Internetes csalás!


FordFiesta # 2010.08.09. 23:45

Tisztelt Felhasználók!

Segítséget szeretnék kérni, a vetra.hu weblapon vásároltam egy terméket, kifizettem, de nem kaptam meg, a z eladó nem hajlandó küldeni. A termék 10.000 Ft összegű volt, nem tudom ilyen kis összegnél lehet eljárást indítani? A rendőrség foglalkozna a témával?

Vagy felesleges mivel nem haladta meg a 20.000 Forintot?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2010.08.07. 13:58

Tisztelt Manó 25!
A pénzét nem fogja visszakapni. A csaló nem fog önként visszafizetni semmit. Az igényérvényesítés költsége pedig jóval meghaladja a követelését, amit soha nem lát viszont. Egyszerűbb lenne ilyen csalókkal nem szóba állni. Egy mobil vételénél mi lehet biztonságosabb, olcsóbb, mint nyilt árusítási üzletben , törvényileg garantált jótálás szerinti, számla szerinti vétel?
Keresgéljen itt a fórumon. Van aki ugyanígy lopott telefont vásárolt. Rendőrök jelentek meg a lakásán, őt büntetőeljárás alá vonták és járkálhat a nyomozó hatósághoz és a bíróságra.

mezso75 # 2010.08.07. 13:24

Kedves Mano25!
Írtam neked mailt a csalással kapcsolatban. Sajnos én is megjártam az illetővel.

Manó25 # 2010.07.29. 14:33

Szép napot!

Jaj segítsen valaki a következőképpen jártam. Expressz.hu hirdetési oldalon a múlthéten találtam egy mobilkészüléket Nokia E52 készülék volt 30. ezerért. Felhívtam a számot egy kedves férfi vette fel aki elmondta a telefon paramétereit stb... és, hogy 30 ezerért ide adja postával együtt. Erre én múlthét pénteken elutaltam az összeget erre a számlaszámra Otp:11773456-00839473
Név:Tancsa Tamás
Tel:20/8038376
mail: manoel@citromail.hu
Mondanom se kell azóta se kaptam meg a készüléket és nem is veszi fel a telefont pedig kicsöng akármilyen számról is hívom e-mailre pedig nem válaszol. A rendőrségen megtettem a feljelentést, de vajon látom-e valaha a pénzt vagy meglesz-e a tettes? Az egészbe a legszomorúbb, hogy a mai napig hirdet a csaló és senki nem tesz semmit.Íme az új hirdetései csak itt már más az e-mail címe a rohadéknak. http://www.expressz.hu/…es-21788351/

Maisztro # 2010.07.29. 08:41

Vannak régebbi utánvétes feladóvevényeim, abból küldtem már kettőt, de rájöttek, hogy nem megfelelő és kértek (a hamis banki címről), hogy küldjem el a megfelelőt és már utalják is a pénzt. Aztán az emberem, persze már egy másik (eddig gmail, aztán email) címről érdeklődött, hogy miért nem küldöm a terméket? (A régi gmail email-címet már biztosan megszüntette, mert már küldeni sem lehet rá. Azt csak a banki adatok elküldéséig használta.)Az utolsó üzenetemben minősítettem őket...

efi99 # 2010.07.29. 08:16

Azért csak küldjél nekik.
Rosszat. Had kínlódjanak.

Maisztro # 2010.07.29. 07:13

A "legújabb" csalás pár napja történt meg velem. A célszemélyek online aukciós oldalakon hirdető személyek. Esetemben egy kanadai hölgy jelentkezett (e-mail-ben), aki magasabb összeget kínált az aukció tárgyáért, mint amennyi a fix ára volt. Ő ajánlotta a Magyar Postát és a csomagadatok tudta nélkül ajánlott erre 250 EUR-t. Egy kb. 10kg-os csomagért??? Aztán kiszámoltam: 24160 Ft lett volna a csomagküldés... Banki adatokat kért és küldött egy nigériai címet, mondván a lányának kellene küldeni. Az átutalás euróban történt 'volna'. Mivel gyanakodtam és a családi bankszámla adatait nem mertem megadni, nyitottam egy EUR bankszámlát erre az egy tranzakcióra. Elküldtem, aztán kb. fél óra múlva jött egy e-mail. A feladó a Royal Bank of Canada volt és arra kértek, hogy küldjem el a feladóvevény azonosítószámát, vagy annak másolatát, mert az emberem pénzt utalt nekem, de csak akkor kapom meg, ha ezt beküldöm. (teljesen hihetőnek tűnt, a banki logókkal és táblázattal, adataimmal...) Na, ezt már nem hittem el! Felhívtam az említett bankot, ahol egy ügyintéző biztosított arról, hogy Mrs. Helena Smith (emberem) nem utalt semmilyen pénzt és ők nem is kérnének feladóvevény azonosítókat, meg másolatokat sem. Rákérdeztem, hogy akkor mi lehet ez? Válasz: INTERNETES CSALÁS

