Büntető jog Lopás


Niki2018 # 2018.08.29. 13:39

Egy ilyen tárgyalás hogy zajlik ? Mennyi idô ? Normális hangnemben beszélnek az emberrel ? Én nagyon gyenge vagyok elsirom magam egy pillanat alatt és már attol sirnom kell hogy be kell mennem egy terembe és ott középen állva el kell mondanom a dolgokat . Amit nyilván miszáj mert hibáztam . De azért emberségesek ?

Vadsuhanc # 2018.08.29. 12:59

Bizom benne ha tárgyalásra kerül sor tényleg egy pénzbüntetésnél vagy felfüggesztésnél több nem lesz

Ebben biztos lehetsz majdnem 100 %-ig.

Niki2018 # 2018.08.29. 12:17

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat . Bizom benne ha tárgyalásra kerül sor tényleg egy pénzbüntetésnél vagy felfüggesztésnél több nem lesz . Uram isten mekkora barom voltam

concursusnecessarius # 2018.08.29. 11:02

Az ügyésznek be kell szereznie a sértett hozzájárulását a közvetítői eljáráshoz. Ha hozzájárul, akkor ezt követően kerül sor az eljárás felfüggesztésére a közvetítői eljárás lefolytatása céljából, annak időtartamára. Egyébként, ha közvetítői eljárásra kerül sor, s annak keretében olyan megállapodás születik, amelyet a terhelt teljesít, abban az esetben az eljárás megszüntetésének van helye, hiszen a tevékeny megbánás büntethetőséget megszüntető ok.
Egyébként ha nem járul hozzá a sértett a közvetítői eljáráshoz, s a terhelt büntetlen előéletű, beismert, megbánta, akkor elképzelhető, hogy az ügy feltételes ügyészi felfüggesztéssel fog záródni, mert ez a cselekmény nem az évszázad bűncselekménye.

Vadsuhanc # 2018.08.29. 10:22

A tapasztalat az, hogy a Rossmann sérelmére az országban több száz bűncselekményt követnek el illetve kísérelnek meg elkövetni naponta. Miért gondolja bárki, hogy a cég külön osztályt fog létrehozni csak azért, hogy a szándékos bűncselekmények elkövetőinek adjon még egy esélyt?

Ne legyen igazam és nem is kívánom Neked, de maradjunk annyiban, hogy a Rossmann nagy ívben ....-ja az ilyen dolgokat.

Niki2018 # 2018.08.29. 08:13

Én szeretnék tul lenni rajta mert már egézségileg is kihat rám a stressz :( nagyon ideges vagyok . Mennyire valoszinü hogy egy rossman bele megy a közvetitői eljárásba ? Gondolom a biroság nyàri zárása miatt huzodott el ennyire a dolog

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.29. 07:47

Ha az ügyész - és a sértett - hozzájárul a közvetítői eljáráshoz, és ott egyezség születik, akkor vádemelés sem lesz, nem hogy tárgyalás.

(Terheltnek a büntetőeljárás nem sürgős.)

Niki2018 # 2018.08.29. 07:16

Sziasztok . Május 15 én szabálysértési értékre dologelleni erőszakkal elkövetett lopást hajtottam vègre 7500 ft értékben . Beismertem , megbántam első és utolso eset volt . Rendőrségen kértem a közbetitői eljárást. Ma hivtam a rendőrséget a főtörzsörmester azt mondta hogy junius 11 én megküldték az ügyészségnek . Mikor derül ki hogy lesz e közvetitői eljárás ? Nagyon ideges vagyok . Tárgyaláson dől el vagy még előtte ? Na félek

Niki2018 # 2018.07.09. 10:40

Állitolag az a matrica az volt . Szoval ők mondták hogy dolog elleni erőszak .
De akkor ha ezek a tények azért letöltendőt nem kapok ugye ? Én minden vállaltam együtt müködtem és beismertem .

nonolet # 2018.07.09. 10:28

Niki2018

50000 Ft alatt és elsőre, magányos elkövetőként, aligha.

"Lekapartam rola a matricát."

-

Szerintem...

Ez csak akkor dolog elleni erőszak,
HA
az a matrica egyben lopásvédő matrica IS volt.

A "normál" cimke lekaparása nem dolog elleni erőszak.

ius latratus # 2018.07.09. 10:18

Ha csak erről van szó - nem ismerünk-, akkor biztos, hogy nem.

Niki2018 # 2018.07.09. 08:39

A kárt azzal okoztam hogy leszedtem a matricát vag ticketet nem tudom hogy hivják és ezért eladhatatlan lett. A helyszinen szerettem volna rendezni de nem engedtek . Mindennek ellenére a nyomozó nagyon rendes volt és nyugtatott . Ami engem igazán érdekel hogy ezért a 7600 ft os dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás miatt kaphatok letöltendő börtönbüntetést ?

nonolet # 2018.07.09. 08:34

alfateam

Nem okozott kárt... hisz elkapták.

Niki2018 # 2018.07.09. 07:08

Szerettem volna fizetni de nem engedték . A rendőrök azt mondták hogy szerintük közvetitői eljárás lesz . De nagyon félek .

alfateam # 2018.07.09. 06:56

Niki2018!
Menj be az üzletbe és fizesd ki az okozott kárt. Idézésre vidd magaddal a kapott számlát. Megúszod az egészet egy ejnye-bejnyével vagy pénzbírsággal.

Dr.Attika # 2018.07.09. 06:01

Tessen ügyvédet megkeresni. Ő majd elmondja milyen lehetőségek vannak.

