Büntetlen előélet fogalma


sanyi_d # 2010.11.30. 14:30

Igen megpróbálom és köszönöm a választ!

Gabicsek # 2010.11.28. 19:24

Az a bűnügyi nyilvántartásban mindig is szerepelni fog, még ha le is járt az egy év felfüggesztés. Erkölcsi bizonyítványt kapsz, de aki rendőrnek készül, megnézik a nyilvántartást is, tehát jobb bevallani. Próbáld azért meg a rendőrködést, de ha megkérdezik, volt-e már büntetve, mindenképp be kell írni, mert úgyis lekérdezik. Aztán majd eldöntik, kellesz-e nekik, vagy sem.

sanyi_d # 2010.11.25. 22:38

Nekem az lenne a kérdésem ,hogy még 2009 Augusztusában egyfajta szerelmi bosszúállás miatt beléptem az egyik volt barátnőm közösségi oldalára és a becenevéhez beírtam valami nem túl szépet.Az erkölcsi bizonyítványom tiszta maradt ugyan és megúsztam 1 év felfüggesztett pénzbírsággal amit nem kellett kifizetnem­.23 éves vagyok.Rendőrnek szeretnék menni.A kérdésem az lenne tehát hogy ezzel végképp elszúrtam mindent és tegyek le a rendőrködésről ?Vagy ha még azonnal nem is mehetek,van ennek elévülési ideje? Őszintén szólva mindenki mást mond. A választ előre is köszönöm!

sanyi_d # 2010.11.23. 23:39

Nekem az lenne a kérdésem ,hogy még 2009 Augusztusában egyfajta szerelmi bosszúállás miatt beléptem az egyik volt barátnőm közösségi oldalára és a becenevéhez beírtam valami nem túl szépet.Az erkölcsi bizonyítványom tiszta maradt ugyan és megúsztam pénzbírsággal egy évre felfüggesztve.Rendőrnek szeretnék menni.A kérdésem az lenne tehát hogy ezzel végképp elszúrtam mindent és tegyek le a rendőrködésről ? Vagy van ennek elévülési ideje? Őszintén szólva mindenki mást mond. A választ előre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.05.04. 20:29

Idézet: Kovács_Béla_Sándor e-mail # 2010.04.22. 13:55:
"Aki pénzbüntetést kap, az a jogerőre emelkedéssel mentesül a büntetett előélethez főződő jogkövetkezmények alól. (Mind közönségesen: tiszta erkölcsi bizonyítványt kaphat.)

http://www.jogiforum.hu/forum/21/8865

"Lisa"
laikus hozzászóló

szikecske # 2010.05.04. 16:24

Tisztelt Válaszadó!

Kérdésem: köztisztviselőként dolgozó büntetőügyben pénzbüntetést kap. Ez büntetett előéletnek minősül? Ha igen, az erkölcsi bizonyítványban ez szerepelni fog?
Ha igen, akkor a közszolgálati jogviszonyát ez hogyan érinti?

Köszönöm a válaszát.

ObudaFan # 2010.03.24. 17:29

Az nem a te helyzetedet. Intézkedést büntetés helyett vagy mellett az eljárás végén lehet alkalmazni.

katagr # 2010.03.23. 20:42

Tisztelt ObudaFan!

Azt hiszem rosszul fogalmaztan, az új erkölcsiben szerepel az rész, hogy

  • intézkedés alatt állok
  • intézkedés alatt nem állok

a kívánt rész beikszelendő...

Ez a rész, mire vonatkozik, mit takar?Vagy csak én értettem félre valamit?

Köszönöm előre is...

Bellerophontesz # 2010.03.23. 20:01

Én úgy tudom, az csak a hatóságok számára nyújt információt. (épp ezért is belső priusz)

Naina # 2010.03.23. 19:47

Köszi a válaszokat!
Attika azt meg tudnád mondani, hogy milyen esetekben, kinek lehet az un. belsőpriuszról információt kiadni?

ObudaFan # 2010.03.23. 19:37

Erkölcsi bizonyítványt mindenki kaphat, az más kérdés, hogy mi a tartalma. Ezt az adatot egyébként nem tartalmazza.

katagr # 2010.03.23. 15:03

Az én kérdésem az lenne, hogy gyanusított vagyok egy sikkasztásos rend. ügyben, még tart a nyomozás, amit már 3szor meghosszabbítottak, kaphatok még erkölcsi bizonyítványt? mert abban van egy olyan rész, hogy "eljárás folyik ellene igen/nem"

Köszönttel...

ObudaFan # 2010.03.23. 11:18

A válasz attól fog függeni, hogy mi lesz a büntetés.

ObudaFan # 2010.03.23. 11:14

Mi volt a büntetés?

Dr.Attika # 2010.03.22. 20:37

Van egy úgynevezett "külső" és egy "belső" priusz.

Az előbbi esetében nem köteles számot adni senki a korábbi elítéléséről, ha annak hátrányos következményei alól mentesült vagy mentesítették. Az utobbi amit a nyomozóhatóság, illetve bíróság lát a teljes elítélési listát tartalmazza, ami végig kisér mindenkit élete végéig.

ObudaFan # 2010.03.21. 14:09

A büntetett előélet a mentesítéstől függ, ami felfüggesztett szabadságvesztésnél a próbaidő leteltével következik be. Ez azonban még nem jelenti a bűnügyi nyilvántartásból való törlést.

Naina # 2010.03.20. 21:10

Hogy definiáljuk a büntetlen előélet fogalmát? Ki számít büntetlen előéletűnek?

Ha kapok egy felfüggesztettet akkor büntetlen előéletű vagyok?

Meddig tárolhatják és kinek adhatják ki ezeket az adatokat, ha végül szerencsésen nem kell letöltenem a kiszabott büntetést?