Életveszélyes Fenyegetés


martina0620 # 2010.06.25. 05:01

Jó reggelt mindenkinek!A kérdés
Rendőrség mit tesz ha valakit életveszélyesen megfenyegetnek? Több alakalommal rám támadott van tanúm is, és rendesen szídalmazott is. Rádásul a gyerekeimet is fenyegeti!
Van róla felvétel is.Illetvel a gyerekeim is ott voltak.Voltam ben a rendőrségen fel is jelentettem az illetőtt,a hangfelvételet is elfogadták bizonyitéknak.Anyit mondott a hölgy majd behivják elbeszélgetni az illetőtt.DE utána mi lesz?Lecsukják?Vagy pénzbirságot kap?Aki tud kérem segítsen.Köszönöm.

martina0620 # 2010.06.25. 06:18

Lécives segítsetek.Köszönöm.

kovacsz # 2010.06.25. 06:27

Gyanúsítottként kihallgatáják garázdaság miatt.

martina0620 # 2010.06.25. 06:40

Köszönöm

Ande # 2011.01.28. 11:00

Jó napot nekem is lenne egy történetem !Kapcsolatot létesítettem egy hölggyel aki elköltözött a férjétől de még nem vált el!Kiderült a kapcsolatunk és a férj most arra kényszeríti hogy lakjon vele mert különbem az egyik rossz arcu ismerőse engem eltesz lábalól!konkrét fenyegetést nem kaptam egy telefonhívásom volt hogy ha még egyszer megpróbálom öt felhívni vagy SMS-t küldeni ....de nem mondott olyat hogy megvernek vagy megölnek!A hölgy nem mer eljönni mert akkor bajom esik!és feljelenteni sem mert mindenre azt a fenyegetést kapja hogy akkor nekem végem!És a fenyegetések minden naposak náluk !rettegésben tartja a férj!Elmondta a férjnek hogy engem szeret és nem tud vele élni de ez hidegen hagyta a férjet úgy tűnik!A Hölgy szüleinek elmondta a férj a saját verzióját így azt hiszi mindenki hogy miattam költözött el!Közben meg azért mert a férj élősködik rajta cselédnek használja azt mondanom sem kel hogy a férj fűvel fával csalja!és az egészet a 4 éves kislányuk szenvedi meg!teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom mit tehetnénk!ha lépnék akár merre engem keresnének meg ,vagy ha elhoznám akkor rettegésben élhetnénk hogy mikor törnek ránk!Úgy gondolom hogy kényszerítésért és életveszélyes fenyegetésért fel lehetne jelenteni de ha kiderülne a feljelentés akkor lehet a férj is lépne és nem jogi úton!Az meg hogy agyon vernek az meg 50-50% !

Ande # 2011.01.28. 11:56

Tud valaki segíteni?vagy valami okosat mondani?

kovacsz # 2011.01.28. 12:01

Csak a barátnő/feleség léphetne bármit is. (Már ha akarna egyáltalán.)

Ande # 2011.01.28. 12:09

Hát az a baj hogy nem mer!Fél és félt engem!

Ande # 2011.02.05. 21:20

Jó estét már kaptam két telefon hívást hogy eljönnek a házamhoz és kihúznak anyám szeme láttára és kapok a pofikámra egy szép kis vágást meg agyonszurkálnak meg hogy nem félnek a következményektől!ha még egyszer csak rá merek nézni a hölgyre !éjszakánként zaklat a férj hol rejtett számról hol a felesége telefonszámáról! Mi történik ilyenkor ha feljelentem?Vagy egyáltalán tehetek feljelentést?

guba # 2011.02.06. 07:00

A legmeglepőbb számomra a történetedben, hogy ez a hölgy pont téged szeret. Együtt vacog a fogatok a félelemtől, mialatt szeretkeztek? De, tényleg, ha arra is képtelen vagy, hogy besétálj a rendőrségre, és elmondd mindezt, akkor miben reménykedsz?

Ande # 2011.02.06. 15:26

Hát igazad van! A válaszod nyers és lényegre törő!DE már nincs kapcsolatom a feleségével!

végrehajtó1 # 2011.02.06. 16:03

THE END

kovacsz # 2011.02.07. 09:55

:-)

evvva # 2011.02.15. 13:33

Szervusztok, szép napot mindenkinek. Kérdésem lenne. A "szétbaxom a fejed". Ez fenyegetésnek számít? És a :"felhúzlak" ?

guba # 2011.02.15. 15:38

A fenyegetés olyan súlyos hátrány kilátásba helyezése, amely alkalmas arra, hogy a fenyegetettben komoly félelmet keltsen. Mérlegelés kérdése, hogy ki kinek és milyen körülmények között mondta.

