Diákigazolvány hamisítás és még egy kicsi


jihaa # 2011.02.01. 10:56

Helló mindenkinek!

A helyzet az, amit írtam. Csak azzal kapcsolatban tudok érdemben nyilatkozni, ami velem történt: azonnal befizettem -> nem lett baj.

Nem tudom, hogy ha megbüntetnek valakit nagyon sok pénzre, hogy lehet az, hogy nem kapva kap az alkalmon, amivel csökkentheti a mennyiségét...

"meggyőzött a néni a pénztárnál" - MIVEL?

Okirat-hamisítással nagyon csúnyán megbüntethetnek és téged mégis meg lehet győzni?? Te tudod...

Fizesse be mindenki amilyen hamar csak tudja - ennyit tudok hozzátenni.

tunyas # 2011.01.10. 15:35

Kérdésem a következő lenne:
Levelezős matricámat átragasztottam a régi nappali diákomra. Ma reggel elkaptak vele. 17200 ft bírságot írtak ki és azt mondták h rendőrségi ügy lesz. de ha gyorsan befizetem akkor talán nem fajul el odáig. diákomat természetesen elvették. én ahogy leszálltam a vonatról vettem le pénzt és be akartam fizetni, de a néni a pénztárnál meggyőzött h jöjjek vissza holnap mert sok idő kell arra amíg befizetem és különben sem tudja elolvasni az kalauz írását. meg h szerinte sok ez a közel 18000ft és próbáljak meg a MÁV-nál méltányossági kérelmet beadni mivel még van 15 nap arra amíg befizethetem.
Az lenne a kérdésem h mit kell tennem h ez ne fajuljon rendőrségi ügynek? a pénztáros néninek van igaza?
úgy tervezem h holnap be is fizetem az egészet és nem húzom az időt. a fórumon azt olvastam h ha 3 napon belül befizetik, akkor megsemmisítik az iratokat és nem lesz következmény. igez?
Az már biztos h nem csinálok több ilyen hülyeséget... :D

előre is köszönöm

üdv

kissero # 2010.05.06. 05:46

Sziasztok!
Nekem is hasonló kérdésem lenne. Ma reggel "kaptak el"...igaz nem ellenőrizték a diákom érvényességét, csak kérték a bérletet, a diákot, majd a bérlet igazoló szelvényt, amiről még életembe nem hallottam...mondtam hogy azt nem tudok adni, mert nincs, nem is tudtam, hogy kell. Erre megkért a kedves ellenőr, hogy jó, akkor kérjek utolag, az 200ft, majd mutassam be, az plusz 600, ha ezt nem teszem meg 15 napon belül, akkor a 6000 ft pótdíjat. oda is adta a 600, meg a 6000ft-os csekket is.

Kérdésem, hogy ha a tanusítványra a nevemet, édesanyám nevét, szül hely és időt, vmint a szig számomat és a bérlet számát írta akkor mivan? Nincs a diák számom ráirva ami ugye amúgy sem túl érvényes:S.
Ha bemegyek, egyből befizetem a 6000ft-ot akkor ennyi? nem is fognak utánanézni a papírjaimnak, hogy mi érvényes és mi nem?
Ha utánanéznek, és rájönnek, akkor mire számíthatok? ez gondolom okirathamisítás...
Elég fontos lenne! előre is köszönöm: Era

vadvircsike # 2010.04.12. 08:22

nekem ugyanez volt, töltött ki utasleadási lapot, de mivel kifizettem a pótdíjat, azt mondta, akkor az utasleadásit megsemmisítik. Akkor nem lesz ebből ügy, ezek szerint? Mert elég rémisztően hangzott.

jihaa # 2010.03.16. 14:59

Úgy tűnik, hogy biztonsággal állítható: a MÁV diákigazolványos procedúrája tényleg az alábbi verzió szerint zajlik.

Részemről a topic kimerült, köszönök minden segítséget!

jihaa # 2010.01.13. 19:50

Hát (lekopogom) eddig úgy tűnik, igazat mondott az ember, és tényleg nem kaptam semmilyen figyelmeztetést, vagy idézést. Remélem így is marad!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.12. 09:15

Elszállt, mindegy. Lewho barátja vesztegetésre buzdít. A kibicnek egyébként mindegy is. Az erkölcsire neked van szükséged, nem neki.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.12. 09:11

*

jihaa # 2010.01.12. 09:07

Sajnos (vagy szerencsére, mit lehet tudni), ez nem volt hajlandó hasonlót eljátszani, pedig a wc előtt voltam. lol. :S

lewho # 2010.01.12. 08:23

(Ilyenkor nagyon hatékony tud lenni, ha kimész a kallerral a fülkéből vagy a WC elé, szomorúan elrebeged, hogy csak egy, gróf Széchenyi arcképével díszített apró papírfecni van nálad, mit szólna hozzá, ha gazdát cserélne, Te meg megígéred, hogy többet nem leszel rossz)

"barátom mesélte"

jihaa # 2010.01.12. 07:48

köszi, ez nagyon megnyugtatott!

