Motorbaleset - jogosítvány nélkül


vipeti # 2009.10.20. 10:25

Tisztelt Fórumozók! Ismét kérdéssel fordélnék ide: volt egy motorbalesetem nemrég, főútak kerezteződése felé haladtam este egy 50es robogóval, 200m-re a lámpától észleltem, hogy az piros, visszaengedtem a gázt. 100m-re attól, átváltoztt zöldre. Gáz és az egyenes sáv.. Erre velem szemben a "jóember" bekanyarodott elém és gondolom megijedvén a következő pillanatoktól, leblokkolt, igy hiába vészfékeztem, csattanás, átestem az autó fölött, fejre. MEntők, rendőrök stb.. Kérték a papírokat, a motorral minden okés, de én egy éve kezdtem B kat jogsit, viszont ezért-azért nem jutottam a végére. A rendőrök azt mondták, 2-3 hónap mire ebből ügy lesz, addig fejezzem be a jogosítványt és max egy fél éves eltiltással megúszom szerintük. Gondoltam, megkérdezem az ilyenekben jártas fórumozókat, mire számíthatok. Lehet, hogy nem lesz meg addig a jogsi, de ez még kérdéses. Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

ObudaFan # 2009.10.20. 11:46

Valószínűleg tényleg arra.

ObudaFan # 2009.10.20. 11:47

Plusz pénzbírságra.

vipeti # 2009.10.20. 13:04

Köszönöm! De ha nem sikerülne befejeznem a jogsit addig? Ezen a héten lesz meg a második alapítványom, szükségem lenne autóra, munkaeszköz, hogy másoknak tudjak segíteni.

Maci Laci # 2009.10.20. 13:47

Létezik olyan, hogy a biztosító hamarabb hozzon a bíróságtól egy megfellebbezhetetlen határozatot, amiben eldönti, hogy egy motoros-autós balesetnél mind a két fél hibás?
A bírósági tárgyalás még ki sincs tűzve, talán novemberben kerül rá sor.
Akivel ütköztem , felhívott, ilyen levelet kapott a biztosítójától.
Én semmit nem kaptam, talán csak meg akar vezetni a másik fél?

ObudaFan # 2009.10.20. 14:35

A biztosítónak kell, hogy legyen egy véleménye erről, ami alapján eljár. Nyilván ha a bíróság dönt, akkor az lesz az irányadó.

Maci Laci # 2009.10.20. 14:46

ObudaFan, köszönöm!
Ha a bíróság másképp dönt, utána a biztosító köteles azt elfogadni?
Még senki nem kapott kártérítést egyik biztosítótól sem.

ObudaFan # 2009.10.20. 18:44

A biztostó akkor köteles elfogadni, ha ő is peres fél volt. De ha csak a baleset két résztvevője között folyik a per, akkor is jellemzően elfogadják.