Jogsi nélküli vezetés.


Marci53 # 2019.09.24. 15:54

Köszönöm szépen!

Akkor csináltatni kell egy 2. csoportos orvosit.

wers # 2019.09.24. 09:15

Gyakorlatilag maga a munkáltató nem is foglalkoztathat gépjárművezetőként 101-el, de neked is tudnod kell, hogy munkakörben nem vezethetsz.

wers # 2019.09.24. 09:13

3. § (1) * A közúti járművezető-jelöltet és a közúti járművezetőt az előzetes, az időszakos vagy soron kívüli egészségi alkalmassági vizsgálat alkalmával az alábbi két csoport valamelyikébe kell sorolni:

  1. * az 1. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: KR.) 2. melléklete szerinti „A1” kategóriába, „A2” kategóriába, „A” korlátozott kategóriába, „A” kategóriába, „B1” kategóriába, „B” kategóriába, „BE” kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni;
  2. a 2. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki

ba) * a KR. 2. melléklete szerinti „C1”, „C1E”, „C”, „CE”, „D1”, „D1E”, „D”, „DE” kombinált vagy „TR” trolibusz kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni,

bb) a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak, függetlenül a vezetni kívánt jármű kategóriájától.

Marci53 # 2019.09.24. 08:24

Tiszteletem!

Szeretném kérdezni, ha a jogsítványban 1. csoportra érvényes az orvosi alkalmassági (korlátozások kódja: 101) és ezzel így gépjárművezetőként történik munkavégzés, az engedély nélküli vezetésnek számít-e, vagy sem?

(Gépjárművezetői munkakörben - pl. futárszolgálat- 2. csoportra történő orvosi alkalmassági szükséges elvileg, de én még nem láttam olyat, hogy valakinek ilyen lett volna B kategóriára.)

Köszönöm szépen!

gerbera317 # 2019.07.28. 19:27

Ez nem jogi kérdés, hanem kizárólag gyakorlati. Nevezetesen az, meg tudod-e fogalmazni írásban, hogy részletekben szeretnél fizetni.

Zolee77 # 2019.07.27. 09:06

Üdv mindenkinek.
07.04.-én megbüntettek, behajtani tilosért 30 ezer forintra. Jogosítvány nélküli vezetésért 45 ezer forintra.
A 30 ezret kifizettem. A kérdésem az volna, hogy a 45 ezerre lehet e részletfizetést kérni, ha igen, akkor mi a menete?!
Válaszokat előre is köszönöm.

KicsikeVuk # 2018.09.03. 14:08

Utána olvasgattam, és azt már tudom, hogy a biztosító rá fogja terhelni az összes kárt, mivel nem volt érvényes jogsi, sem forgalmi(lehet biztosítás sem, ezt nem tudom)...

drbjozsef # 2018.09.03. 05:35

A lejárt forgalmi és jogsira minden bizonnyal pénzbüntetést, esetleg vezetéstől eltiltást néhány hónapra.
A balesetekre meg attól függ, pontosan mit okozott.

KicsikeVuk # 2018.09.02. 20:00

Kedves Szakértők.
Összetett a kérdésem.

Ma este tudtuk meg, hogy apósom (80 éves) lejárt jogosítvánnyal, lejárt forgalmival egy héten belül 2* okozott balesetet.

Nem igazán tartják velünk a kapcsolatot, ez is véletlenül jutott tudomásunkra.

Mire számíthat, milyen mértékű lehet a büntetés?

Köszönöm a választ.

jkg9876 # 2018.03.19. 13:33

Akkor ebből bírósági tárgyalás nem lesz ugye?? +pénz bírságra gondolok!

wers # 2018.03.19. 13:29

Újabb eltiltás. Minimum.

jkg9876 # 2018.03.19. 13:14

Helló! Nekem olyan kérdésem lenne,h 2012-ben elvették a jogosítványom! 2015-ben elkaptak 3szor vagy 4szer jogosítvány nélküli vezetés miatt...az utolsó ittas vezetés és jogosítvány nélküli vezetés volt...volt ebből egy bírósági tárgyalásom és felfüggesztettek 2évre...ez 2017 novemberében lejárt! Elkezdtem az után képzést...de a napokban megint igazoltattak és feljelentettek szabály sértésért...Ebből mi lehet??Tudna nekem valaki segíteni??

ism66 # 2017.05.08. 12:49

Módosítani lehet-e a már gépjárművezetői engedély -hosszabítási eljárást, ha már az okmányirodában rögzítették? Az új módosított -születésnaphoz kötött időpont miatt- utólag derült ki hogy félévet vesztettem. 71 éves vagyok, ezért rám nem vonatkozik a születésnaphoz kötött dátum (utólag derült ki). A háziorvos kiadta az igazolást amin 2 és fél év szerepelt következő orvosi vizsgálati időpontnak, az okmányirodában nem fogadták el azt mondták, hogy dátum hiba van változott a jogszabály, vigyem vissza az orvoshoz. Az újabb igazolás szerint másfél év múlva kell eü. vizsgálatra mennem, nem két év múlva, így lettek felrögzítve a hosszabításra az adatok. Utólag megtudtam, hogy két évre lettek volna jogosult hosszabítani. Kérdésem, lehet-e módosítást kérni utólag? Amennyiben igen mi az eljárás?
Köszönöm a gyors választ

Ittasvezetes.hu # 2017.04.10. 12:24

géza27

Amennyiben 4 évre eltiltották, (és nem ittas vezetésért), akkor bizonyosan súlyos kimenetele lehetett a balesetnek. Nem ismerjük a részleteket, és ha már jogerős a döntés, akkor nem is tudunk segíteni.

