Jogsi nélküli vezetés.


efi99 # 2014.03.31. 07:59

Kevés.
Mivel jogsi nélkül eleve tilos vezetni én legalább 1 millióra lőném be. (Aki csak otthon felejtette, annak 45 ezer).
Meg lehet nézni hányam vezetnek jogsi nélkül, sőt mindegy-mindegy alapon akkor már részegen is. Mivel a lebukás esélye nagyon csekély, akkor legalább a büntetést kell jól felhúzni.

Agent Cooper # 2014.03.31. 06:20

Kedves pspityu!

Ha elkapja a rendőr, akkor 45 000 Ft helyszíni bírságot kap.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

pspityu # 2014.03.29. 12:53

Szeretném megkérdezni. Most járok vezetni B-kategóriából,de sajnos a munkámhoz kell használni a kismotoromat Ha elkap a rendőr mire számíthatok.

Véleményem # 2014.03.26. 08:53

Adamkam

Amíg a kártya formátumú vezetői engedélyed nem érkezett meg, nem kaptad kézhez addig ne vezess olyan járművet amelyhez nincs érvényes vezetői engedélyed.
Mivel még kérdéses, hogy a rendszerekben szerepel e az új kategória, hiába is voltál az okmányirodában. Az a 100% ha kézben van az új jogsi és azt tudod felmutatni, nem éri meg a kockázatot. Könnyen járhatsz úgy hogy a rendőr azt állapítja meg, hogy neked nincs a kategóriára érvényes vezetői engedélyed mivel azt a kártyaformátumú jogsit nem tudod felmutatni. Az A4-es papírok nem felelnek meg érvényes vezetői engedélynek. Tehát lehet akár egy 35.000 Ft-os helyszíni bírság is, vagy ha netán a rendőr úgy véli hogy van a kategóriára érvényes vezetői engedély csak az nincs nálad akkor pedig mérlegel 5-50.000 Ft. között.
Azon az 1-2 héten nem múlik semmi ( hónapokig lesz még jó idő ), a kockázat nem éri meg, bírság előéleti pont stb...

Adamkam # 2014.03.25. 13:49

Üdv mindenki!

Egy rövid kérdéssel fordulnék az urakhoz,
Van érvényes B kategóriás jogosítványom, és sikeres vizsgát tettem A korlátlanból. Okmányirodában a papírmunka megtörtént, (leadtam a vizsgaigazolást, befizettem az illetéket, készült fotó az új jogosítványhoz, stb..) Szóval, várok a plasztik kártya megérkezésére stádium van amit egyre nehezebben bírok!
Elmondás alapján az átfutási idő akár 3 hét is lehet. Eltelt az első hét, eddig nem kaptam semmit. Jön a jó idő és szeretnék motorozni.

Ha a hatóság éber őrei megállítanak, és csak az érvényes B-s jogosítványom van kéznél és az a papír amit az okmányiroda adott ki, hogy kategóriabővítés címszó alatt hamarosan megjön az új akkor milyen büntetésre számíthatok. A rendőrje válogatja hozzászólásokat kérem mellőzni! Előre is köszönöm a segítséget!

Agent Cooper # 2014.03.24. 22:17

Kedves ppeti018!

35000 forint pénzbírság.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ppeti018 # 2014.03.22. 13:20

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék a felől hogy mire számithatok akkor ha A kategóriával vezethető motorra állit meg a rendőr viszont nekem csak B illetve A1 ketegóriára van jogositványom.
Mekkora a birság mértéke illetve a már meglévő jogositványaimat terheli e valami emiatt?
Előre is köszönöm a válaszokat remélem tudtok segiteni
Üdv.: Péter

Agent Cooper # 2014.03.14. 08:42

Az előzőeket annyival egészíteném ki, hogy valószínűleg elírás történt, mert minden szabálysértés „engedély nélküli szabálysértés”, de ebben az esetben engedély nélküli vezetés szabálysértés történt.