zsime # 2010.02.14. 13:27

Üdv Mindenkinek!
Én hasonlóan jártam mint Nevi...
Egy programot töltöttem mert nem indult el az online film .Ez egy ingyenes program,elvileg...regisztrálni kellett ,nem is gondoltam hogy ebből baj lehet...Lett.
Kaptam egy levelet hogy fizessek be 138 eurót 2010.febr.11-ig.(hozzáteszem 12.-én kaptam meg a levelet postán,nem ajánlottan!!!)
Email nem kaptam.
Ez egy ügyvéd által írt felszólítás,utána kerestem neten és találtam is egy két dolgot.
Ez pl egy kutya nevére regisztrált program(ugyanezt a levelet kaptam én is):

Most nem tudom mi tévő legyek.Sajnos a német tudásom elég gyenge.de mindenhol csalásról beszélnek.

Hallmark # 2010.01.29. 11:39

Ez csalás nevi így ahogy van és rendőrségre kell menni büntetőfeljelentést tenni. Leírom, hogy miért: Postai úton kellett volna elküldeni nekik azt a levelet, ami ellenőrzi, hogy ki az, aki regisztrált. Honnan tudja, hogy nem egy internet kávézóból küldték a levelet és nem egy ismeretlen töltötte ki az űrlapot? Nemhogy nem volt jogosult a pénz elkérésére ilyen formában, de még ráadásul nem is lett volna lehetőségük az adatait leellenőrizni, mert a postafordulta különösen németből nem 2 nap. Ezzel én felhívnám a helyében a telefontanú ingyenes számát, hogy tájékozódjak(www.police.hu).

nevi # 2010.01.19. 12:02

Üdvözlök Mindenkit!

Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni a dolgot és érdekelne, hogy mi lehet a dologból.
Szóval, letöltöttem egy oldalról(téma címe) egy programot(ami egyébként a készítő cég hivatalos honlapján ingyenes) , mert egy link arra az oldalra irányított. Regisztrálni kellett(német nyelven), de nem gondoltam, hogy szükséges valós adatokat megadnom, mert ki a fene gondolta hogy fizetni kell majd a későbbiekben. 2 napra rá jön nekem egy e-mail, hogy fizessek 84 eurót, az oldal 12 havi használatáért, vagyis 1 évig használhatom az oldalt. Ezt azzal indokolták, mivel letöltöttem a fájlt megerősítettem az oldal használatára irányuló szándékomat. Ezzel csak az a baj, hogy a mail amit küldtek a levelező rendszeremnek köszönhetően egyből a levélszemét mappába került és jó pár nappal később olvastam és nekem ki kellett volna fizetnek 2010. 01.01-ig a pénzt…kifizettem, igaz később, de a levélben amit küldtek az is benne volt, hogy az adatok amiket megadtam valószínűleg hamisak voltak, és ezért nem is tudom milyen törvény alapján 5 év börtön járhat..... Kicsit utána néztem ennek a cégnek és sok embert becsaptak már ezzel a technikával. Az érdekelne engem, hogy lehet -e valamilyen bajom ebből a kis kalandból?
A válaszokat előre is köszönöm:)

Tisztelettel:Nev

nevi # 2010.01.19. 12:01

Üdvözlök Mindenkit!

Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni a dolgot és érdekelne, hogy mi lehet a dologból.
Szóval, letöltöttem egy oldalról(téma címe) egy programot(ami egyébként a készítő cég hivatalos honlapján ingyenes) , mert egy link arra az oldalra irányított. Regisztrálni kellett(német nyelven), de nem gondoltam, hogy szükséges valós adatokat megadnom, mert ki a fene gondolta hogy fizetni kell majd a későbbiekben. 2 napra rá jön nekem egy e-mail, hogy fizessek 84 eurót, az oldal 12 havi használatáért, vagyis 1 évig használhatom az oldalt. Ezt azzal indokolták, mivel letöltöttem a fájlt megerősítettem az oldal használatára irányuló szándékomat. Ezzel csak az a baj, hogy a mail amit küldtek a levelező rendszeremnek köszönhetően egyből a levélszemét mappába került és jó pár nappal később olvastam és nekem ki kellett volna fizetnek 2010. 01.01-ig a pénzt…kifizettem, igaz később, de a levélben amit küldtek az is benne volt, hogy az adatok amiket megadtam valószínűleg hamisak voltak, és ezért nem is tudom milyen törvény alapján 5 év börtön járhat..... Kicsit utána néztem ennek a cégnek és sok embert becsaptak már ezzel a technikával. Az érdekelne engem, hogy lehet -e valamilyen bajom ebből a kis kalandból?
A válaszokat előre is köszönöm:)

Tisztelettel:Nev

nevi # 2010.01.19. 12:00

Üdvözlök Mindenkit!

Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni a dolgot és érdekelne, hogy mi lehet a dologból.
Szóval, letöltöttem egy oldalról(téma címe) egy programot(ami egyébként a készítő cég hivatalos honlapján ingyenes) , mert egy link arra az oldalra irányított. Regisztrálni kellett(német nyelven), de nem gondoltam, hogy szükséges valós adatokat megadnom, mert ki a fene gondolta hogy fizetni kell majd a későbbiekben. 2 napra rá jön nekem egy e-mail, hogy fizessek 84 eurót, az oldal 12 havi használatáért, vagyis 1 évig használhatom az oldalt. Ezt azzal indokolták, mivel letöltöttem a fájlt megerősítettem az oldal használatára irányuló szándékomat. Ezzel csak az a baj, hogy a mail amit küldtek a levelező rendszeremnek köszönhetően egyből a levélszemét mappába került és jó pár nappal később olvastam és nekem ki kellett volna fizetnek 2010. 01.01-ig a pénzt…kifizettem, igaz később, de a levélben amit küldtek az is benne volt, hogy az adatok amiket megadtam valószínűleg hamisak voltak, és ezért nem is tudom milyen törvény alapján 5 év börtön járhat..... Kicsit utána néztem ennek a cégnek és sok embert becsaptak már ezzel a technikával. Az érdekelne engem, hogy lehet -e valamilyen bajom ebből a kis kalandból?
A válaszokat előre is köszönöm:)

Tisztelettel:Nev

ogbegb # 2010.01.04. 13:31

a fizetési meghagyást a bíróságra kell benyújtani?

ogbegb # 2010.01.04. 13:26

Tisztelt Rexor

Lenne pár kérdésem:ha visszaküldöm utánvéttel,gondom az eredeti összeget(32.000Ft)kell az utánvétre írni.És a fizetési meghagyást a bíróságra kell benyújtani?

Rexor # 2010.01.04. 13:09

Próbáld meg polgári úton érvényesíteni az igényedet fizetési meghagyással. Én javasolnám a következő lépésket:

  1. Küldd vissza utánvéttel a gépet a feladónak (ezt őrizd meg)
  2. Írj neki levelet írásban, hogy hivatkozva erre és erre a telefonbeszélgetésre, erre és erre az apróhirdetésre, hogy adja vissza a termék ellenértékét.
  3. Hívd fel, hogy fizet e.
  4. Ha nem, beadhatod a fizetési meghagyást, csatolva hozzá sz összes bizonyítékot (visszaküldést igazoló bizonylat, levél, apróhirdetés szövege).
ogbegb # 2010.01.04. 13:01

Üdv.

A segítségüket szeretném kérni.
Feltettem egy apróhirdetést az egyik ezzel foglalkozó oldalra,hogy szeretnék egy Xbox 360-as konzolt vásárolni tartozékaival. Nemsokára rá egy Úr felhívott,hogy neki van egy ami mindenben megfelel a hirdetésben kikötöttekkel.Meg is egyeztünk telefonon,szóban,hogy küldi amint tudja.Pár napra rá meg is érkezett az utánvétes csomag.Kibontottam,de nem volt benne más mint maga az Xbox 360 játékkonzol,de semmi tartozék.Aztán jobban megnéztem:hát az állapotát tekintve láthatóan szét volt feszegetve,3 éves volt a gép ,de mi egy évnél nem régebbit beszéltünk le.Próbáltam hívogatni ,de nem vette fel.Még aznap 3 különböző ismerősömmel megkíséreltük kipróbálni,de egyetlen egy tápot se tudtunk beledugni.Megállapíthatóan a gép rossz.Másnap feljelentettem csalásért a rendőrségen,erre a mai nap elutasító határozatot kaptam a rendőrségtől,hogy a gépet az eladó fél postázta és ezért a csalás tényállási elemei nem valósulnak meg.(De hát a gép rossz).Ezenkívül hivatkoznak még a Be. 174.§ (1)bekezdésre.

