Hamis tanuzás


paksi # 2010.05.18. 09:48

Azt,hogy felfüggesztett börtön büntetést fognak kapni azt a bűnügyi osztály vezető mondta.

guba: ha értenék a joghoz, nem itt kérdezősködnék, nem lehet mindenki jogász.
A nyomozóknak a kétértelmű tájékoztatása az ami megkavar.
Mint szülő én is elítélem amit tettek, megérdemlik a megrovást, de egy felfüggesztett börtönbüntetést elég súlyosnak tartok, ahhoz képest, hogy az én gyerekem csak egy kaput szedett le, a többi gyerek pedig rongált.
De hát ő is benne volt felelnie kell a tetteiért.
Egy szülő aggódik a gyerekéért, elég nagy trauma ez így is, nem hiányzik még a rosszindulatú megjegyzés.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.18. 07:53

:)
Bezzeg ha az ő autóját verték volna szét számára ismeretlen fiatalok.

guba # 2010.05.18. 07:45

Most úgy néz ki a dolog,mintha bűnözőt faragnának ezekből a fiúkból.

Nem a bíróság farag bűnözőket a fiúkból, és éppen az ő érdeküket szolgálja, hogy az eljárás végén a bíróság kifejezze rosszallását. (Főleg, ha a szülőnek ennyire fejlett a jogérzéke, mint a tiéd.)

ObudaFan # 2010.05.18. 06:57

Nem fognak felfüggesztett szabadságvesztést sem kapni (a próbára bocsátás az nem ez), de azért keressetek egy védőt.

paksi # 2010.05.17. 20:24

Köszönöm ObudaFan!

ma tudtam meg, hogy csoportosan elkövetett rongálás, garázdaság a vád, nem lényeg, hogy kifizetnénk-e a kárt.
Kérdem én, egy fiatal megbotlik , elkövet egy súlyos hibát, megbánja, sőt szerintem az életben többet biztosan nem fog ilyet elkövetni, mert tanult az esetből.
Nem értem, hogy miért mondták először a nyomozók, hogy nem lesz nyoma az ügynek, ha megtérítjük a kárt.
Most úgy néz ki a dolog,mintha bűnözőt faragnának ezekből a fiúkból.
Bírósági ügy lesz belőle, kirúghatják az iskolából, és felfüggesztett börtönbüntetést kaphatnak.
Nem vagyok tisztában a joggal, ezért érdeklődöm, hogy mi a teendő ilyenkor, keressünk egy jó ügyvédet?

ObudaFan # 2010.05.15. 13:06

A büntetőeljárás végig fog menni valószínűleg, de egy próbára bocsátással meg lehet úszni.

paksi # 2010.05.15. 07:50

Tisztelt szakértők!

Tájékoztatást szeretnék kérni kiskorúak által elkövetett rongálás és garázdaság vád ügyében.
8 fiatal kiskorú fiú (14-16 évesek)egy pénteki este kimentek szórakozni a városba. Leültek egy játszótérre, persze közben italoztak, összetörték a játszóteret.(csúszdákat, kaput, hintát, kerítést)Rendesen le amortizálták.
A rendőrök az összes környéken élő fiatal fiúkat bevitték kihallgatásra. Kiderült, hogy ez a nyolc fiú volt azon a játszótéren, ebből 4 gyanúsított van.
Elég ellentmondásos vallomások születtek, lesz szembesítés is.
Kérdésem a következő lenne:

  • ha megtérítik a kárt ( már mint a szülők....), akkor milyen büntetés szabható ki?

Nem bűnöző gyerekekről van szó, normális , dolgos szülők gyermekei. Most megbotlottak, elkövettek egy súlyos hibát, amit mindannyian bánnak.

  • ha szembesítéskor kiderül, hogy valamelyik hamisan tett tanúvallomást, azért milyen büntetés jár?

Érintett sajnos az én fiam is:((
Őt hallgatták meg utoljára, teljesen ráfogtak mindent.
A gyerek váltig állítja, hogy csak a kapu rongálásában vett részt.

