Cselekvőképességet korlátozó gondnokság...


Nusy # 2010.02.12. 10:39

Olyan módszer még nincs a mai világban,hogy évekkel visszamenőleg az agyi működést megvizsgálják!Meg véleményem szerint nem is lesz!Ez a betegség egésszen a gyermekkorig visszavezethető,és nem lehet tudni mikor volt depresszios és mikor volt mániás szakban!Ezért nem értem,hogy miért csak Ptk.ügy,mikor az a betegség akkor is fennáll,ha más bűncselekményt követ el,és elmeorvos szakértő mondja ki a diagnózist!

Nusy # 2010.02.12. 10:32

Ezt nem hiszem!Én eü.-i fősulit végeztem,és hihetetlennek tartom,hogy ezt bármivel is kitudjak mutatni!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.12. 10:24

Megvannak a módszereik. De ez nem jogi kérdés.

Nusy # 2010.02.12. 10:20

Igen,ezt mind értem,de egy elmeorvos,hogy állapítja meg ,pl.a mai napon,hogy kb.3évvel ezelőtt azon a napon mikor a bűncselekményt elkövette,milyen volt az elmeállapota?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.12. 09:50

Úgy van. A cselekvőképesség polgári jogi fogalom, nem büntetőjogi.

guba # 2010.02.12. 09:39

Attól még, hogy korlátozottan cselekvőképes, koránt sem biztos, hogy az elkövetéskor ne, vagy csak csökkent mértékben rendelkezett volna beszámítási képességgel. Ez elmeorvos-szakértői kérdés. Ha az elmeorvos megállapítja, hogy az elkövető kóros elmeállapota az elkövetéskor jelentősen csökkentette, vagy kizárta azt, hogy a cselekménye következményeit előre lássa, és megfelelően mérlegelni tudja, akkor a büntetés csökkentésének, vagy felmentésnek lehet helye.

Nusy # 2010.02.12. 07:34

Segítséget szeretnék kérni,hogy büntethető e az a személy aki cselekvőképességet korlátozó gondnokság alatt áll?10 éve pszichiátriai gondozás alatt áll,és az igazságügyi orvosszakértői papírjában diagnózisként szerepel a személyiségzavar,közepes erősségű depressio és a bipolaris effektiv zavar!Gazdasági bűncselekményért ítélték el,és a bűncselekmény elkövetésekor is betegségei megvoltak,kezelés alatt állt!Nagyon kérek mindenkit,aki tud,segítsen!Előre is köszönöm!!!!