárás folytatásától sem várható eredmény. Ez most megszüntetés bizonyítékok hiányában vagy bűncselekmény hiányában és ez utóbbi esetben még végül majd engem fognak megbüntetni egy szélhámos állat miatt?

ndtmt # 2012.07.04. 10:21

Sziasztok!
Én is sajnos bedőltem ennek a nigériai csalásnak. Engem Evelyn Jones néven keresett meg egy illető, hogy az expressz.hu-n hiredetett laptopom küldjem el egy barátjának postán Nigériába. Icici banktól utána kaptam a leveleket hogy levették a számlájáról a pénzt, nekem csak el kell küldenem a csomagot, és utána elküldeni a banknak egy scannelt változatot a bizonylatról. Jóhiszeműen a csomagot elküldtem, persze pénz semmi.

Aki jártas ilyenben, kérem segítsem!
Milyen szervhez fordulhatok ilyen esetben és van annak bármi esélye, hogy visszakapjam az elküldött pénzem?

köszönöm előre is!

zsof77 # 2012.05.26. 11:49

Tanácsot szeretnék kérni, hogy kihez érdemes fordulni ilyesmivel. Tudom, hogy bedőltem, annyira el akartam hinni, hogy sikerülhet.
Egy apróhirdetési portálol találtam egy felhívást, miszerint egy online bank rendszer (Angliai központú) személyi kölcsön lehetőségeket biztosít. Írtam a hirdetésben megadott xenda.nadal01@gmail.com címre. Azóta ugyanezt a hirdetést megtaláltam twhitefinance@gmail.com címmel is, és más országban is. A fontos, hogy még mindig elérhető itthon.
A levelezés magyarul indult, majd angolra váltott. Hitelt kínáltak, euró alapon 3%-os kamattal, egy angol online bank képviseletében (http://www.co-operativebank.co.uk). Bekérték a szükséges iratokat a bírálathoz, majd megküldtek egy egy oldalas szerződést (ezt is még magyarul), mely három névvel volt aláírva és a kölcsön részleteit tartalmazta. Majd a továbblépéshez egy online fiókot hoztak létre itt: http://platinum-transactions.com.nu/transactions/
A fiókon belül megjelent a kölcsön összege, a transferhez pedig egy aktiválási kódot kértek, melynek 315 eurós díja volt. Ezt a western unionon keresztül kérték megküldésre (arra hivatkoztak, h így gyorsabb a folyamat, mint a banki transfer). Egy angliai cím volt megadva Thomas White névvel, csak személyivel átvehetően. A levelezés ekkora angul nyelvű volt, és a fenti email mellett szimultán jött email innen:Cooperative Online Access client_support@cooperative-online-access.org.
Majd megküldték a kódot, sikerülni látszott minden, de újabb lépcsőfokként egy CoT kódot is kértek, mely az online bankrendszerben használt transzfer díj. Miután utána olvastam, hogy valóban van ilyen, mentem tovább. A CoT kód díját 1100 eurónak adták meg, lassan tudtam összeszedni, és itt már nem angliába kérte az utalást, hanem nigériába, arra hivatkozva, h a bank felelőse épp ott tartózkodik.
Miután ezen túl voltunk, megindult a transfer, valódinak látszó process bar futásával a rendszerben. Reggel egy újabb email várt, miszerint az angliai court (kormányhivatal) blokkolta a transfert, és 950eurós adót kell befizessek. Erről pecséttel ellátott dokumentumot küldtek.
Ezt nem tudtam hova tenni, nem találtam hasonlót, és elkezdtem utána nézni, rákérdezni dolgokra. A megadott bank hivatalos emailjére írtam, ahol nem tudtak ilyenről, sőt nincs sem hirdetésük, sem a fiók üzemeltető platformja nem ilyen. A domain nevek nem tisztázhatók, a személyek sem.
Valószínű, hogy az egész átvágás, így minden dokumentum hamis, még a pecsétek is, hiába tűnik eredetinek.
Amikor rákérdeztem MR Nadaltól, hogy mi a garancia, kihátrált, ugyanarra a bankra hivatkozott. Az oldal, a fiókkal is eltűnt egy estére. Majd miután írtam neki, mintha nem lenne bajom, akkortól visszatért az oldal.
Tudom, hogy nem valószínű, h visszakapom már a pénzem, és valószínű a hitel is átvágás. Most csak azt keresem, hogy ilyen esetben hol lehet ilyet bejelenteni? Kihez érdemes fordulni? A magyar rendőrségre érdemes azért bejelenteni? Hisz a hirdetés még kint van, így mások is megjárhatják? Vagy mivel már minden ennyire kusza, honnan lehet eldönteni adott dokumentumok, hivatalos pecsétek valódiságát? Ha ez csalás, akkor okirat hamisítás is, akkor ez csak fontos másnak is.
Mit érdemes ilyenkor tenni?