  • ezért kicsaphatják az iskolából is?

A nyomozók sem válaszolnak egyértelműen, nekünk azt mondták, hogy ha megtérítjük a kárt, és vmi "fejtágításon" ( nem tudom a pontos nevét) részt vesz , akkor nem lesz nyoma az ügynek.
A másik szülőnek pedig azt mondták, hogy " rabosítani fogják őket", nyilvántartásba lesznek véve.
Kérdezem én, hogy ez így helyes?? Mert sajnos nem tudom, ilyen ügyben még nem volt részünk.
Köszönöm előre is a választ.

nagymarti # 2010.05.14. 20:47

Tisztelt szakértők! És ha valaki hamisan tanúskodik és én, és talán még a rendőrök is tudják hogy hamisan tanúskodik, de nem lehet tenni semmit, mert nincs ellene megfogható bizonyíték, akkor lehet tenni valamit? Vagy ha kijelentem bíróság előtt, hogy máskor is szemtanúja voltam párommal együtt, hogy az illető tett x dolgot és fültanúja voltam, hogy a saját apjának letagadta, hogy ő tette, ezt ketten is tudnánk tanúsítani. (Megrongálta a saját apja kispolszkiját - ami mellesleg valószínűleg nem az övüké volt, hanem "valahonnan" szerválták, vagy lopták, de ez most nem ide tartozik).

Grád András # 2010.05.13. 15:46

A szakértő jó ötlet, de nem árt figyelembe venni, hogy meglhetősen drága (minumum 100.000 forint), és ha a végén nem nyer, akkor ezt Ön fogja viselni. A tanú olcsóbb. :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

ObudaFan # 2010.05.13. 14:32

Kérheted még szakértő kirendelését is arra, hogy lehetett-e egyáltalán úgy.

civil_ # 2010.05.13. 08:40

Semmi lehetőségem nincs a tanuszerzésen kívül?
Mert akkor elkezdem teleragasztgatni a buszmegállót, hátha valaki emlékszik még.

Sehogy nem lehet fellépni a hamis tanuzó ellen? Csak egy ötlet, de ha a híváslistát le lehetne kérni, egyből kiderül, hogy beszéltek telefonon a baleset után, stb.

efi99 # 2010.05.12. 16:05

Jól mondod, vigyél n+1 tanút, aki úgy látta, ahogy te is.

civil_ # 2010.05.12. 14:56

Üdvözlöm!

A napokban voltam meghallgatáson egy közuti baleset ügyében, melyre teljes nyugalommal mentem, mivel tudom hogy nem én vagyok a hibás, csak nem tudtunk megegyezni a helyszínen. Sávváltással kijött elém féktávolságon belül egy tanulókocsi.

Ennek ellenére két tanuvallomás fogadott (nem tudom honnan, egyikről nem is tudtam, és a helyszínen sem volt jelen), melyben szóról szóra megegyező vallomás volt, és nem meglepő módon tele hamis állításokkal.
Természetesen az állításokkal engem hoztak ki bűnösnek.

A meghallgatást végző rendőrnek tett kijelentésemre, miszerint valótlan információkat tartalmaz a tanuvallomás, még én lettem leteremtve, hogy bűncselekmény amit teszek, mert ez rágalmazás, stb... Ennek ellenére én beleírattam a jegyzőkönyvbe. Érdekes, hogy említettem a szembesítést, hogy vajon megismerne-e a tanu (aki állította hogy beszélt velem, de én még csak nem is láttam soha), valamint a hazugságvizsgálót, mindegyikre azt a választ kaptam a rendőrségtől, hogy ezekre nincs lehetőség.

Érhetik meglepetések az embert. Jó tanulság volt, csak egy baj van vele... mit is kellene legközelebb másként csinálnom? Áh, értem, kerítenem nekem is 3 hamis tanut...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Nyílván kerített egy tanut, akivel összebeszélt a vétkes, de a rendőr ezt az utalásom lepattintotta, hogy összeesküvéselméleteket ne gyártsak.