ObudaFan # 2010.01.11. 20:58

Büntetlen előélettel pénzbüntetést.

jihaa # 2010.01.11. 14:10

Köszi a választ,

mit szoktak ilyenért kiszabni, ha a legrosszabbra kell számítani?

jihaa # 2010.01.11. 14:10

Köszi a választ,

mit szoktak ilyenért kiszabni, ha a legrosszabbra kell számítani?

ObudaFan # 2010.01.11. 11:19

Ez nem szabálysértés volt, ahnem bűncselekmény. De ettől még maradhat tiszta az erkölcsi.

ObudaFan # 2010.01.11. 11:18

Ez nem szabálysértés volt, ahnem bűncselekmény. De ettől még maradhat tiszta az erkölcsi.

ObudaFan # 2010.01.11. 11:18

Ez nem szabálysértés volt, ahnem bűncselekmény. De ettől még maradhat tiszta az erkölcsi.

ObudaFan # 2010.01.11. 11:18

Ez nem szabálysértés volt, ahnem bűncselekmény. De ettől még maradhat tiszta az erkölcsi.

ObudaFan # 2010.01.11. 11:15

Ez nem szabálysértés volt, hanem bűncselekmény, de ettől még maradhat az erkölcsi tiszta.

ObudaFan # 2010.01.11. 11:15

Ez nem szabálysértés volt, hanem bűncselekmény, de ettől még maradhat az erkölcsi tiszta.

jihaa # 2010.01.10. 21:47

A kérdésem kicsit összetett, ezért részletekre bontom.

A minap a MÁV-val utaztam és a kalauz elkapott. A középiskolás diákigazolványomra egy eredeti és új diákmatrica volt ragasztva, de mivel hogy vásárolt, az azonosító kódja (amiről eddig ötletem se volt, hogy ellenőrzik), nem egyezett meg a diákon szereplő iskoláéval. Ez ugye még tiszta lenne, van erről sok topic. De.

A diákom már nem először van így felhasználva. Ez már a második év, hogy matricával bliccelek.

A kalauz jó fej volt, és elmagyarázta, hogy ez hogy fog működni. A diákomat beteszik egy lezárt levélbe és elküldik valahova. Ha a kiszabott (14 ezres) büntetést 3 napon belül befizetem (és ezt nem verik nagy dobra), akkor a levél megérkezésekor az ügyintézőhöz mellékelt lesz a megtérítésről szóló papír, és az ügyintéző nem fogja kinyitni a borítékot. Ezután a levelet berakják egy dobozba és elküldik megsemmisítésre. Ez persze csak akkor, ha úgy van, ahogy mondta. Kaptam is az alkalmon és befizettem frissiben a bírságot kb a büntetéstől számítva egy óra alatt.

A probléma az, hogy nekem 7 éve volt egy szabálysértési ügyem, ami 5000 forint alatti értékben elkövetett lopás kapcsán keletkezett. A helyszínen megtérítettem, és később ezért csak szóbeli megrovást kaptam az önkormányzatnál. Viszont ugye itt ez a dolog a többször egymás után elkövetett szabálysértésekkel.

Hogy egyszerű legyen itt vannak tehát a kérdéseim:

Mi van, ha az van, amit a kalauz mondott és nem veszik elő a borítékból? Akkor is szabálysértési ügy lesz?

Mi van, ha nem az van, amit a kalauz mondott, és továbbmegy az ügy, mire számíthatok?

Rátesz-e az, hogy a diákigazolvány kétszeresen hamis? (már ha van egyáltalán ilyen)

Számít-e hogy van korábbi szabálysértési ügyem?

A végső kérdésem pedig az, hogy ha minden a legrosszabb úton halad, akkor lehet-e üres erkölcsi bizonyítványom (konkrétan 5 éven belül, már ha ez számít).

Nagyon köszönöm a türelmet, hogy ezt a tonnányi szöveget végigolvastad, és várom a válasz(oka)t!