Krisztazsani # 2012.05.24. 06:38

Kaptam már a Royal banktól is levelet, de sajnos nem vagyok perfect angol, így nem minden tiszta.
Ez akkor mennyire lehet hamis illetve csalás?
Amúgy a Royal Banknak nincs valami magyar központi embere aki tudna segíteni?

gerilege # 2012.05.16. 11:04

Soha semmit ne küldjön Nigériába, vagy más hasonló afrikai országba, 100% átverés.

Krisztazsani # 2012.05.16. 07:08

Sziasztok!

Lehet kis naív vagyok, de ne ítéljetek el ez miatt, csak most olvasok a niggériai csalásokról!
Lehet most én is befürödtem ezzel a dologgal!
Van egy eladó Blackberry Bold 9700asom, és egy Joseph Anderson szeretné megvásárolni a fiának!
Persze Nigériai címet adott!
Megadtam már a bankszámlaszámom, de semmi, bár még folyik a levélváltás, persze google fordítóval, mert nem vok perfect angol, de úgy érzem ez átverés.
Olvastam pár fórumon, hogy bizonyos Royal Banknak kell a postai feladószelvényen szereplő számot megadni és akkor kapom csak meg a pénzt. De valami itt szemet szúrt , így jutottam el hozzátok, és vettem rá magam, h tanácsot kérjek, miként lehetne ezután utána járni h ez valós e vagy csak csalás???

Üdv és köszönet : Krisztazsani

kitti1209 # 2012.04.24. 18:47

Egy álláskereső oldalon találtunk rá a párommal egy külföldi állásajánlatra. E-mail-ben kellett jelentkeznünk, az Önéletrajzaink és a hozzá tartozó referencia leveleink elküldésével. A párom sofőrnek én pedig konyhai kisegítőnek jelentkeztem. Később kaptunk egy válaszlevelet, amelyben megköszöni a kapcsolattartó (továbbiakban Szeleczky Zsolt) az érdeklődést, és mint tolmács ad bővebb információt az írországi cég nevében a szállásról, munkáról és fizetésről. Valamint említést tesz arról, hogy ha minden megfelel, akkor küldjük el a kért igazolványok másolatát, valamint döntsük el, hogy ő vegye meg a repülőjegyeket, vagy mi szeretnénk magunknak intézni, mert ezt is jelezni kell neki. Külföldi száma volt megadva. Felhívtam, hogy pár kérdést feltegyek. Majd miután utánanéztünk és ha magunknak vesszük a rep.jegyet akkor kicsit drágábban jönne ki, mint ahogy ő tudná intézni (a közeli határidő miatt), ezért inkább azt választottuk, hogy átutaljuk neki a 130 eurot. Továbbiakban elküldtük az igazolványaink (személyi, tajkártya, adókártya, jogosítvány) másolatát, ő visszaigazolta, hogy az engedélyeket megkapnánk és elküldte az utaláshoz szükséges adatokat. Elutaltuk a külföldi bankszámla számra az összeget és vasárnap estére ígérte, hogy küldi a személyre szabott jegyigazolást. Hétfőtől próbáltam elérni telefonon és e-mail-en, de nem válaszolt. Szeretném feljelenteni, csak kérdés, hogy el tudnék-e érni valamit ezzel, hisz valószínűleg külföldön él, és külföldi tel.szám, valamint külföldi bankszámlaszámot adott meg. Mit tehetnék ebben az esetben?

