Visszaélés "haditechnikai" termékkel ???


isti1968 # 2010.05.26. 12:04

Még a év elején az internetről rendeltem egy kínai oldalról egy GSM-alapú Babafigyelő monitort ami 15 USD volt összesen.

A termék nem érkezett meg, ellenben kaptam a vámhatóságtól egy levelet, hogy közvetlen vámfelügyelet alá vették.
Ekkor még nem aggódtam, de ma kaptam egy olyan levelet a Fővárosi Főügyészségről, hogy nyomozás indult "Haditechnikai termékkel és szolgáltatással, kettős felhasználású termékkel visszaélés BÜNTETTÉNEK gyanúja miatt, ezért lefoglalják a terméket.
A 16/2004.sz. Korm. rend. XXVI.fej. 1/a/2. pontjára hivatkoznak.
Ami felettébb aggasztó, hogy a határozat úgy fejeződik be, hogy a későbbi nyomozás feladata lesz eldönteni, hogy én gyanúsítható vagyok-e a bűncselekmény elkövetésével ...

Eddig egy piroson se hajtottam át és most nem egészen értem hogy keveredek én ilyen ügybe, nem tudom mire számíthatok, vagy mit kellene most tennem ?

nagymarti # 2010.05.26. 12:39

És már felhívtad őket és elmondtad amit itt a fórumon? Biztos kaptál anno valami értesítő emailt, hogy babafigyelőt vettél tőlük, azt nyomtasd ki szerintem és azzal tudsz érvelni, hogy ha mást is küldtek el azok, te erről nem tudtál, és legfőképpen nem tehetsz! Legalábbis én ezt ajánlanám, de nem vagyok jogász!

isti1968 # 2010.05.26. 12:48

Természetesen emailben megírtam mindent, de ők elküldték szakértőhöz akinek előzetes véleménye szerint "jelentős átalakítás nélkül alkalmasak a beszéd titkos lehallgatására és továbbítására".

Végül is, lehet, hogy itt Magyarországon nem lehet egy csecsemőt lehallgatni, annak írásbeli hozzájárulása nélkül, de ez akkor is kicsit abszurd.

Már szinte látom magam a nehézfiúk között csíkos ruhában, amint elárulom, hogy én miért ülök :((((.

nagymarti # 2010.05.26. 13:33

Isti, nem hiszem hogy a babafigyelő egy tiltott eszköz lenne Magyarországon. Azzal figyelik a baba légzését, és bejelez, ha valami nem stimmel nem? Vagy ez olyan babafigyelő ami simán hallja, hogy sír-e a baba, stb? Meg gondolom saját gyerekednek rendelted nemde?

isti1968 # 2010.05.26. 14:08

Igen, egy kínai oldalról rendeltem, ez annyiból másabb, hogy ennek nincs vevőrésze, hanem egy SIM-kártyát lehet beletenni és távolról felhívni, így gyakorlatilag végtelen a hatótávolsága.

Amúgy lehet, hogy még szerencsésnek is mondhatom magam, mert előzőleg meg 2 USD-ért rendeltem egy konyhai időzítőt (egg timer), ha azt fogja el a vám, akkor a szakértőjük megállapította volna, hogy "jelentősebb átalakítás nélkül alkalmas bomba-időzítőnek" így már terrorizmus vádjával ülnék előzetesben :))).

Dr.Attika # 2010.05.26. 15:06
isti1968 # 2010.05.26. 15:17

Köszönöm, én is most találtam meg ezt az oldalt.
Az azért biztató, hogy az alkotmánybíróság előtt van a jogszabály, azonban ez akkor is nonszensz ...

Ha valóban tiltott termékről van szó (amit kétlek) akkor kobozzák el, az rendben van, de hogy valakit ilyesmi miatt 2-8 évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegessenek, ez már kicsit túlzás....

kovacsz # 2010.05.28. 09:16

Azért valljuk be, hogy a SIM kártyával működő (lehallgató) nem igazán bébiőr funkcióra való....., hiszen éppen a bébiőri funkciót ( a gyerek felébred és sírni kezd és ezt jelzi, stb. ) nem tudja ellátni.

websas # 2010.05.28. 10:09

Megjegyezném !

