Autórongálás


nagymarti # 2010.05.08. 22:48

Szeretném tanácsotokat kérni, mert eléggé szomorú, hogy nem tehetünk semmit.. Családi házban lakunk egy faluban, a szomszédaink (albérlők), most minden rasszizmust mellőzve etnikumok... Ez engem nem is érdekelne, az a lényeg, hogy amit csináltak az nem teljesen normális.. Tegnap az úttest közepén játszottak labdával és rápattant az autóm ablakára a labda, és szóltam nekik, hogy légyszi ne ott játszanak, mert hátha baja lesz az autóknak..(ez egy kisgyerek volt meg egy olyan 30 év körüli hapsi) Erre reggelre összevan karcolászva az autóm oldala.. Tudni kell róluk, hogy már több rendőrségi eljárás is indult ellenük (lopás, csalás miatt), de bizonyíték ellenében (addigra sikerült mindent eltüntetniük) nem tudták folytatni a nyomozást.. Nekem anyagi károm kb 100 ezer Ft.. és nem tudok csinálni semmit:( Mert nincs szemtanú.. Rendőrséget kihívtam persze, pechemre az egyetlen ujjlenyomatot lemosta a rohadt eső..És akkor ne mondjon rosszat az ember az ilyenekről.. Állítólag az apuka valami alvilági figura, a falu tanárnőjét is befenyítette, mert azt merte mondani a gyereknek hogy ne az órán aludjon hanem otthon, éjszaka. Úgy fenyítette be, hogy őt csak ne érdekelje az, hogy a gyerek mit csinál otthon éjszaka. De a nő nem tett feljelentést. Mindenki fél.. A polgármester azt mondta nekünk, hogy ő örülne már hogy ha végre rájuk lehetne már valamit bizonyítani, mert nem tudják kilakoltatni őket. A tulaj már volt itt a fiával, hogy takarodjanak el, azt mondta rá a hapsi hogy ha nem lenne ott a fia, akkor már halott ember lenne... De nem fizetnek se lakbért, se villanyt, se vízet, és felhalmoztak a tulajnak már 300 ezer Ftos villanyköltséget...És a rendőrség nem tehet semmit.. Mert nincs bizonyíték.. Az én kis "kocsiügyem"-ben meg persze nem csinálhatnak megint semmit, mert senki nem látott semmit, és a szomszédok is félnek a "vallomás tételtől", féltik az életüket. Azt mondták, állítólag Pest mellett laktak mielőtt idejöttek volna, és ott valami 30 milliós adósságot halmoztak fel és ide menekültek... Biztosító meg persze nem fizet, nincs cascom.. Károm kb 100 ezer Ft Marha jó, most én szívhatok, és nem csinálhatunk semmit. Rendőr nyomozó mondta, hogy ők már ismerik ezeket, és hogy gyakran voltak már kint náluk, és kéne egy tanú, hogy rájuk tudják bizonyítani, és akkor már buknak.. de hát senki se látott semmit, éjszaka lehetett... Amúgy amikor kijöttek, akkor mi mondtuk nekik, és nem az volt az első, hogy nem mi voltunk, hanem "miért látta valaki?" "Mi aludtunk" -egy szóval nem mondtuk hogy éjszaka volt, honnan tudja, hogy éjjel történt, amikor ő "aludt".. Szembeszomszéd mondta, hogy a falu fodrászának a kerítését szétvágta "valaki" és elloptak stihl fürészt, fűnyírót, 2 robogót.. Amikor kinéztem 1 hete a fürdő ablakból (pont rálátni a kertükre), ott volt kb 4 robogó.. Szóval értitek.. Nem csinálhatunk semmit, mert még majd ők jönnek a késsel meg a fenyegetéssel.. Amíg nem voltak itt, addig ez egy nyugodt csendes, rendes falu volt.. Ja azt is gyanítjuk, hogy azért megy a lámpa egész nap, mert valamit termesztenek a garázsban ezek is. Állítólag embercsempészetben is benne vannak, drogban meg gyilkolásban... Szóval mostantól félthetjük a saját életünket is marha jó.. és mindezt azért, mert azt mertem mondani, hogy ne az úttesten játszanak a labdájukkal mert rápattant az autómra a labda........ Nagyon szomorú, kérjek adjatok tanácsot!!!

websas # 2010.05.09. 05:06

Sajnos Jó és használható jogi tanács nincs.