Mindig mindenkinek a figyelmét megpróbáljuk felhívni, hogy amint bajba kerül, már másnap hívjon-keressen minket, és ne akkor, amikor évekre elvették a jogosítványt.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

géza27 # 2017.04.05. 08:22

Tisztelt Ittasvezetes.hu

Értem én hogy maguk az ittas vezetőknek próbálnak jogi segítséget nyújtani, de tudjuk nem csak ezért veszik el a jogosítványt.
Nem ittas vezetésért vonták be a jogosítványomat, hanem egy olyan súlyos baleset miatt miben "a becsületes jóakaró" tanuk miatt engem is sikerült alaptalanul meggyanúsítani, illetve sajnos elmarasztalni 4 évre a vezetéstől.
Mivel mozgássérült vagyok és munkaeszközöm is a gépjármű így ellehetetlenítették az életem.
Erre lettem volna kíváncsi van e bármi jogi méltányosság?! (kiskapu)

Ittasvezetes.hu # 2017.03.20. 07:58

FONTOS INFO MINDENKINEK, aki ittas vezetésért elvett jogosítványának hiányában úgy gondolja, hogy eltiltás alatt vezetni, csupán egy "apró" szabálysértés:

http://ittasvezetesertjarobuntetes.blog.hu/…nem_jogsival


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2017.03.20. 07:58

géza27

Nem


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

géza27 # 2017.01.18. 13:58

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem ha bevonták a jogosítványom és lenne például Szlovák ideiglenes lakcímem ott levizsgázhatnék újból?

Öreg Tölgy # 2016.09.14. 18:07

Oké, wers, rendben van. csak tudod azzal óvatosan kell bánni, hogy mit vet oda az ember egy laikus érdeklődőnek. Ezért érdemes mindig nézni a jogszabályt, és hivatkozni is rá, ha pedig valaki valamelyik jogterületen nem szakértő (én a tág értelemben vett büntetőjogon kívül szinte mindennel így vagyok), akkor ne szégyelljen ezt bevallani, és átengedni a választ másnak. De mindegy, spongya rá! :)

Immaculata # 2016.09.14. 17:52

Wers

Állj le!

wers # 2016.09.14. 15:40

Kedves Öreg Tölgy!
Az eltiltásnak nem csak ennyi a lényeg, hanem még annyi, hogy akkor bekerül a nyilvántarásba. Ahogy megindul az eljárás, és megérkezik az értesítés, az okmányiroda bejegyzi.
Azért ugye tudod, hogy nem csak a jogászok tanulnak jogot, és egy ügyintézőknek sem éppem a kellemesebb feladta, hogy kihámozza, "mire is gondolt a szerző"
Az egyik lényeges külömbség, hogy ameddig az ügyvédnek, ügyésznek, bíróságnak erre akár több hónapot is adnak, egy ügyintézónek van rá néhány perce.

Öreg Tölgy # 2016.09.14. 15:10

Köszi, wers, így már értem. :)

Neked is kösz a bizalmat, Peti, de wersnek ezúttal igaza van. Mivel a kerékpározás nem engedélyhez kötött, attól eltiltani sem lehet. A járművezetéstől eltiltás lényege az, hogy ha van jogosítványod, a vezetési jogosultság szünetel, ha meg nincs, nem is kapod meg.Kerékpárra ez nem értelmezhető, még ha a határozat itt nem pontosan fogalmaz.

wers # 2016.09.14. 13:55

Öreg Tölgynek szántam

wers # 2016.09.14. 13:50

megnyudodhatsz

Peti93 # 2016.09.14. 13:48

Öreg Tölgy véleményére lennék kíváncsi a biciklis dologról, ő talán érti, hogy miért kérdezem.

Írtam én olyat hogy kell jogosítvány a biciklire? Én csak szó szerint értelmezem a határozatot, és ebben akármennyire nem logikus, az van leírva, hogy biciklire is kiterjed az eltiltás. (ha csak valaki nem mutatja meg nekem törvényben, hogy a bicikli nem közúti jármű)
Viszont a határozatban az is le van írva, hogy "...eltiltás ideje alatt hatósági engedéllyel vezethető járművet vezet, elköveti a "járművezetés az eltiltás hatálya alatt" szabálysértést, mely elzárással és 300000 forintig terjedő pénzbírsággal sújtható". Eszerint ha az eltiltás alatt biciklizek, akkor azt nem büntetik így (mert nem kell hozzá hatósági engedély), de ez nem zárja ki, hogy máshogyan büntetnek érte. (persze ezt én sem tartom logikusnak, de inkább óvatos vagyok)