Pumuklii1 # 2012.01.24. 09:07

Sziasztok!

Engem is érdekelne, hogy hol lehetne tenni valamit ezekkel az emberekkel. Nekem is pont Brya JAmes írt, és követelőzik, hogy küldjem el a kamerát, mert ő nekem átutalta a pénzt.... Persze a mai naptól fogva megszüntetem vele a levelezgetést, automatikusan törlöm ha ír.

gigici85 # 2012.01.23. 21:47

A zhivova 3, Ternopil, Ukraine címen a "Nigerian community" van bejegyezve, így egyértelmű, hogy kik állnak a hamis levelek mögött. A személyes adatokat nem szabad kiadni, mert visszaélést követhetnek el vele. (identity theft)
Tőlem pénzt is akartak kicsalni, bemásolom ide a leveleket, mert biztosan ezeket továbbítják másoknak is:

Ezt egy állítólagos ügyvéd írta, hogy meggyőzzön, miért is kellene még nekem fizetnem nekik:

TRAVERS ROLAND BRAITHWAITE&PARTNERS
BARRISTERS, ADVOCATES SOLICITORS, AND NOTARY PUBLIC;
ACCREDITTED TO COMMONWEALTH AND MINISTRY OF JUSTICE
OFFICE: 10-SNOW HILL,UK EC1A, 2A1,LONDON 96 DX UK.
TELEPHONE NUMBER: +44-701-1188535.

FROM: BARRISTER ANDREW DAVIDS.
Senior Advocate / Principal Attorney.
TELEPHONE: +44-701-1132535.
FAX NUMBER: +47-8709-124801.

Urgent Attention

This is to notify you today regarding the transaction you have with Mrs Carolina Smith and i will like to introduce my self as Barrister Andrew Davids to Mrs Carolina Smith she contact me about this transaction which she purchase item from you but when she was making the transfer the money transfer to your account twice. I will advice you to kindly get back to me because i have already forward the case to court but i need to hear from you before i will proceed with this case, on which i a case number NO.23453 so i here by to send me all this information so that i can start with this case. Although she explain everything to me that all mistake came from her side not you and she also said the bank and FBI and Interpol instruct you to send ....... HUF to her as compensation which you suppose to received the amount .........HUF and the Authority now inform you to get the western union details send to her. i want you to know that this woman is a honest and with good reputable woman because i know her for long time as a barrister to her in United Kingdom please you dont have to loose hope or think this is scam because i have to make all impact with this case that you will received the full amount by next week kindly get back to me with all this information because i need it to handle the case which i have to use it in court do get back to me soon.

Please do complete the following questions ,

Your Full Names:
Name Of Item Sold:
Cost Of Item:
Amount Overcharge:
Total Amount You Expected:
Your Former House (Postal) Address:
Your current House (Postal) Address:
How Long have you lived there,
Your Telephone and Fax Numbers for Easy Communication.

Do make available those information as it will enable us proceed on how you will get your Funds from FBI and the Bank by this week. Also send me a copy of western union receipt.

Expecting your Fast cooperation and prompt response.

Yours truly,
BARRISTER ANDREW DAVIDS,
Senior Advocate/ Principal Attorney.


CONFIDENTIALITY & COMPLIANCE NOTICE!
*
This communication is confidential and is intended solely for the addressee. It is not to be forwarded to any other entity or copied without the permission of the sender and may be protected by professional privilege or which disclosure is prohibited by law. Unauthorized use is prohibited and may be subject to applicable penalties Please notify the sender in the event you have received this communication in error.

Ez után ismét kaptam a banktól is egy levelet, valamint én is megkaptam az fbi-os kamu fenyegetést:

TRANSFER ORDER
Transfer Order from Barclays Bank Online has been Approved .
TRANSFER NUMBER: SK4321875655DDH


















==

Dear Valuable Customer,

This is to notify you that we receive mail from your customer and her lawyer Barrister Andrew Davids regarding the transaction between you and your customer Carolina Smith, further more we go a letter from the authority yesterday FBI Federal Bureau Of Investigation and we had explain everything with them and give a prove to indicate that this business is authentic..

