Lefoglalt mobiltelefon esete


ObudaFan # 2010.04.18. 10:24

Szabályos. Az nem szabályos, ha olyan adatot is felhasználnak, ami nem szükséges bűncselekmény, vagy szabálysértés bizonyításához.

Tomcsi1987 # 2010.04.17. 18:48

Üdv
VÉgül is 3 napja jártam rendőrségen ott mondták vissza adják mihelyt vége az eljárásnak.
VIszont van még egy bökkenő.
SZabályos a rendőrségnek a készülékben található sms eket elolvasni?
Mivel elmesélték végigolvastak midnnet és találtak pár fura dolgot.
Elnézést kérek de itt véletlen nincs adatvédelem?!:(
Főleg hogy benne voltr 200 sms meg képek, jegyzetek stb.
Én személy szerint felvagyok háborodva hogy mindent megnézhetnek, főleg magán szférára gondolok...
Előre is köszönöm a + választ.
A híváslistát még megnézniük jogos, de a készülék sms eit átolvasni nekem már több mint gyanús.

kismukk # 2010.04.11. 18:50

A lefoglalásról jegyzőkönyvet kell készíteni. Kérj másolatot róla, az bizonyítja, hogy ott a telefonod (különben előfordulhat,hogy nem lesz meg...)

top5000 # 2010.04.10. 18:04

Tomcsi1987

A telefonban van olyan adat is, amit nem a SIM kártyán tárol.

Az újabb telefonokban van SD kártya is, a telefon saját memóriája, meg egyéb nyalánkságok.

Nem is gondolnád, mi mindent lehet kiszerelni egy lefoglalt mobilból... :D

Pl.:

A készülék órájának állása a pontos időhöz képest. Fontos lehet annak megállapításához, hogy egyes hívások mikor történtek.

Naptár, kimenő-bejövő hívások és SMS-ek, telefonkönyv adatok.

Fotók, videók, hangfelvételek.

ObudaFan # 2010.04.07. 08:40

A lefoglaló hatóságnál (ügyészség, vagy rendőrség) kell érdeklődni, de az eljárás végéig nem valószínű, hogy visszakapod.

Tomcsi1987 # 2010.04.06. 21:56

Üdv mindenkinek.
Sajnos házkutatás volt nálam kb 1 hete, és lefoglalták a mobiltelefonomat, én itthon sem voltam, és én úgy tudom elég lett volna csak a sim kártyát vinniük.
SMs eket is megtudják így nézni, képeket is telefonon stb, jegyzeteket, szerintem sérül pár személyes jogom is.
Egyáltalán hogy lehet visszakapni lefoglalt tárgyat? Ügyészségen kell érdeklődni?
Sőt még azt se tudom biztosan hogy lefoglalási jegyző könyv készült e a készülékről.
Előre is köszönöm a segítséget.