fogház minősítés


aphrodite # 2006.07.20. 04:50

Szia Nick Name!

Tudsz nekem abban segíteni, h ha a párom kapott 6 év 6 hónap fegyházat, akkor mennyi idő után kérheti a börtönösítést? Jól értem, h majd 64 hónap után? Vagy valamit nagyon félre értettem?? Lassan 2 éve bent van és jogerős! Dícsérete mindig van, semmi gond nincs vele!

Szerinted van arra lehetőség, h haza járjon, vagy legalább a 10+2 napra???? És ha igen, ezt mennyi idő után lehet kérni??

Előre is köszi!

dézi # 2005.11.18. 11:16

Kedves Nick Name!

Teljesen igazad van. A börtönből kapott 0,5 hónap kedvezményt, mert volt valami fekete pontja. Reményeink szerint a 6 hónap fogházból megkapja a 2 hónapot, így jön össze a 2,5.
Köszönöm az infókat!

üdv, dézi

Nick Name # 2005.11.18. 08:03

Kedves Dézi,

ez így sem stimmel, mert 6 hó fogházból 2 hónap a kedvezmény, 6 hó börtönből meg másfél.

Mindegy, maradjunk annyiban, hogy a módszer a következő: először letölti a börtönt, a háromnegyede után engedélyezhető feltételes. De természetesen azt addig nem kezdheti meg, amíg van további végrehajtandó szabadságvesztése, ezért elkezdi tölteni a 6 hónap fogházata, annak a kétharmada után ismét megvizsgálják, hogy arra az utóbbi büntetésre jár-e feltételes, és ha igen, akkor kerül szabadlábra és kezdi tölteni a két feltétlest egyszerre.


Nick Name

dézi # 2005.11.17. 09:42

Kedves Nick Name!

Most már értem hogy is működik ez. Utána kérdeztem a dolognak, és hiányosak voltak az információim. 6+6 a büntetés. Pillanatnyilag a kapott kedvezmény 2,5 hónap. De ha jól értettem, akkor most, hogy fogházas lesz, újra lesz tárgyalás? Módosulhat még a kedvezménye? Elnézést ha túl sokat kérdezek.

Üdv, dézi

Nick Name # 2005.11.16. 17:17

Ez úgy van, hogy fogházban a kétharmadot, börtönben a háromnegyedet, fegyházban a négyötödöt ki kell tölteni. Ha ez megvan, akkor a BV bíró a hátralévpő időtartamra engedélyezheti a feltételest. Ha azonban valamilyen ok folytán a szükséges idő már eltelt, később is engedélyezheti a hátralévő időre.

Tehát ha pl. valaki 1 év börtönt kapott, 9 hónap után a BV bíró feltételes szabadságra bocsáthatja a maradék háromra, vagy például 11 hónap után a maradék egyre. Azt azonban nem teheti meg, hogy 9 hónap után azt mondja, hogy majd az utolsó egy hónapban mehet feltételesre.

A dézi által írtakat úgy tudom elképzelni, hogy az 5 hónap börtön háromnegyedének letöltése (durván 3 hó 22 nap) után valami maitt nem volt feltételes tárgyalás (pl. mert még nem volt jogerős az ítélet), vagy nem kapta meg a kedvezményt (mert pötty volt a fegyelmi lapján), de 15 nappal az 5 hónap letelte előtt ismét megvizsgálták és akkor megkapta.

Az egyébként igaz, hogy a másik 5 hónap során újra lesz feltételes-tárgyalás, tehát ott még kaphat pluszban elvileg maximum 1 hó 20 napot is.


Nick Name

kores # 2005.11.16. 07:34

egy dolgot kellene tisztázni:
a kedvezmény mértéke a fokozattol függgően fix vagy az 1/3-ad és 1/4-ed részig bezárólag adható??
igy azon belűl a BV Bíró dönt?
Hogy van ez Nick Name?,

dézi # 2005.11.15. 10:14

Kedves Nick Name!
Tényleg csak 15 nap kedvezményt kapott... Utána fogunk érdeklődni.
Köszönöm az infót.
dézi

Nick Name # 2005.11.14. 12:56

Kedves dézi,

szerintem elértettél valamit, börtönből a háromnegyed rész után kaphat kedvezményt, tehát 5 hónap esetén durván 1 hó 7 napot.

Változás meg nem lesz 2006-tól, ez valamiért elterjedt a börtönökben, de semmi írott alapja nincs.


Nick Name

dézi # 2005.11.14. 08:00

Kedves aggódó barátnő!

