Büntető jog Lopás


BigChris # 2013.10.27. 13:56

elég érdekes,hogy ilyen kis mihaszna suttyók miatt veszithetem el az állásom....egész este én állom a cehhet... és....igy rágalmaznak

BigChris # 2013.10.27. 13:50

és utánna érdemes beperelni őket rágalmazásért?

ObudaFan # 2013.10.27. 13:47

Hát, abban a kérdésben, hogy indul-e eljárás, attól függ, hogy mit állítanak, hogy mit láttak. Ha indul, akkor keress egy védőt, már ha szeretnél vagyonőr maradni.

BigChris # 2013.10.27. 12:49

Tisztelt Jogi fórum! Sűrgősen segítség kellene!
Pénteken elindultam cigiért....ami nem jött össze...ittam és egy társasághoz szegődtem....billiárdoztunk tétben....természetesen vesztettem majd kimentem pisilni egy bokorhoz ahova eldugtam egy üveg borom....ezt követően utánnam jöttek és azzal gyanusitottak,hogy elloptam egy pénztárcát...állitolag papirok voltak benne meg pénz...arra emlékszem h valahol kint megtalálták a tárcát..... mondtak h fizessem ki a kb 1000 ftot ami benne volt......mondtam hulyének neznek vagy mi?! hivjunk rendőrt mondtam...a rendőr kijött elmondtuk a dolgot felvette az adatokat...mondtam h rágalmazásért akarok feljelentést tenni... vagyonör vagyok ilyen ökrök miatt nem szurom el az életem... a rendőr félre hivott és megkérdezte biztos feljelentést akarok tenni? aztán azt mondta menjek haza....aztán ott hagytam őket.... mire számitsak? köszi a választ előre is.

ObudaFan # 2013.10.25. 15:55

Próbára bocsátás, még inkább pénzbüntetés.

vadász1971 # 2013.10.25. 15:50

És ha volt rajta áruvédelmi eszköz ??? Akkor már nem szabálysértés, de első esetként milyen büntetés jöhet szóba???

Agent Cooper # 2013.10.24. 06:49

Kedves jladanyi@freestart.hu!

Amennyiben a termék(ek) nem volt(ak) ellátva áruvédelmi jelző eszközzel, abban az esetben tulajdon elleni szabálysértés (lopás) miatt pénzbírságra számíthat.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

jladanyi@freestart.hu # 2013.10.23. 18:41

Üdvözlet!
15000 Ft bolti lopás vétsége miatt mire számíthatok?
köszönet

buksi111 # 2013.10.01. 07:57

Köszönöm válaszait.

Agent Cooper # 2013.09.30. 15:34

Kedves buksi111!

Ha képes magát védeni, akkor nem kell.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

buksi111 # 2013.09.30. 14:49

Kedves Agent! Még nincs védőm. Kellene? Feljelentettek a rendőrségen, ennyit tudok. Még nem idéztek be.

Agent Cooper # 2013.09.30. 11:01

Kedves buksi111!

Az Ön által leírtak az orgazdaság klasszikus esetei közé tartoznak. A védője, aki részletesen ismeri az ügyet, bizonyára segíteni tud.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

buksi111 # 2013.09.30. 10:31

Tisztelt Fórumozók! Tudna valaki segíteni abban, hogyan kerülhetem el ( az előző hozzászólásomban leírtakra vonatkozóan ) a büntetést, hiszen én jóhiszeműen fogadtam el a biciklit. Amúgyis megkárosítottak, még ezután fizessek is?

buksi111 # 2013.09.26. 09:07

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.
Egy személy tartozott 20.000 Ft-al. A tartozás kiegyenlítését megígérte, addig is kértem tőle valamilyen biztosítékot, hogy ha nem fizet, azt el tudom adni. Nálam hagyta a kerékpárját azzal, hogy pár nap múlva kiváltja. Nem jött fizetni, viszont 3 hét múlva megjelent egy ismeretlen ember, hogy nálam van az ő kerékpárja, adjam vissza. Megtagadtam, ( nincs is már nálam a tárgy )ezért ő feljelentett a rendőrségen. Állítólag engem megbüntetnek.
Kérem szíves hozzászólásotokat. Köszönöm szépen.