ptbt # 2011.02.15. 17:21

Életveszélyesen megfenyegettek engem és a fiamat is két külön kézzel írott postai úton küldött levélben! Hol és milyen úton tegyek feljelentést? Van sejtésem, hogy ki volt a levelek írója! Ismeretlen tettes ellen tegyek vagy a konkrét személy ellen?

guba # 2011.02.15. 17:22

Rendőrségen, ismeretlen ellen.

evvva # 2011.02.16. 14:32

Tisztelt Guba! A fenyegető, a szomszédom fia, és ingerülten jött felém, szitkozódott, mondta, hogy szébasssa a fejem, ütött a fejemre, és hozzátette, hogy: "mondtam, hogy szátbaxom a fejed" .Ennyi van meg mobilos videón, az ütése nem látszik, a hangja viszont tökéletesen hallatszik.Az ütés közben már magam mellé leengedtem a telóm, attól féltem, kiüti a kezemből. Viszont az még látszik, hogy emeli a kezét. Folyik a tárgyalás, mert itt még nem volt vége az ügynek, csak azért kérdeztem, hogy tudjam, nevezhetem-e fenyegetőnek, ahogy felém jött. Ő állítása szerint csak azért jött oda hozzám, hogy tőlem védje a kocsiját. Hozta a rokonait tanunak, már én vagyok a vádlott. Hosszú... Kérdezhetek még?

guba # 2011.02.16. 14:48

Nevezheted fenyegetőnek, de ezzel még sokra nem mész te sem, meg ők sem. Ha jól gondolom, kölcsönös hangos hőbörgés és dulakodás volt, akkor ez egy feljelentés esetén egy csoportos garázdaság tényállására lesz jó. Szerintem, inkább béküljetek!

guba # 2011.02.16. 14:50

Folyik a tárgyalás,

Vagy ez úgy értendő, hogy a bírósági tárgyalás?

mazsola18 # 2011.02.16. 15:52

Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni. Tanácstalan vagyok.
Röviden az ügy: az apám (most 60 éves) egész életében terrorizálta az egész családot,ütlegelés,fenyegetés, stb. Édesanyám kb. 9 éve tudott tőle elszakadni (úgy-ahogy). A közös házba természetesen időközönként elment. Tavaly szeptemberben vette édesanyám a bátorságát hogy végre -a többedik- életveszélyes fenyegetés után feljelentse. És azért is, mert nem engedi most már be a közös házba. A válás és a vagyonmegosztás is folyamatban van. De a fenyegetéssel semmi nem történt. A rendőrség és az ügyészség is megszüntette az eljárást azért, mert csak egyszeri(!) alkalom volt szerintük a fenyegetés. Mi, a három testvér tanúskodtunk, hogy az apám mit művelt egész életében,de ez nem elég. Az apám azt vallotta, hogy csak ideges volt. Ez őrület!!! Konkrét fültanú nem volt, mert a házban ketten voltak.

Mit tehetünk ezután??
Nyilván nem engedjük, hogy az édesanyám odamenjen mégegyszer....
A feljelentés előtt kihívott rendőrök semmilyen feljegyzést nem csináltak, csak szép finoman elmondták, hogy jaj, hát engedje már be a másik tulajdonost, stb...tehát semmit, de semmit sem segítettek.

A segítséget előre is köszönöm!

guba # 2011.02.16. 17:36

Pert kell indítani közös vagyon megosztása iránt.

Gabicsek # 2011.02.16. 17:53

Az már folyamatban van, azt írja.

evvva # 2011.02.17. 08:10

Tisztelt Guba! Köszönöm az eddigi válaszaidat! A szitkozódás nem volt kölcsönös, nekem (bár nehezen, de) sikerült megállnom , hogy megszólaljak. Az ütése után aztán én is szidtam rendesen. De ezzel nem volt vége. Elkapta a hajam, másik kezével meg lefogta az én jobb kezemet. Én (hülye!) meg a bal kezemben szorongattam a mobilomat. Moccanni nem tudtam, ő meg rugdosott. Jó idő múlva csatlakozott az anyja, ő ütött. Közben kiszabadult a jobb kezem, így legalább az anyját el tudtam tartani magamtól. 43 éves nő vagyok, ő 24 éves "férfi" , és legalább 1 fejjel magasabb nálam.

evvva # 2011.02.17. 08:16

Kijöttek a rendőrök, felvették a vallomásokat, utána látleletet vetettem fel a fejbőrömről, meg a lábamról. Sokszor tettek a szomszédomék hasonló erőszakos dolgot másokkal is, de mivel mindenkit megfenyegettek, senki nem mer tenni semmit, még aki látta is, az is arra kért, ne hívjam tanunak. Elmentem a rendőrségre, onnan meg továbbították a magánvádat bíróságra. Az első tárgyaláson csak békíteni próbáltak.