Fellebbezés benyújtása


22-22 # 2012.02.06. 09:24

Üdvözlöm!
Szeretném megkérdezni,hogy a Fővárosi Itélőtáblán jogerőre emelkedett ítélet ellen a felülvizsgálatot a Kúriának kell címezni,vagy talán az elsőfokú bíróságra kell küldeni,és ők továbbítják ezt?
Köszönöm!

ObudaFan # 2011.09.15. 10:41

Ettől még nem kérhetsz más bíróságot.

Szegednapfény # 2011.09.14. 21:30

Köszönöm ! Ha jól értem,
Legfőbb Ügyésznek - törvényesség érdekében benyújtott kérelem
Perújítás - esetleg kérhetek más megyei bíróságot, hiszen ugyanazon városi,megyei bíróság és a megyei ügyész dolgozik " egy csapatban" .

ObudaFan # 2011.09.14. 20:45

Felülvizsgálatnak biztos nincs, de még perújításnak is csak akkor, ha olyan bizonyíték merül fel, amely valószínűvé teszi, hogy téged fel kell menteni, lényegesen enyhébb büntetést kell kiszabni, vagy büntetés helyett intézkedést kell alkalmazni, illetve a büntetőeljárást meg kell szüntetni. Törvényesség érdekében bejelentett jogorvoslatnak esetleg lehet helye.

Szegednapfény # 2011.09.14. 15:03

Segítséget kérnék !
I.fok : elítélt összesen egy haragosom „benyögése” alapján közmunkára
Az ítélet kihirdetésekor az ítéletet nem fogadtam el és igénybe kívántam venni a 3 nap gondolkodási időt, be is adtam a fellebbezést ( érdekesség, hogy a bíróság az ítélet indoklásában ezt írta : a rongálást 2007. év május meg nem határozott napján meg nem határozott idejében követték el !)
Ennek ellenére az I. fok jogerősítette az ítéletet ! Ez ellen fellebbeztem, de a II. fok ezt írta: „A Be. 346. § (5) bekezdés c) pontja értelmében nincs helye fellebbezésnek az ítélet tudomásul vételét követően tett jogorvoslati nyilatkozat elutasítása ellen.
Ezt értem, csak az a baj, hogy én nem vettem tudomásul az ítéletet és a bíróság mégis azt mondja ! Hogyan bizonyítsam, hogy a tárgyalás végén én nem vettem tudomásul az ítéletet ? A bíróság úgy próbálta ezt bizonyítani, hogy „ szóban megkereste az ügyészt” ,aki azt mondta, hogy tudomásul vettem…
Perújítási lehetőség vagy felülvizsgálati kérelem lehetséges ?

csak1ember # 2010.10.04. 19:41

Tisztelt Zöldtea !

Igen,sokat segített a válaszával! Köszönöm.

zoldtea # 2010.10.04. 15:37

Üdvözletem!

1. Büntető ügyben a fellebbezés benyújtásának határideje az alábbiak szerint alakulhat:
Az ítélet kihirdetésekor vagy azonnal nyilatkozni kell, hogy fellebbezni kíván-e, vagy 3 nap un. gondolkodási időt tarthat fenn magának. Amennyiben azonnal nyilatkozik, úgy vagy fellebbez, vagy nem (ekkor az ítélet jogerőssé vagy részben jogerőssé is válhat, illetve a fellebbezési jogot "nem lehet feléleszteni"). A három nap gondolkodási idő a tárgyalást követő naptól ketyeg és leegyszerűsítve a hétvége és munkaszüneti nap nem tartozik bele.

2. A fellebbezést annál a bíróságnál kell bejelenteni, amelyik az ítéletet hozta (elsőfokú bíróság) szóban/írásban/faxon. Azt mindenképpen meg kell jelölni, hogy milyen ítélet ellen nyújtja be és miért nem ért vele egyet, de később részletesen is kifejtheti, a másodfokú bíróság előtt.

3. Hát, anyagi vonzata abban az esetben van/lehet, ha ügyvédet kíván meghatalmazni, vagy ha másodfokon is merül fel eljárási költség és a bíróság a vádlottat kötelezi annak a viselésére is. /Nekem más lehetőség hirtelen nem jut eszembe/

Mindezt úgy írtam, hogy feltéetlezem, vádlottként szerepel(t) az ügyben.

Remélem, segítettem.

detective # 2010.10.04. 15:28

Írd már le pár sorban a sztorit, mert így nagyon nehéz barkóbázva segíteni!

csak1ember # 2010.10.03. 14:00

Tényleg senki ?

csak1ember # 2010.09.30. 19:32

Büntető...

detective # 2010.09.30. 18:22

Büntető vagy polgári?

csak1ember # 2010.09.30. 08:41

Üdvözlöm a Tisztelt Fórumozókat !

Azt szeretném megérdeklődni,hogy mi a módja egy fellebbezés benyújtásának(nincs jogi képviselőm),az elsőfokú ítélet után ?
Mit kell tennem,mikor,hol,hogyan, szóban,esetleg csak írásban kell ennek megtörténnie? Hova kell benyújtani,kinek és meddig ? Ha jól tudom,akkor ennek is van anyagi vonzata, ha így van, akkor ez nekem mennyibe kerül ?

Minden hozzászólást és segítséget szívesen veszek és előre megköszönök .