Ugyanis akik ennyire "törvényen kívüliek" ott a jog nem segít. Ha sikerülne valamit is bizonyítani a Rendőrség beviszi, és rövid időn belül már ki is engedi. Maradna a Gárda de azt meg betiltották.

websas

andiboszi # 2010.05.09. 07:51

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni: az autónkat ez év február 2-án parkoló állapotában totálkárosra törte egy Lexus terepjáró, ami az 52-es villamossal ütközött. Egyik fél sem ismerte el a vétkességét. A rendőrségi kihallgatás eredményt nem hozott, ezért szakértőhöz került az ügy. A szakértő már majdnem két hónapja ül az ügyön, és még a mai napig sincs még ajánlat sem arra, hogy melyik fél lehet a vétkes.
Annyiban kellemetlen (jóval több, mint kellemetlen) az ügy, hogy sem a Lexusnak, sem a villamosnak és a vezetőjének nincs kára igazából abból, hogy ütköztek, nekünk viszont az autónk tört össze, amit hitelre vásároltunk. Amíg valamelyik fél biztosítója nem fizet, még másikat sem tudunk venni... Természetesen egyik fél biztosítója sem fizet addig, amíg vétkes nincs.
Párom már kért segítséget itt a fórumon, ahol "helyszínelő" semmi jóval nem kecsegtetett minket, és sajnos eddig az ő verziója vált be: magyarán teljesen megakadt az ügy.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol tudok ingyenes jogsegélyszolgálatot kérni - mert nem hiszem el, hogy nem tehetünk semmit! Biztosan van valami, amire hivatkozva meggyorsíthatnánk az ügyet!!! Vagy határidő, amit a szakértőnek be kell tartania, vagy valami hasonló... Szeretnék kérni legalább egy email címet vagy egy telefonszámot, hogy hol érdeklődhetek személyesen és ingyenesen a jogainkról, amire hivatkozva a hivatalok malmai is elkezdenek őrölni!!!
Köszönettel:
Andrea

monalisa1 # 2010.05.09. 17:27

Nem szükséges ugyanazt a kérdést több topicba is feltenni, akik általában válaszolnak olvasni szokták az egész fórumot.

Üdv.

nagymarti # 2010.05.10. 10:42

Az én írásomra, nincs több reakció? Tényleg annyi, hogy bele kell nyugodni, hogy senki nem fog tenni ezek ellen a bűnözők ellen SEMMIT??? Nincs semmi jogi dolog, paragrafus bármi amit lehetne felhozni?? Nem lehet őket kilakoltatni sem??? Ugyanis a tulajdonos próbálkozott vele, hogy megmondta nekik, hogy kapnak 2 hónapot hogy eltűnjenek, mire az öreg férfi azt mondta, hogy " ha nem lenne itt veled a fiad, akkor már nem élnél.." Semmit sem lehet tenni????

monalisa1 # 2010.05.10. 14:26

A szomszéd bajával te ne foglalkozz, ahogy az egyéb leírt "történetek" sem a te asztalod.

Annyit magadtól is tudhatnál hogy nem szabad rájuk szólni (!) - még mindig ép lenne az autód ha beállsz a saját udvarodra/garázsodba.

Akár el is költözhetsz...

"Lisa"
laikus hozzászóló

nagymarti # 2010.05.10. 21:06

A ház nem az enyém anyóséké, az ő autójuk van benn az udvaron, én a ház mellett álltam meg. (közterület) És más esetben nem szóltam volna, de nekirúgták rendesen azt a focilabdát, azért szóltam.. Te nem szólnál ilyen esetben az illetőnek?? Ha a 3 éves kocsidra rárúgták volna a labdát (és főleg az ablakára??) Fütyörészve mennél be utána a lakásodba?? Nem gondoltam, hogy ennyire fájni fog nekik ez a dolog, hogy most ezzel honorálják.. De ezért már nehogy én legyek a hibás.. A többi dolog tényleg nem az én dolgom. 2 évig nem szóltunk nekik sose, pedig láttunk egyszer kétszer 5 mercit is az udvarukban meg 3 robogót, de nem szóltunk.. És az tényleg nem az én saram, de ez nagyon felháborít, hogy ezt mivel érdemeltem ki.. és ezt nem a "nagyfőnök" csinálta, hanem a 9 (!!!!!) éves gyereke... 9 éves (roma) gyerek csinál ilyet - azt add össze!!! 9 éves koromban örültem, hogy fenn maradhatok este 8-ig, és játszhatok a játékaimmal otthon..