So you know your customer said you had sent us the western union scanned receipt copy for verification, we want to resend the western union scanned copy to the bank verification department email below: verifyconfirmation@mail2world.com so as to process with the verification and credit your money into your account immediately and without any further delay..

I hereby attach my working ID for identification because we had about scammer using the same name and Barclays Bank to fraud people over the internet..

We urge you to resend the western union details to our email : verifyconfirmation@mail2world.com

We Appreciates Your Responses Soon.......................... .............................. .........................
Your Happiness Is Our Concern!!!

Regards ,
Steve Baker,

gigici85 # 2012.01.21. 22:04

Sziasztok, sajnos én is ugyanannak a személynek az áldozata lettem, akiről sulejmansultan is beszélt. Ugyanezeket a formaleveleket kaptam meg az állítólagos banktól is. Sajnos én voltam olyan jóhiszemű, hogy előre utaltam a csomagot és persze nem kaptam érte semmit, sőt még pénz is követelt tőlem a csaló a semmire. Nagyon vigyázzatok vele:

Address: Zhivova 3
City: Ternopil
State: Ternopil
Zip code: 46008
Country: Ukriane

Szerintem a nevét is változtatja, mert nekem Niyi Ogunyemi néven futott.

Csaló cím, senki ne dőljön be neki!!!

sulejmansultan # 2011.12.16. 23:36

Csalási kísérlet áldozata lettem. Az www.expressz.hu hirdetési oldalon az egyik általam meghirdetett termékre jelentkezett egy vevő. A teljes levelezést idemásolom, tanulságos lesz! A rám vonatkozó IRL adatokat és egyéb konkrétumokat azok aktuális jellege miatt töröltem.

1. üzenetváltás
brya James bryajames22@gmail.com
dec. 8. (8 napja)

címzett: expresszapro

Hello seller is your item available for sell?

dec. 8. (8 napja)

Hello Bryajames2222!

Yes, it is. But, my english is very poor, sorry. I am using "Google Fordító" to translation.

2. üzenetváltás

Brya James bryajames2222@gmail.com
dec. 8. (8 napja)

Thanks for the swift responds, may i know the best price you are willing to sell?

címzett: bryajames2222

dec. 8. (8 napja)

I Thanks too!

The coat price is: XXXXXXX HUF = XXXXX €.

3. üzenetváltás

Brya James bryajames2222@postino.net
dec. 9. (7 napja)

Thanks for the swift responds.. Well am ok with the price of the item. I will want you to find out the cost of shipping the item via
Registered Post to Ukraine or you visit www.posta.hu cos am buying the item for someone has a birthday gift and here is the shipping address below...

Name: Azeez Tunde
Address: Zhivova 3
City: Ternopil
State: Ternopil
Zip code: 46008
Country: Ukriane

You can also get back to me with your details as follows for the payment

Bank Name
Bank Address:
Account Number
Shipping Cost
Total Payment Cost:

I wait your urgent responds soonest .

Thanks

(Érdekes, hogy itt már másik címről írt, mint eddig!)

dec. 10. (6 napja)

címzett: Brya

Dear Azeez Tunde!

The cost of shipping the coat is very expensive! In addition, I have heard many bad for the Hungarian Post Office international package service (slow, unreliable). Only the base fee of around 10 000-11 000 HUF. The special services (különszolgáltatások, mint "Értéknyilvánítás", "Tértivevény", "Postai lezárás" plus expenses. And the packing fee is 500 HUF. Even so, do you want to buy my item? If so, please send the funds to my bank account. I will calculate the exact amount, if you say "yes" to total price.

Sincerely,

4. üzenetváltás

Brya James bryajames2222@postino.net
dec. 10. (6 napja)

Yes i want to buy your item, calculate the total price...

dec. 12. (4 napja)

címzett: Brya

Dear Azeez Tunde!

OK! The base postal fee 10 250 HUF. With packing and sending 11 000 HUF. All XXXXXX HUF. If it is OK, please send this amount to my bank account.