Továbbá a cselekmény elkövetésétől számított 30 napon belül nem feltétlenül kell határozatot kapni, ugyanis egyrészt a szabálysértési eljárás kezdőnapja a feljelentésnek a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező szabálysértési hatósághoz érkezését követő nap, és a határidő indokolt esetben 30 nappal meghosszabbítható. Másrészt a határozat kézbesítése is időt vesz igénybe. Így akár az is elképzelhető, hogy a határozatot valaki a szabálysértés elkövetése után a harmadik hónapban kapja meg teljesen jogszerűen.

Üdvözettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Ügyvédbank # 2014.03.13. 10:59

Tisztelt Prodriftoli!

Engedély nélküli szabálysértés valósul meg, mivel az intézkedő rendőrök feljelentést tettek az ügyben. A cselekménytől számított 30 napon belül fog kapni egy határozatot a rendőrkapitányságtól. Egyébként annak ellenére, hogy nincs vezetői engedélye eltilthatják a járművezetéstől. Ez azt jelenti, hogy addig nem szerezhet vezetői engedélyt. Az eltiltás minimuma 1 hónap, maximuma 1 év. Egyébként sajnos pénzbírságot is kiszoktak szabni ebben az esetben.

Tisztelettel
Ügyvédbank

Agent Cooper # 2014.03.13. 10:57

Kedves Valaki26!

A pénzbírság mértékét helyesen ismeri. Jogosítvány nélkül nem vezetheti a járművet, az elszállításáról Önnek kell gondoskodnia. Nem tiltják el, csak ha hat hónapon belül másodszor követ el súlyos közlekedési szabálysértést.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.03.13. 10:46

Kedves Kérdezők!

Amennyiben az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal, abban az esetben 90 000 Ft pénzbírságot köteles megfizetni! (A helyszíni bírság csupán a fele!)

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

bambi007 # 2014.03.13. 05:45

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, ha lejárt a jogsim kb 2 éve és elkapnak a rendőrök mennyi pénzbüntetésre számíthatok?

Prodriftoli # 2013.05.17. 11:25

Sziasztok!
Tegnap megfogtak a rendőrök anyám autójával jogositvány és forgalmi engedély nélkül a boltból hazafele egyik barátommal. Nem készült jegyzőkönyv se semmi. Később (mivel nincs jogosítványom és CSAK 15 vagyok) egy másik rendőr vezette haza az autót pár utcával arrébb. Elmondásuk alapján feljelentés készüt az esetről. Következményképpen mire számítsak? Pénzbírság(mennyi)? Eltilás(mennyi)? Előre is köszönöm a segítséget.

hunter1900 # 2013.05.04. 10:44

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy mire számíthatok abban az esetben ,ha nincs semmilyen jogosítványom de éppen a "B" kategóriát csinálom (már vezetek fogalomban oktatóval) és esetleg elkapnak egy 500ccm-es "A2"-es jogosítvánnyal vezethető motoron?
Pénzbírság körülbelül mennyi? Ezen felül eltilthatnak?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

Valaki26 # 2013.02.27. 16:39

Hello

Következők lennének a kérdéseim:Ha B:kocsi/A1:125 cm3-es motor/A2:max 35-os motor jogosítvánnyal vezetek olyan motort amit csak A:korlátlan motoros jogosítvánnyal lehet vezetni és elkapnak akkor mekkora bírság várható(helyszíni 35e,pénzbírság 70e??)? És ami fontosabb,a meglévő kategóriáktól eltilthatnak,illetve változtathatnak azon az időn amit a korlátlan motoros jogosítványra kell várnom?Vagy ha már teszem a korlátlan jogosítványt félbeszakíthatják azt? Illetve a motornak a forgalmiját nem vonhatják be? Ilyenkor a motort hogyan szokták/engedik hazajuttatni? Hazafelé adnak ideiglenes papírt vagy meg kell oldanom a szállítását? A kérdések az első lebukásra vonatkoztak. Ha esetleg nem kérdeztem valamit de még büntetés ként kaphatom akkor azt is írhatjátok a pontokon kívül.Válaszotokat előre is köszönöm.