Akire79 # 2013.09.19. 11:14

Kedves Agent Cooper!

Bp-i Rendőr-Főkapitányság VII.ker Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály

Agent Cooper # 2013.09.19. 10:57

Kedves Akire79!

Akkor még 2013. szeptember 25-ig lehet panasszal élni és előterjeszteni az indítványait? Melyik nyomozóhatóság folytatja az eljárást?

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Akire79 # 2013.09.19. 10:01

A határozat szept 10-ei dátummal van, de 17-én vettük át.

Agent Cooper # 2013.09.19. 09:52

Kedves Akire79!

Mikor (melyik nap) vette át a határozatot?

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Akire79 # 2013.09.19. 08:14

Tisztelt Agent Cooper!

Köszönöm válaszát.
Természetesen nem célom, hogy a rendőröket büntessék meg, csak mivel a határozatban a panasz lehetősége szerepel így gondoltam erre.
Sajnos vagy szerencsére nem vagyok jártas a témában, így nem tudom hogyan és mit lehet írni egy indítványban.
Tudom, hogy a törvény és sokak szerint ez kis értek, nekem, -aki egyedül nevelem két kisgyermekemet - nem az.

Azt hiszem csak a felháborodás és a csalódottság maradt nekem.

Akire79 # 2013.09.19. 07:34

Kedves Sherlock!

A rendőrség telefonált az üzletbe, hogy majd megy valaki és lefoglalja a felvételt.
A vezető elmondta, hogy siessenek, mert a rendszer csak 8 napig tárolja a felvételt, ami szept 4-ét jelentett.
Végül szept 6-án jelent meg valaki a rendőrségtől, de addigra a felvétel már nem volt meg.

Agent Cooper # 2013.09.18. 22:14

Kedves Akire79!

Nem hiszem, hogy az ügynek ebben a stádiumában értelme lenne direktben panaszkodni. Önnek nem az a célja, hogy rendőröket büntessenek meg, hanem az, hogy elfogják az elkövetőt. Ezért talán célszerűbb lenne indítvánnyal élni a rendőrség felé, és egyben jelezni, hogy nem feltétlenül történhetett minden szakszerűen...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sherlock # 2013.09.18. 17:01

holott tudták, hogy a rendszer meddig őrzi azt.

Honnan tudták?

Akire79 # 2013.09.18. 15:41

Tisztelt Fórumozók!

A tanácsukat szeretném kérni a következő ügyben:

2013.08.16-án besurranásos lopással 320.000 Ft értékben tulajdonítottak el tőlünk egy mobiltelefont és készpénzt.
A tetteseket többen láttuk, pontos személyleírást adtunk róluk.A nyomozók ujjlenyomatot nem vettek.
08.27-én édesanyám összetalálkozott az elkövetővel, az elfutott előle. Rögtön értesítettük a rendőrséget, persze nem történt semmi. Az egyik bolt kamerája rögzítette a tettest, a felvételt átadták volna a rendőrségnek, ők azonban 2 napos késéssel mentek érte, holott tudták, hogy a rendszer meddig őrzi azt.

A nyomozást 09.10-ei dátummal felfüggesztették, mivel az elkövető kiléte nem volt megállapítható.

Kérdésem, hogy van-e értelme panaszt benyújtani a határozat ellen és ha igen, akkor az mit tartalmazzon.

Előre is köszönöm segítségüket!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.18. 07:31

hiszen ha őrizetben vagy előzetes letartóztatásban lett volna, akkor nem tudott volna meg nem jelenni a tárgyaláson.
Ha elővezetik, az nem megjelenés?

Agent Cooper # 2013.09.18. 05:56

Kedves Tallér!

Természetesen a vádlott szabadlábon védekezik, hiszen ha őrizetben vagy előzetes letartóztatásban lett volna, akkor nem tudott volna meg nem jelenni a tárgyaláson.
Ha a vádlott nem jelenik meg a megismételt tárgyaláson sem, akkor az ügy visszakerül az ügyészhez (azaz nem lesz "gyorsított eljárás"), aki ezt követően rendes eljárás szerint emelhet vádat.
Addig még bőven lesz lehetősége felkeresni pár üzletet.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…