Bank Name: CIB BANK
Bank Address: H-1027 Budapest, Medve utca 4-14.
Account Number: XXXXXXXXXXXXX
GIRO Number: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
IBAN Number: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
BIC (SWIFT) kód: CIBHHUHB
Shipping Cost: 11 000 HUF
Total Payment Cost: XXXXXXXX HUF

Please, send me it, in HUF (Magyar Forint), thanks.

Sincerely:

Györkös Attila

5. üzenetváltás

Brya James bryajames2222@postino.net
dec. 15. (1 napja)

Sorry for the late responds and thanks for the business so far, i
would like to inform you that i just complete the payment of the item
on which the total sum of XXXXXXXXX HUF has been deducted confirmed from
my account.
I will want you to kindly go ahead with the shipment of the item once
you receive payment confirmation mail from my bank , kindly get the
item ship and get back to my bank with the shipment prof for
verification..

So i will want you to comply with my bank for the successful of the business.

Shipping address below.

Name: Azeez Tunde
Address: Zhivova 3
City: Ternopil
State: Ternopil
Zip code: 46008
Country: Ukriane

I also attach copy of my international passport for identification..

(Itt letölthető/megnézhető az útlevele: http://www.gyorkos.freeweb.hu/123(2).zip )

18:49 (5 órája)

Hello Brya James!

Please transfer the money to my account. If the amount is appear on my account I will send my jacket.

Sincerely

6. üzenetváltás

Brya James bryajames2222@postino.net
20:13 (3 órája)

Hello,
I made payment for the item on 14TH December -2011 and the bank
sent me confirmation mail of XXXXXXX HUF deducted in my account
immediately the payment was made.

I contacted the bank manager to know what is going on with the
transaction once you told me you haven't receive the money in your
account yet...

Mrs Steve Beker confirmed that the money was deducted from my account
, which is on 90% status and PENDING TAB in the transfer machine, the
money can not be return back to me because it was made for the item
purchased from you and the transaction was made with your account
details.. The money can not be access yet with your bank because
Barclays Bank want to verify the shipment prof from you first before
they activate and reflect the money into your CIB BANK account XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.

The bank manager said this is the bank new rules and regulation to be
follow in other to secure both buyer and seller from online or inter
fraudulent act.

They said payment was formal made and reflect into seller account but
when sellers collect the money they will refused to get item ship to
the buyer.. Most customers complain about this particular transaction
and with the experience the bank has had they decided to change there
rules and regulation in other to secure both parties..

So i thing the bank is trying to secure both buyer and seller, so i
will want you to follow my bank rules and comply with them for the
successful of our business..

note that your money is already deducted from my account, so i will
want you to get the item ship out and send my bank the shipments
papers for verification so that they can reflect and activate your
money into your account immediately and with out any further delay ...

Send the bank the shipment papers and not me.. ok

Itt az állítólagos bankos e-mail:

GUARANTEE SHIPMENT LETTER*

Barclays Bank onlinnealert@dcemail.com
dec. 15. (1 napja)


















==
TRANSFER ORDER
Transfer Order from Barclays Bank Online has been Approved .
TRANSFER NUMBER: SK4321875655DDH

















==
Dear Valued Customer,

We Hereby Needed to verify (Shipment Tracking Number and Scan Receipt of Shipment) From You. More so You Can Ship The Items To The Address Provided To You By Your Buyer.

This is to show to you how important you are and also will not in any way disappoint you or put you in a way that you will not like.. You see we don't know you but got to know you through our clients which is your buyer. We are trying to follow the rules and regulations so that anything we do must be exactly what the Management expected us to do.

Immediately The Shipment Is Verified We Will Surely Activate Your Account. The money is very much at the set of contacting you and your bank also, please send us the the shipment information which we required from you. Thanks.

We are ready to make you happy immediately we see this, We mean the SHIPMENT PROOF. Thanks.

Therefore You Are Given The Priority To Get The Merchandise Shipped In Just Today Business day For Final Proof. Also, in this transacting where we do have delay to get the Shipment Proof, we have always make sure we have a person that will stand as a guarantor if at all there is problem in the future with your money, what you will do is to print out this copy and send it to us here we will indeed grateful if you can follow up this and make sure we see the Shipment Proof before tomorrow. Thanks.

