Jogsi nélküli vezetés.


wers # 2020.06.16. 11:24

Csak részben, a pénzbüntetés része.

alfateam # 2020.06.16. 10:41

Saccolni nem nagyon szeretnék mit kapsz ezért.
Hát-ne is saccolj hiszen ez fix tarifás!

Szomorú örökös # 2020.06.16. 09:55

Szomorú barátom

Akkor még egyszer utoljára: attól, hogy betegesen ezt a megszólítást mantrázod, még nem lesz igaz. A barátaimat én választom.

Laci8403 # 2020.06.16. 06:54

Wers!

Így van, eltiltás alatt vezettem, és nem is okoztam balesetet. Az utánképzést már borítékoltam, hogy azt nem úszom meg, de hát ez van, valahol jogosnak is tartom.. "mert aki a tűzzel játszik, az meg is égetheti magát" Az biztos,hogy a jövőben még egy ilyen nem fordul velem elő, tanulópénznek bőven sok volt.
Köszönöm a válaszod!

wers # 2020.06.16. 04:33

Laci8403

Jól értem, hogy eltiltás alatt vezettél, és ekkor igazoltattak?

Saccolni nem nagyon szeretnék mit kapsz ezért. Ha nem okoztál balesetet akkor van esélyed, hogy csak több lesz a pénzbüntetés az eltiltás ideje és nehezebb lesz az "utánképzés"

Szomorú örökös # 2020.06.16. 03:39

Túlliheged a dolgot, barátom!

Te most tényleg követsz engem mindenhová? Ez már nagyon beteges! Egyébként még mindig nem vagy a barátom! Ne puncsolj! :-D

Ezeket a szereket akkor is ki lehet mutatni, ha már a tudatmódosító hatásuk elmúlt.

Szóval ezt a kérdezőnek írd le máskor, mert én is pont ugyanezt írtam! :-)

Szomorú örökös # 2020.06.15. 17:45

Laci8403

a fogyasztástól számított 3-8 óra ami megállná a helyét(ez az időtartam,ami alatt bódultnak számít a vezető)

Én ha megiszom egy sört, attól a szomjam elmúlik, nem leszek még csak szalonspicces sem. Rendőri szempontból a zéró tolerancia miatt helyből el fogják venni a jogsimat, ha egy szondáztatást fogok ki.

Neked pont ugyanez a történet szerintem. Te nem éreztél semmit, az érzékelő berendezést viszont nem tudod átverni. És bár nem tudom, mi az a THC, de nagy valószínűséggel ugyanaz a helyzet vele, mint az alkohollal: zéró tolerancia

Laci8403 # 2020.06.15. 17:27

Szomorú Örökös!

Tény,hogy a gyorsteszt pozitív értéket mutatott thc-ra.. De a fogyasztástól számított 3-8 óra ami megállná a helyét(ez az időtartam,ami alatt bódultnak számít a vezető) .. Én ezt jócskán meghaladtam..konkrétan semmi bajom nem volt.. Szemrevételezéssel nem állapítható meg.. Bodultsagot csak a véredményből lehetne megállapítani,nem pedig egy (30 napos!) gyorstesztből..

Jelen esetben, most mikor másodjára megállítottak, semmilyen tudatmódosító hatása alatt nem álltam.. Konkrétan az első alkalom óta alkoholt sem fogyasztottam se semmi mást.. Persze nem magyarázkodni akarok,mert hibás vagyok, tudom, hogy nem kellett volna volán mögé ülnöm, csak egyszerűen a tisztánlátás végett írtam le.. ????

Szomorú örökös # 2020.06.15. 17:08

Bevonták a vezetői engedélyem bódult vezetés gyanúja miatt.....szerintem amúgy jogtalanul, így bízom benne, hogy a szakértő is hasonlóan vélekedik

v.s.

rossz döntést hoztam és ennek ellenére autóba ültem, el is kaptak.

Vagy lehet, hogy mégsem annyira jogtalanul vonták be?