Atis77 # 2012.10.25. 03:17

Hát jó nagy köcsögök voltak ha feljelentettek. Úgy tudom a jogsi 10e ft ha nincs nálad, forgalnit passzolom.

Zolih # 2012.10.19. 16:47

Hello,

Ma reggel igazoltattak. Sajnos a tarcam otthon maradt jogsi es forgalmi nem volt nalam. Feljelentettek. Mire szamithatok szerintetek? Szemelyautoval voltam. Minden papirom rendben van.
Koszonom.
Z

efi99 # 2012.09.07. 05:25

MIvel 100 esetből kb max 1-szer futbele az ember rendőri ellenőrzésbe, 350 Ft-be kerül 1-1 kör, ami nem mondható soknak...nevetséges.
Legalább 10x-es büntetés kellene.

Véleményem # 2012.09.06. 18:29

Oyle

Változott a bírságolás ezzel kapcsolatban szeptember 1.-től. Most már 35.000 Ft. helyszíni bírság, feljelentés esetében a pénzbírság 70.000 Ft.

Ismételt elkövetés esetén nő az összeg.

Oyle # 2012.09.06. 11:39

Tiszteletem!

Az volna a kérdésem, hogy ha valakit tetten érnek olyan jármű vezetésén, amely kategóriára nincsen érvényes vezetői engedélye, milyen büntetésre számíthat?
Pl. emberünk érvényes B-kategóriás jogsival vezet A-, vagy mondjuk E-kategóriás járművet.

Azzal tisztában vagyok, hogy elvileg: "A KRESZ 4. § (1) bekezdés a) pontja" szerint a büntetés 20.000 Ft helyszíni bírság, ill. 40.000 Ft pénzbírság. De semmi több? Semmi egyéb bírság, szankció, vezetéstől eltiltás, nyilvános megvesszőzés, borsóntérdeplés, akármi? Ténylegesen "meg lehet ezt úszni" a helyszínen 20 ezerrel?

A válaszokat előre is köszönöm!

Véleményem # 2012.05.07. 14:39

Ha nincs vezetői engedélyed arra a kategóriára amit vezetsz, akkor az fix 20.000 Ft. helyszíni bírság is lehet.

Véleményem # 2012.05.07. 11:12

Lacce

1 év után levizsgázol és vissza kapod a jogsid. Ha nincs meg az A korlátlan kategóriád akkor vizsgázz le abból is hogy tudj olyan motort vezetni. Ha nincs meg ez akkor feljelentenek. Pénzbírság várható.

Lacce # 2012.05.06. 17:15

Üdvözletem!

Az a kérdésem ,hogy elvették a segédmotoros jogosítványomat 1 évre enyhe ittas állapot alatti vezetés miatt.ha megcsinálom az utánaképzést és vissza kapom a jogosítványomat,akkor milyen büntetésre számíthatok ha ezután elkapnak 400 ccm-es motorral,ami A-korlátlan jogosítvánnyal vezethető,de nekem csak és kizárólag egy M kategóriás(segédmotoros) jogosítványom van? előre köszönöm!

vightibor@gmail.com # 2012.04.13. 15:39

Sziasztok!

1 órája igazoltattak mert telefonáltam vezetés közben.A jogosítványom egy évvel ezelőtt lejárt,viszont 2 héttel ezelőtt megcsináltattam az újat. Amit adtak papírt az a másik autóba maradt,így a rendőrök számítógépes rendszerébe lejárt jogsival szerepelek. A történet vége hogy feljelentettek,most várom az eredményt.
Milyen bírságra számíthatok,illetve fellebbezés esetén van-e rá esély hogy elengedik a lejárt jogsi miatti bírságot?

tezsolt # 2012.04.03. 13:47

Sziasztok!

"Mindennem megvan ami ajogosítványhoz kell, de még nem küldték ki. Ha van róla egy kis papirom azzal vezethetek?" - tehát ezzel nem vezethetek.
Ilyen esetben is ugyanaz vonatkozik rám, mint ha egyáltalán nincs jogsim? Sőt... (Pénzbírság + jogsi visszatartása)

Köszi,