The Bank Service Has To Be Provided An Assurance Of The Shipment Of This Merchandise On Before The Exact Valid Time Period Provided On The APPROVAL Notice Forwarded To You.

More also For Further Updates You Are advised To Contact Us Only Via The Bank Details Provided Only. We have contacted your buyer and to let her know what is going on. We are waiting upon the shipment before Tomorrow business runs out. Thanks once again.

We Appreciates Your Responses Soon..
To Serve You More Better !!!

Thanks for using Barclays Bank .......................... .............................. .........................
Your Happiness Is Our Concern!!!

Regards ,
Steve Baker,

Barclays Bank Accounts Dept.
Barclays Bank Email: onlinnealert@dcemail.com
Proud sponsors of the Barclays Premier League

(Majd ezután)

WE PROTECT BOTH PARTIES


















==
TRANSFER ORDER
Transfer Order from Barclays Bank Online has been Approved .
TRANSFER NUMBER: SK4321875655DDH

















==
Dear Customer

We just received a mail from our client , {Brya James} he contact us about the transfer that you are not sure about the transaction issue, really people don’t believe in our new terms and conditions we want you to know that right now both seller and buyer can not be trustful due to fraudulent going on internet nowadays we have so many bad experience about buying and selling and paying through bank to bank transfer, Normally before we change our terms and conditions we transfer money to the seller given account information immediately the buyer make the payment.

The money is going to be deducted from the buyer’s account immediately he/she make the payment but some years ago now some seller’s we received the money and they will refused to send the item to the buyer’s given address so many people have lost there money through this, now our bank and some bank’s in England now think of what will are going to do to stop all this fraudulent, We all concluded that all buyer’s and seller’s should be protected in wire bank to bank transfer in that case both parties have his/her own guarantee that he/she will not lose his/her own money and the F.B.I and INTERPOL accept the terms and conditions for the safely of both buyer’s and seller’s.

* FOR THE SELLER’S PROTECTION *

(1) Once the buyer’s have made the payment and you have received the confirmation receipt approved from the bank that he/she has paid, that shows that the money has been deducted from the buyer’s account,
And the money will be in the transferring machine for transfer until you provide all the shipment evidence for verification.

(2) Your account will be credited immediately upon confirmation of the details required by us moreover our customer cannot abort the transfer after you might have sent the tracking number to us.

This is how we work things out here, Concerning the payment for goods and we do hope you will understand us well and comprehend with us about our form of payment to secure both the buyer and seller interest from any type of risk and fraudulent practices that is very rampant via online transactions.

We urge you to please send to us the scanned receipt of this shipment for a through verification. And we want you to make it fast because our client need this item that is why he/she order for the item, Now you can go ahead and ship the item out to the buyer’s given address.
.

Thanks for using Barclays Bank .......................... .............................. .........................
Your Happiness Is Our Concern!!!

Regards ,
Steve Baker,

Barclays Bank Accounts Dept.
Barclays Bank Email: onlinnealert@dcemail.com
Proud sponsors of the Barclay Premier League

21:49 (2 órája)

Hello Brya James!

There is none. You wanted to beat me. Forget the whole thing..

Good bye!

7. üzenetváltás

Brya James bryajames2222@postino.net
21:52 (2 órája)

Do you want me to loose my money ? else i will report you to the police.

22:00 (2 órája)

címzett: Brya

Hellyo Brya James!

  1. I will never get money from you. 2) I'll turn to police if you do not stop.

Sincerely

(Erre aztán meg is jött nyomban a névre szóló, FBI-os fejléces figyelmeztető levél az USA-ból szinte az üzenetváltásunk után azonnal. Nem semmi, ahogy az FBI-os fiúk azonnal reagálnak egy szépen megfogalmazott levéllel az állítólagos jogsértésre. :D)

URGENT MESSAGE FROM FBI DEPARTMENT TRANSACTION BACK UPYOU ARE SECURE WITH US*

Attention: XXXXXX XXXXXX

We are just being informed by Barclays Bank that you have been requested to make shipment of XXXXXXXXXXXXXX purchased buy your customer Mrs Tracy and you are to send back the shipment scan receipt and after the way bills is been verify and confirmed by the Barclays Bank, then the total sum of XXXXXXXXXX HUF will be release and activate into your account with immediate effect and without any further delay.