Laci8403 # 2020.06.15. 14:30

Üdv!Bevonták a vezetői engedélyem bódult vezetés gyanúja miatt, jogerős ítélet még nem született az ügyben, tehát nem tudom, hogy mennyi időre(szerintem amúgy jogtalanul, így bízom benne, hogy a szakértő is hasonlóan vélekedik) viszont a problémám az, hogy rossz döntést hoztam és ennek ellenére autóba ültem, el is kaptak.. Mi az amire ilyen esetben számíthatok? Úgy hallottam elzárással is bűntethető amit tettem?! Valóban ekkorra galibát okoztam magamnak, hogy a itt lebeg a fejem felett a börtön, vagy a gyakorlatban ez hogyan működik? Válaszát előre is köszönöm!

Szomorú örökös # 2020.06.14. 19:11

attila52

8 hónap időtartamra minden közúti jármű vezetéstől eltiltás

Ha szigorúan értelmezzük, akkor csakis gyalog vagy tömegközlekedéssel közlekedhetsz a 8 hónap alatt. Ugyanis ha akár kerékpárral is megfognak - ami ugyebár közúti jármű szintén - akkor a fent leírt tiltást simán ugyanúgy megsérted, mint bármilyen más járművel.

alfateam # 2020.06.14. 11:48

http://www.kreszdoktor.hu/…fogalmak.php
Esetleg meg-is tanulhatnád a 8 hónap alatt,

attila52 # 2020.06.14. 11:09

Helló.Mit jelent a 8 hónap időtartamra minden közúti jármű vezetéstől eltiltás? a segédmotoros kerékpár,robogó ami nem gépjármű is bele tartozik? magyarul: esetleg azzal lehet közlekedni ha arra van VEZETŐI ENGEDÉLY ami 1982ben 14 évesen csináltam.

valium # 2019.12.28. 18:56

Rendben.
Természetesen szólok.

Traffic # 2019.12.25. 11:58

T. valium!

Szívesen! Kérem, jelezze vissza, hogyan döntött a PKKB!

valium # 2019.12.22. 11:36

Traffic!

Köszönöm a válaszokat!

Traffic # 2019.12.22. 09:31

T. valium!

Akkor zárjuk rövidre. Igen.

valium # 2019.12.21. 20:26

Azért foglalkoztat annyira a dolog, mert 8 naptári napot írnak, hogy kérhetem a tárgyalás megtartását. Most ugye 6 napos munkaszünet jön....tehát hétfőn délelőtt kéne beadnom.
És az érdekel, hogy érdemes e kérnem a tárgyalást annak fényében, hogy a paksi bíróság szerint nem történt eltiltás alatti vezetés, viszont most a pesti központi kerületi bíróság még is ez miatt marasztalt el, nem engedély nélküli vezetésért.

valium # 2019.12.21. 20:19

Bocsánat, benéztem. Belekavarodtam a sok papírba.

Az rendőrségi szabálysértési határozat volt, csak összezavart, hogy a "megkésett" értesítést -amit februárban kaptam- a kormányhivatal küldte.

Traffic # 2019.12.21. 13:10

T. valium!

Sok dolgot tisztáznunk kell.

2018.07 honapban megfogtak jogsi nélkül, érvénytelen hatosági engedéllyel. Ezért a paksi bíróság, 90ezer pénzbirságra és 1 év eltiltásra ítélt. Erről a határozatot nem tudták kézbesíteni, mert bár a bejelentett lakcímem ott volt, de már pesten tartózkodtam.

Az engedély nélküli vezetés ("jogsi nélkül") miatt a rendőrkapitányságok szabálysértési hatóságai járnak el és hoznak határozatot.
Hogy lehet az, hogy az Ön esetében a bíróság hozott végzést?
Kifogással élt a rendőrségi határozat ellen?

valium # 2019.12.20. 21:32

A pontos időrendiség.

2018.07 honapban megfogtak jogsi nélkül, érvénytelen hatosági engedéllyel. Ezért a paksi bíróság, 90ezer pénzbirságra és 1 év eltiltásra ítélt. Erről a határozatot nem tudták kézbesíteni, mert bár a bejelentett lakcímem ott volt, de már pesten tartózkodtam.

2019.01 honapban történt a lentebb leírt igazoltatás, melynek jegyzökönyvébe már a pesti tartozkodási helyem volt megjelölve.

