mi várható?


naptár # 2009.12.29. 07:46

Információt szeretnék kérni az alábbi kérdésben:
2010 februárig pártfogói felügyelet alatt állok lopás vétsége miatt.
Tegnap felhívott egy volt munkatársam, hogy a 2 évvel ezelőtt közös munkahelyről( ahol én a vezetője voltam) ellopott táskáját megtalálták minden meg volt benne, iratok, pénz. Bevitte a rendőrségre ujjlenyomat vételre, és biztos, hogy keresni fognak, mert leadta a névsort, hogy ki tartózkodott abban az időben az irodában . Miután egy íróasztalon dolgoztunk, és a magánéletben is összejártunk biztos vagyok benne, hogy lesz rajta az én ujjlenyomataimból bőven.
Ha bár nem volt közöm a táska eltűnéséhez kérdésem lenne, hogy mire lehet ilyen esetben számítani?Mi a teendőm?Mik a jogaim?

ObudaFan # 2009.12.29. 10:57

A vádnak kell bizonyatania a bűnösséget. Ebben az esetben a puszta ujjlenyomat tényleg kevés lesz ehhez.

naptár # 2009.12.30. 07:06

Nagyon köszönöm, ez már némileg megnyugtató.
A pártfogói folyamatban okoz-e ez valami változást?
Az ujjlenyomat vételen kívül kell-e számítanom valami másra is a nyomozás folyamán?
Jó lecke volt nekem az előző-azt is a naivitásomnak köszönhetem, nem szeretnék semmi zűrbe keveredni.
Köszönöm megtisztelő válaszát!

ObudaFan # 2009.12.30. 11:41

Ha elítélnek, akkor feltétlenül, mert akkor a próbára bocsátás helyett is büntetést szabnak ki. Egyébként nem.

Isana # 2009.12.31. 15:18

Érdeklődni szeretnék, hogy mi várható ha valaki feljelentést tesz nyomozók ellen, akik szabálytalanul, sőt fizikai erőszakot alkalmazva íratnak alá beismerő vallomást olyan ügyben amihez az állítólagos gyanúsítottnak semmi köze? Ha többen is feljelentést tesznek ugyanazon nyomozók ellen ezért, várható-e, hogy nyomozás indul ellenük és a vádak alapján elítélhetik-e a nyomozókat? Köszönöm

Dr.Attika # 2009.12.31. 17:06

Semmi nem várható. Ez sajnos mindennapos eset. A nyomozók ügyelnek arra, hogy körönkívüli tanuk ne legyenek jelen. Az ügyészek az erre irányuló panaszokat rendre elutasítják.

Isana # 2010.01.01. 15:00

Ez szomorú, de azért köszönöm a gyors választ!