Now we want you to proceed with the shipment of the item to your customer address and get to us here in the department with the shipment details .. Now this transaction has been forwarded to us here in the office to monitor on which we have open a case file NO. 325670. So now we want you to get back to us with Original Shipment Scan Receipt before 12- 24 hours, so that we can also verify and to know if the shipment details is Authentic.

We are with you now just for you to be rest assure that your money will be credited to your bank account, therefore we are using this opportunity to tell you that you should send the Original Shipment Scan Receipt within 12-24hrs or else you will be arrested and jailed for it all because you did not follow the procedure given to you by us and Barclays Bank and if you can not send the Original Shipment Scan Receipt within 12-24hrs , kindly get back to us so we can know what to do next before we take action. We are telling you once again you are secure with Barclays Bank and also get back to us on time so that we can instruct Barclays Bank to credit your account as soon as possible..

The very heart of FBI operations lies in our investigations—which serve, as our mission states, "to protect and defend the World against terrorist and foreign intelligence threats and to enforce the criminal laws of the World.." We currently have jurisdiction over violations of more than 200 categories of federal law, and you can find the major ones below, grouped within our three national security priorities and our five criminal priorities.
Our Mission
To protect and defend against terrorist and foreign intelligence threats, to uphold and enforce the criminal laws of the World, and to provide leadership and criminal justice services to federal, state, municipal, and international agencies and partner.

8. üzenetváltás

Brya James bryajames2222@postino.net
22:04 (2 órája)

Thats your problem, I will report you first thing tomorrow morning cos
i can see you not a good seller....

Részemről itt befejeztem a vele a társalgást. Az a kérdésem a tisztelt fórumtársakhoz, hogy van itt Magyarországon valamilyen hatóság, vagy egyesület, akinek be lehet jelenteni a szélhámos, gazembert? A rendőrség első körben nem pálya, csak ha rákényszerít a mocsok.Egy agresszív, pofátlan bűnöző ez, keményen rámászik az emberre. De ahogy nézem a neten, már mások is összeakadtak ezzel a Azeez Tunde-vel.

Üdv!

fecoka41 # 2011.11.29. 18:20

Tisztelt Hirdető!
Oldalukon olyan hirdetést találtam akik azzal foglalkoznak, hogy hitelt ígrének és amkor az ügyfél kapcsolatba lép velük ígérnek nagyobb összegű hiteleket, majd amikor teljesen elhitetik az ügyféllel hogy megkapja és bekérték adataikat, útlevél, jogosítvány, tel szám, lakcím bankszámlaszám stb akkor kének egy jelentéktelen összeget 450 USD t. regisztrációra, ez után még kérnek és sokan át is utalják megtévesztve mésokat kölcsönkérnek hogy ők mekkora hitelt kapnak és végül több hónapi itegetés után nem kapnak semmi hitelt csak rájönnek, hogy levették őket pénzzel.Kérem tegyék meg a megfelelő lépést,jelentsék a hatóságoknak, hogy másokat ne károsítsanak meg és ne tegyenek kétségbe senkit ezek a csalók. itt van 1-2 link és 1-2 levelezés akiktől megtudtam az esemnyt.
Ezzel több embert is tartozásba elkeseredésbe talánba taszítottak és nem tudni elkeseredésükben mit tesznek ezek a megkárosítottak. Kérem vegyék komolyan ezeket a hamis hirdetéseket és kezeljék a helyzetet, mert esetleg önök is bajba kerülhetnek.
Egy ügyfelemet úgy behülyítették, még banki hamis papírokat is küldtek részére és teljesen elhiszi a dolgokat és másokat megkárosít hogy kifizesse a díjat amit kérnek ezek a csalók.
köszönöm
TF
http://webcache.googleusercontent.com/search?…

http://www.szegedlive.hu/…g-szeged.php?…

és egy két levelezés amiket én kaptam..

Én válaszul a levelek. Ön megkapja a kölcsönt még ma, feltéve
Ön tudja, hogy az alap 450 $ szükséges hitel
Regisztrációs folyamat. Higgye el, a szerzés e kölcsön 2 óra
után átutalással gomb lett kattintott.