Panasszal tudok élni 8 napon belül,de mire hivatkozzak? Vagy polgárjogi úton érvényesítsem jogaimat?Annak mi a menete?

Előre is köszönöm a válaszokat.

_Wasp_ # 2009.12.30. 18:57

de az nem is a büntetőjog topicban van, hanem az offtopic kategóriát takaró joghallgatók részben, ahol a viccek, és a borozós topic is.

És jó esetben nem is fenyegetjük egymást, a személyeskedés is kevesebb talán valamivel, mint itt.

Egyébként elnézem :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

CapoVito # 2009.12.28. 16:24

Nyugodtan lehet intézkedni, mi is azt tesszük...15 éves kis adminisztrátorok..Akik még a 18. életévüket se töltötték be..Sokan megtaláltak titeket más közösségi portálon, napszemüvegben, meg a pingvinfarmon meg ehhez hasonlókon szintén adminisztrátorként. És Sunbeach (adminisztrátor) is ezt az üzenetet intézte hozzám: " Egy nagy fasz vagy, és csak azért nem raktalak még ki innen, mert XY-t nyalod."

Nem tudom mit képzeltek magatokról taknyos ki hülye gyerekek, rossz emberrel húztok újat, majd nézhettek amikor a bíróságról kapjátok az idézést,mert fel lettetek jelentve, jegyzőkönyv is fel lett véve. Majd meglátjuk mit szólnak hozzá a szülők.

Elegem lett a lenézésből meg ehhez hasonlókból.

nexaa # 2009.12.28. 14:35

Vitázni*

nexaa # 2009.12.28. 14:32

Hadjad Burex,

Nincs mit ezen mitázni ők csak embert keresnek akire tudják fogni a dolgokat, de szemlyiség sértés miatt már én is intézkedem :)

Burex # 2009.12.28. 14:27

A jateknak a foruman mar meg sem tudom szamolni hogy hanyszor targyaltuk le ezt az ugyet, de vannak egyes bunkok akik meg mindig nem ertik meg hogy mi a helyzet...
Na tisztazzuk szepen.

Nexa a fejlesztoktol kapja az utasitasokat, amit Nex koteles atadni nekunk, mi pedig a ''kedves'' jatekosoknak a jatekban. Ha ez az informacio teves, vagy hazugsag, akkor szerinted ki a hibas? Nexa vagy a fejlesztok? Hmm? Na erre valaszolj ha olyan okos vagy...

klifhenger # 2009.12.27. 22:52

Küldő Gretchen
Címzett DonJussef
Dátum 01:01 órája (27.12.2009 22:43:59)
Téma 20 éves csaló ügyvezető = nexaa Add tovább, kérlek minél több játékosnak!
Szöveg Helló!

Ha tudod kérlek juttasd el ezt a linket az egyes szerverre, minél több embernek! Sajnoss én már nem tehetem meg mert örökre tiltottak a szerverről, csak azért mert meg mertem mondani az igazat!

köszy

ő az az ember aki átvert mindenkit, és lenyulta a nullázás utáln az érméket! Csak hogy mindenki megtudja, ha érmét rendel ezt az emós - ovist gazdagítja!

nexaa: http://mellbimbo.eu/…87034163.jpg
nexaa: http://mellbimbo.eu/…akicsalo.jpg

CapoVito # 2009.12.27. 22:26

1 barát levele aki már nem lehet köztünk!

Küldő Jussef | Mellőz | Jelentés
Címzett xy
Dátum 1 perccel ezelőtt (27.12.2009 22:53:37)
Téma FIGYELMEZTETÉS !!!!!!!!!!!!!
Szöveg Küldő xy | Mellőz | Jelentés
Címzett DonJussef
Dátum 1 perccel ezelőtt (27.12.2009 22:43:59)
Téma 20 éves csaló ügyvezető = nexaa Add tovább, kérlek minél több játékosnak!
Szöveg Helló!