Sok riasztó van ami sim kártyával müködik, sőt a mi a lákásból, riasztás esetén képet sőt hangot is küld a távfelügyeletnek, és még megadható több telefonszámra is.

websas

kovacsz # 2010.05.28. 14:22
cat981 # 2010.05.28. 14:27

világos hogy bébiőr riasztónak lett kifejlesztve az eszköz csak haszálható sokminden másra is

kovacsz # 2010.05.28. 14:37

isti1968 leírása szerint olyan készülkéket rendelt amit csak ő tud felhívni és ezáltal bele lehet hallgatni a készülék környezetében lévő "hangokba" Ez azért nem jó bébiőrnek, mert így akkor percemként hívni kell az eszközt !?
Amit lent belinkeltem, az hangra (akár gyereksírásra is indul, azaz az eszköz kezdeményezi a hívást), így nem kell a házon kívül, akár a kertben, az udvaron, stb. a mobiltelefon mellett még egy másik vevőegységet is cipelni.

websas # 2010.05.28. 14:43

Kéretik nem mosolyogni !

Régebben volt egy haditechnikai eszközöm konkrétan egy 20 éves platós 1000-es Barkas! Minden tavasszal jelentenem kellett a honvédség felé a "harci" járművet
különös tekintettel arra milyen üzemanyagot használ.

Soha nem tudtam meg támadásra, vagy menekülésre fogjuk e használni.

websas

cat981 # 2010.05.28. 14:46

csaképpen a promóképen se egy bébit figyel (hallgat) a faszi, hanem egy beszélgetést hallgat le... :). szeritnem ezért ugyan úgy elővehetnek a vámosok és börtönbe zárhatnak. Az eladó termétismertetőben tett leírása is világosan burkolt

cat981 # 2010.05.28. 14:48

... alkalmazási területet illetően (ez az előbb lemaradt)

isti1968 # 2010.05.28. 17:50

Nos lehet az eszköz felhasználását illetően vitatkozni, mint ahogy egy konyhakés is sok mindenre használható, de engem az döbbentett meg, hogy egy ilyen 10 dolláros eszközt használna a hadseregünk és titkosszolgálatunk ?

Ez azért kicsit nevetséges....

Egyébként az eszköz tökéletesen betölti a Bébiőrző szerepet, hiszen nagyon sok családban van az egymás közti 0 Ft-os percdíj, így ha az anyuka felhívja a Bébiőrző számát, akkor nem csak 10-20m-re távolodhat el, hanem adott esetben messzebb is, mivel nincs hatótávolság korlátozás ....

De továbbra is hangsúlyozom :

Én egy kínai site-on megrendeltem egy Baby Monitor Watcher néven reklámozott eszközt, hogy mit küldtek azt nem tudom, mivel ugye nem érkezett meg hozzám, de hogy ezért valakit 8 évig terjedő börtönnel fenyegessenek ez talán még Iránban is túlzás lenne.

isti1968 # 2010.05.30. 08:57

Az a gondom, hogy anyagilag nem igazán állok jól, szerintetek ilyen ügyben kell ügyvédet fogadni, vagy kirendelnek egyet ?

cat981 # 2010.05.30. 10:28

Dr. Attika linkjét megnézted? Ott azt írják akiket "elfogtak" emiatt, hogy felfüggesztették a nyomozást ellenük, mert az AB-nál van már a tv.
Amúgy én is kiözröhelyesnek tartom ezt az egészet, csak a statisztikák javítása lehet az értelmes indok amiért csinálják és leszarják hogy meghurcolnak tök ártatlanokat, ráadásul fejenként egy-egy ilyen felesleges blama ügy milliókba kerül amit természetesen az adófizetők finanszíroznak.

Dr.Attika # 2010.05.30. 11:07

Nem a statisztika a baj. Elfelejtik a vámnyomozók, hogy ahhoz, hogy egy cselekmény bűncselekmény legyen három dolog szükséges.

  1. Társadalomra veszélyes kell, hogy legyen.
  2. A büntető törvény különös része büntetni rendelje.
  3. Szándékosan vagy ha a gondatlan elkövetést a törvény büntetni rendelje, akkor gondatlanul kövessék el.

Nos ezekben az ügyekben az 1. pont szerinti társadalomra veszélyesség hiányzik. Ezért nem szabadna büntetőeljárást indítani.

cat981 # 2010.05.30. 11:22

Dr. Attika,
már eleget tapasztaltam ahhoz hogy bevegyem azt hogy tényleg ennyire hülyék. Hülyének mutatják magukat, szarul végzik a dolgukat, irdatlan nagyokat hibáznak mert úgysincs következménye, ezzel fedik a háttérbe teljesen más okokat a cselekedetükre. Ugyan ez a véleményem a jogalkotóról is, mert ennyire rossz törvényeket és szavashibákat csak szándékosan, jó okkal lehet elkövetni, nemhogy egy értelmiségi tanult nagytudású emberek tudását és tapasztalatát tükrözzék vissza azok a szabályok melyeket kidolgoznak...