Szeretném használni ezt a médiumot, hogy hozzon létre egy üzleti kapcsolat van
így nyújt nekem többet ügyfél az országot, miután kell
hogy megkapja a kölcsönt. másolja az adatokat a bank, és mondd
nekik, hogy azt szeretnénk, hogy fizetési via Western Union

Az alábbiakban a részleteket, amelyhez várhatóan küldeni a $ 450-n keresztül
Western Union Money át.

WESTERN UNION MONEY TRANSFER KELLÉKEK

VEVŐK NÉV: OGIE DESMOND
Ország: Nigeria
STATE: EKPOMA
ÖSSZEG: 450 $ CSAK
TEXT kérdés: WHO
VÁLASZ: ME

Ön várható, hogy visszatér hozzánk a fenti információk után
díjat fizetett, hogy mi is képesek megerősíteni a fizetési és
azonnal elkezdi a kölcsönt át.

Győződjön meg róla, a nevét helyesen írta, hogy nem találkozunk
minden nehézség befizetését igazoló.

Üdvözlettel
Erick
>> Jó napot,
>>
>> Én vagyok a válasz a levél, kérjük előre nekünk a teljes banki
>> adatokat, mint például a teljes bankszámlaszámát továbbadására
>> feldolgozása a kölcsönt.
>>
>> Üdvözlettel
>> Cornel Donald
>> +2347057385136

Bókokat a napot,

Alázatosan és őszintén bocsánatot Önnek a késedelmes reagálás a leveleket, azt annak a ténynek köszönhető, hogy én vagyok a hivatalos megbízás most Oroszországban, és azt nagyon nehéz nekem való a levelek miatt a forgalmas ütemtervet.

Ha nem a hívást, hogy kaptam asszony Naomi Heller, én nem lett volna sem ismert, hogy nagyon aggódik, és beszélni akart velem, én konkrétan azt mondta Mr. Scott Watson, hogy megbizonyosodjon arról, hogy minden megy a tervek szerint veled, mert én azt nem áll veled beszélni.

Én is arra gondoltam, hogy már megkapta a hitelt forrásokat, mert meg kellett kapnia azt most. Én kiáll nevű főnököm, és azt mondta nekem, hogy levelet küldtek nekik a Bank vonatkozó oka a késés, és én is ügyelve arra, hogy i törvény a dolgokat tudni a pontos okát, miért nem kapta meg a kölcsönt alapok.

Én nagyon sajnálom az esetleges kellemetlenségekért, hogy én is okozott, mert ennek a késedelmes reagálás a leveleket, és szeretném, ha tudjuk, hogy soha nem fog megtörténni újra. Elfelejtettem a laptop otthon, míg utaztam, ezért azt nehéz nekem válaszolni Önnek.

Én is nevezik Watson úr és én is mondtam neki, hogy nem vagyok elégedett vele, mert kellett volna írva, hogy megmondja, miért nem érkezett meg kölcsönt.

Szeretném, ha tudnád, hogy én leszek ennek a legjobb annak érdekében, hogy megkapjuk a megfelelő információt, hogy miért a forrásokat még nem szállították be a számlára.

Én leszek frissítése akkor a lehető leghamarabb. Ismét szeretnék elnézést kérni a bajok, hogy már ment keresztül, és én leszek biztosítva, hogy minden sorrendje azonnal.

Üdvözlettel,

Agent Cooper # 2011.11.11. 23:52

Kedves ddai!

Annyit még megtehetne, hogy ír az internetes bazár (willhaben.de) ügyfélszolgálatának egy tájékoztató levelet, amiben a levelezésüket elküldi, hogy a csalót kizárhassák, és az esetleges további sértetteket értesíthessék.

Nagyon jól tette, hogy nem küldte a terméket, a vételár soha nem fog megjelenni a számláján. Legalábbis ettől a vevőtől biztos nem.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Gabicsek # 2011.11.09. 21:05

jobban jársz, és akkor is, ha az adásvételt személyesen és nem postázásokkal intézed, így teljes mértékben ki tudod védeni az utólagos reklamációkat.