2019.02 honapban megkaptam a pesti címemre az eltiltásról szóló végzést.

2019.05 honapja körül idéztek be a 13.kerületi rendörségre az igazoltatás ügyében(már eltiltás alatti vezetésért), ahová vittem magammal a paksiaktól 02 hónapban kézbesített határozatot, amin rajta is volt a keltezés, hogy az igazoltás utáni.

Ezután kaptam a 13.ker szabsértésiektől végzést, ami szerint a hatosági engedély nélküli vezetésért 30ezer pénzbirság továbbá szabsértés hiánya miatt megszüntetik az endedély nélküli vezetést és ezt az ügyet tovább adják a (nem tudom miért) paksi bíróságnak.

2019.08 honap környékén végzést kaptam a paksi bíróságtól, miszerint az igazoltatáskor valóban nem tudhattam az eltiltásról, ezért megszünteti az eltiltás alatti vezetés ügyében indult eljárást és továbbadja a lakohely szerint illetékes szabsértési szervnek, engedély nélküli vezetés miatt.

2019.12 A mai nap kaptam a végzést a Pesti Központi kerületi bíróságtól, hogy Eltiltás alatti vezetésért 100ezer pénzbírságot szab ki rám tárgyalás mellőzésével.

No, de a paksi bíróság végzése kimondja, hogy nem történt eltiltás alatti vezetés, hanem "csak" engedély nélküli vezetés. Én nem a fizetés alól akarok kibújni, de a két szabálysértésnek nem ugyanaz a tétele bírság szempontjából. Tudtommal a felső határ egyik esetben 150ezer (eltiltás alatti) valamint 90ezer (engedély nélküli)

valium # 2019.12.20. 19:32

Még annyit fűznék hozzá, hogy az eltiltó határozatot is a paksi bíróság hozta, amit nem tudtak kézbesíteni a korábbi lakcímemre, és csak a szóbanforgó igazoltás után 2 héttel kaptam kézhez.

valium # 2019.12.20. 19:21

Tisztelt Traffic!

Az igazoltatás a 13. Kerületben volt. Az akkori lakohelyem (Dunaszentgyörgy) viszont a Pakshoz tartozott, gondolom azért küldték oda. Viszont azóta a tartozkodási helyem Budapest lett.

Traffic # 2019.12.20. 18:08

T. valium!

A járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés miatt az elkövetés helye szerint illetékes bíróság jár el. Ön azt írta, hogy paksi és budapesti bíróság is döntött az ügyében.

Már csak az a kérdés, hogy hol lakik és hol igazoltatták a rendőrök 2019. januárjában?

valium # 2019.12.20. 16:10

Tiszteletem!

Igyekszem rövid és érthető lenni.

2019 januárban megfogtak engedély nélküli vezetésért, valamint érvénytelen hatósági engedély nélküli vezetés miatt (kivonták forgalomból az autót). A meghallgatáskor már eltiltás alatti vezetés ügyben idéztek. Ekkor közölték velem, hogy "eltiltás alatt állok".

  • Erről az eltiltásról szóló határozatot az elkövetés után 2 héttel kaptam meg!!

Ennek fényében kaptam is egy határozatot, miszerint a hatósági engedély nélküli vezetésért 30ezerre büntetnek és az "engedély néklüli vezetést" -szabálysértés hiányában megszünteti és továbbítja a bíróságnak az ügyet "eltiltás alatti vezetés szabálysértése" miatt.

A (paksi) bíróság jogosnak találta a védekezésem, miszerint nem tudtam az eltiltásról, mert nem tudták kézbesíteni korábban a végzést. Ezért az "Eltiltás alatti vezetés szabálysértés" miatt indított eljárást megszünteti és tovább adja a lakhely szerinti illetékes szervhez "Engedély nélküli vezetés" miatt.

A csavar most jön. Ma kaptam a Pesti Központi kerületi bíróságtól egy határozatot, miszerint meghallgatás nélküli eljárásban "Eltiltás alatti vezetés szabálysértés " miatt 100ezer forintra büntetnek.

Úgy érzem, ha büntetnek, akkor Engedély nélküli vezetés miatt kellett volna kiszabni a büntetést.

Vagy tévedek?