Ha tudod kérlek juttasd el ezt a linket az egyes szerverre, minél több embernek! Sajnos én már nem tehetem meg mert örökre tiltottak a szerverről, csak azért mert meg mertem mondani az igazat!

köszy

ő az az ember aki átvert mindenkit, és lenyulta a nullázás utáln az érméket! Csak hogy mindenki megtudja, ha érmét rendel ezt az emós - ovist gazdagítja!

nexaa: http://mellbimbo.eu/…87034163.jpg
nexaa: http://mellbimbo.eu/…akicsalo.jpg

Nézzétek meg a 2 linket!!!

Na ezek után el lehet gondolkodni kedves BUREX hogy nekem vagy ennek a 20 éves gyereknek van-e több esze..
Az életfelfogás nulla.

Akkor tisztelt Hölgyeim és Uraim gondoljuk végig kik is dolgoznak azon hogy mi jót játszhassunk és gondolkozzunk el azon is, amikor nulla hozzáértéssel lehülyézik és le tudatlanozzák az embert..Akkor ki is a tudatlan? És persze most is mi nem látunk a dolgok mögé..Ódehogynem..Átvertek mindket, mint a xart a palánkon..

BRTuning # 2009.12.24. 20:59

Én online pókerrel foglalkozom, az is veszélyes tud lenni, ha valaki hajlamos a játékfüggőségre.. de ők nem azért bukják el végül mindenüket, mert a neten is pókerezhetnek, ugyanígy elvernék a pénzüket a kocsmában a lottózóban is végül.

Azt viszont nagyon durvának találom, hogy ilyen játékok egyátalán létezhetnek, ahol az UNATKOZÓ fiatalok átérezhetik a "BŰNCSELEKMÉNYEK ELKÖVETÉSÉNEK AZ IZGALMÁT", vagy nem tudom pontosan, mivel reklámozzák magukat..

Nem hiszem el, hogy a szolgáltatók nincsenek tisztában azzal, hogy sokan pont egy ilyen "játék" miatt fogják elkövetni az első bűncselekményeiket, mint ahogy milyen menő volt szábbészabi 4 ütem száma és kitermelt X ezer füvező fiatalt..

A milliárdos sikkasztókat és a nyilvánvalóan bűnös gyilkosokat, rablókat jó pénzért megvédik a(z) (nem mondon ki, milyen) ügyvédek.. a gyermekeinket ki fogja?!

(Más kérdés, hogy ha már létezhet a játék és a játékos fizetett vagy megdolgozott érte, akkor kapja vissza, ami volt neki. Minden más csak egy nagyon rossz kifogás.)

Hallmark # 2009.12.24. 19:17

1. Ha valamit virtuálisan szereztél meg vagy nyertél, azért nem te fizettél és akármikor elveheti, főleg, ha 3. esemény is történik. Ha itt felvállalja a képviselő a nevét, akkor nem hinném, hogy csaltak volna. Azt viszont el tudom képzelni, hogy valaki ügyeskedett és elvették mindenkitől az érméket, mert azokkal szemben kerülnek előnybe, akik fizettek érte.
Ha esetlegesen Vis Major(pl áramkimaradás vagy hackertámadás, visszaélésekből illetve valamilyen törvénysértésből) történt, akkor azokért is kizárja az üzemeltető minden felelősségét a jog(miért kellene nekem felelnem azért, ha egy áramszünet hibát idéz elő?).
Nem értem, hogy az adminoknak meg a fizetett képviselőknek miért kellene érteni a joghoz és miért kell akkora óriási szakképzettségének lennie? Arra való egy fizetett jogász vagy szakember. Ő a saját feladatát el tudja látni(egy banki ügyintéző sem ért a joghoz, sőt a bankigazgató sem szerintem, arra való egy fizetett jogász vagy más szakember). Ha valamiért valaki nem fizetett, azért jogi lépésnek helye NINCS, tehát ez az egész beszélgetés hiábavaló. Az, hogy valaki azt írja, hogy 9 éves, nem jelent semmit, mert írhatja szívatóból is, az üzemeltetőnek nincs hatósági jogköre, igazoltatni nem igazoltathat, felhasználónak kell betartani a szabályzatot. Az, hogy 18 éven felüliek használhatják az oldalt, egy értesítő és ezzel zár ki az admin minden felelősséget ezzel kapcsolatban.