Niki2018 # 2018.07.09. 05:30

És ilyen esetekben ez szokott lenni ? Vagy esetleg pénzbirság ? Mennyi idő mire kapok valamilyen értesitést ?

Dr.Attika # 2018.07.09. 04:22

2 év fogház a maximális büntetési tétel.

Niki2018 # 2018.07.08. 19:28

Sziasztok . Segitséget kérnék . Hibáztam május 15 én a rossmannban elraktam a táskámba 2 smink terméket 7600 ft értékben . Lekapartam rola a matricát. A biztonsási őr hátra vitt rendőrt hivott. Beismertem amit elkövettem . A rendôr bevitt felvették a jegyzőkönyvet. Dns foto ujjlenyomat minden volt . Dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás a vád . Ajegyzőkönyvben vállaltam a kárteritést. Büntetlen előéletü vagyok . Azt mondták
Hogy valoszinüleg közvetitői eljárás lesz . Erről nem is hallottam még . Semmilyen levelet nem kaptam . Mikorra várhatom hogy történik valami ? Ha esetleg tárgyalás lesz a dologbol mire számothatok ?
Előre is nagyon köszönöm a választ

pupulla # 2018.07.05. 04:16

Üdv. Nagyon fura történetem van, a kérdésem, vajon feljelenthetem-e az érintettet lopásért. Több mint egy hónapja kirándulni mentünk egy magyarországi "hegyre", ahol sajnálatos módon kiesett a táskámból az a zseb, amiben mindenféle elemek, akksik, töltő, kovakő stb. volt. Egy népszerű facebook csoportban rákérdeztem, nem megy-e fel valaki akkortájt vagy nem lakik-e a környéken. Egy a csoportban népszerű, drónnal fotózó fiatalember egyszercsak posztolta a képet a cuccomról, hogy megvan. Írtam neki privát üzenetet, de ott a poszt alá is. A férfi eltűnt. A zseb tartalmának értéke kb 20-25000 Ft, de nem hinném, hogy egy olyan embernek, akinek szuper fényképezőgépe, drónja van, rászorulna az én cuccaimra. Először azt hittem, valami baja lett, de kiderült, hogy él, más csoportokban kezdett el képeket posztolni. Ekkor írtam az adminnak, aki szintén írt neki privát üzenetet, hogy vegye fel velem a kapcsolatot. Elolvasta, de nem reagált (az enyémet el sem olvasta). Nem akarok többet írni neki, azt gondolom, ha akarta, tudomást szerzett arról, hogy valóban vissza akarom kapni a nekem azért mégis fontos dolgokat. Ha én találok valamit és tudom, ki hagyta el, a lehető leghamarabb megszervezem, hogy visszakerüljön. Ő nem így tett. Feljelenthetem? Egyáltalán, jelentsem fel? Egy fotó van a csoport posztjai között, meg felette egy szöveg, hogy megtalálta. Nem tudom, ez mennyire bizonyíték.
Köszönöm, ha tanácsolnak valamit.

Almafás # 2018.07.01. 19:31

Háááát... Nálunk nem szokás a másét csak úgy elvenni. Vagyis, ami nem az enyém, ahhoz nem nyúlok. Csak érdekelne, hogy van a mód dns - vizsgálatra? Vagy igaz, hogy azt csak kiemelt ügyekben alkalmazzák a rendőrök - 5 év büntetési tétel fölött?

Burn Out # 2018.07.01. 18:44

szabálysértés... gondolhatod mennyire fognak vele foglalkozni. ha nagyon belemész, akkor az is kérdéses, hogy a neved fel volt-e rajta tüntetve, mert gazdátlanul, akár azt is gondolhatták, hogy közös.

Almafás # 2018.07.01. 18:40

Tisztelt ÓbudaFan!
Vagyis az üvegen található ujjlenyomat ÖNMAGÁBAN nem bizonyíték az ivásra. Ugye? Milyen bizonyítási mód van még? Esetleg DNS vizsgálat az üveg szájáról? Vagy ez már túlzás lenne egy ilyen kicsike ügyben?
Köszönöm a válaszát.

ObudaFan # 2018.07.01. 10:47

Kellene, hogy foglalkozzanak vele. Az ujjlenyomat is bizonyíték, de nyilván önmagában csak azt bizonyítja, hogy a gazdája hozzáért az üveghez. Tehát a többi bizonyítékkal együtt értelmezhető.

Almafás # 2018.07.01. 08:57

Jó napot kívánok!
Nagyon egyszerű, mondhatni piti ügyben kérnék tanácsot ne nevessetek ki!:-) A munkahelyi öltözőnkben valaki megitta a több, mint féléve ajándékba kapott whiskymet. A pia egy zacskóban volt az asztalon és tényleg gőzöm sincs, hogy mikor hághattak az üveg nyakára - csak napokban vettem észre. Viszont az üres üveget a zacskóban hagyták... A kárérték talán 4-5000 forint lehet.
Mármost az érdekelne, hogy ha feljelentést teszek a rendőrök foglalkoznak e egyáltalán az üggyel? Ott az üveg, akár ujjlenyomatot is lehetne venni... Tudom, hogy ez nem az NCIS, de mégis érdekelne.
Továbbá - csak előre gondolkodom... Ha egyáltalán találnak is ujjlenyomatot és annak a gazdáját, az bizonyíték lehet az ivásra? Hiszen, lehet, hogy csak kivette valaki (vagy valakik) az üveget a zacskóból, megnézte, majd vissza is tette... Egyszóval: van értelme feljelentést tennem?
Köszönöm a segítséget!