Ha nagyon szereted, írj neki minél gyakrabban. Szinte mondhatnám azt is, hogy mindegy mit írsz, csak írj!!! A barátom azt mondja, ez nagyon sokat segít neki. Én szoktam fényképeket küldeni is, és minden apró-cseprő dolgot megírok, és ennek nagyon örül. A folyamatos kapcsolattartás nagyon sokat számít. A levelek erőt adnak és segítenek túlélni a napokat. Ezt ő mondta.
Üdv, dézi

dézi # 2005.11.14. 07:43

Sziasztok!
Egy kedves barátom büntetését tölti. A napokban lesz fogházas, és azt szeretném kérdezni, hogy szamíthat e valamiféle kedvezményre. 10 hónapot kapott, abból 5 hónap börtön és 5 hónap fogház. A kedvezmény-tárgyaláson mindössze 2 hét kedvezményt kapott, de azt mondták ha fogházas lesz, lesz úja meghallgatás. Kérte, hogy nézzek utána a 2006-ban érvénybe lépő törvénymódosításoknak ezzel kapcsolatban. Merre keressem?
Előre ia köszönöm a segítséget.
dézi

aggodó barátnő # 2005.11.08. 10:31

Sziasztok!
Az én barátom az akiről MEDVE08 írt nektek!
Szeretnék kérdezni tőletek .Látom hogy van köztetek aki már volt Tökölön .Én szeretném megtudni,hogy hogyan segíthetek neki innen kintről.Jó ha írok neki levelet?Ha igen mit írjak bele ,írhatok neki arról hogy mi van itthon?Az jót tesz neki?

mit tehetek érte?tudom hogy nem túl sokat,de mindent szertnék megtenni mert nagyon szeretem.
A választ előre is köszönöm!
Írjatok

kores # 2005.06.27. 18:51

szia!Nekem??Mert Én beza nem kaptam semmit.
kores

hercseg # 2005.06.26. 00:30

szevasz KORES!

KÖSZI AZ INFOT! emilt küldtem, majd olvasd el, ha van időd rá!

további minden jót!

szeva

kores # 2005.06.25. 17:00

sziasztok!
Én személy szerint semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
kores

MEDVE08 # 2005.06.24. 17:21

Nagy a homoszexualitás a fogházakban ill. a börtönökben vagy nem jellemző???

kores # 2005.06.23. 08:21

SZIA hercseg!
Az én 3,5 honapom nem volt annyira hosszu hogy ilyen problémák lettek volna, bevonultam jol megutaztattak 4 böriben voltam 110 nap alatt.Nekem igy nem jelntett gondot a reszocializácio.Nekiláttam dolgozni és ,januárban szabadultam és mindjárt ősz van.Vannak rossz emlékek föleg mikor tárgyalásra járok uigyanis kettőt inditottam a BV és egyet a rendőrség ellen.
Egyébként tököl a lakok oldalárol nézve nagyon lazának tünt pl B.gyarmathoz képest.A csomag is több jöhet mint máshol ,lazább de a kedvezmények is lassabban jönnek.Baracska szigoru, rend fegyelem de rndszeresen lehet hazajárni föleg a fogházasok,karácsonykor szinte kiürült a böri.
kores

hercseg # 2005.06.23. 06:39

Kedves Medve08!
emilt küldtem neked, nézd majd meg!

Szevasz kores!

részvétem!
én Tökölön smasszer voltam, úgy is húzós hely volt...

megírhatnád Medvének, hogy a szabadítás után a regeneráció és a visszaszokás mennyi időt vett igénybe. erről te többet tudsz, gondolom.

szevasztok!

kores # 2005.06.23. 06:23

Sziasztok!
AJaj,Kérdésedből kitűnik,hogy a jelenlegi magyar böri viszonyokkal nem vagy tisztában.A müvelődéshez sportoláshoz meg minden ilyen egyéb dologhoz valo jog a böriben müködik,mert hogy szükséges hogy müködjön,......papiron.
Mondom a tapasztalaomat:Én csak átutazoban voltam Tökölön utána Baracskán.A napi rend szerint ami ki is volt logatva a EÜ folyoson, délelőtt 2 és du.2 ora állt a rendelkezésünkre hogy művelödjünk.Ugy gondoltam ezt én kihasználom és eg ykicsit felelevenitem matek fizika és egyéb hiányosságaimat ,mert hogy B.-án elég jol el volt látva a könyvtár ilyen témájú irodalommal.Le a kalappal!EZ ment is két egymást követő napon ,mikor is közölték hogy na nem oda buda!!
Szoval egy kicsit át kell állitanotok a mentalitást még bevonulás előtt.A sportolás konditerem van egyszerre max tiz ember lehet bent egy nehány száz fős böriben ki is számolhatod hány hetente juthatsz oda.
Az UNIO idevágo szervei négy egymást követő évre viuszamenőleg elmarasztalata országunkat börtönviszonyok miatt.
kores

MEDVE08 # 2005.06.22. 19:02

Szia Kores!
Valami sportolási lehtőség meg könyvátr van???

kores # 2005.06.22. 17:43

sziasztok
Én börtönös voltam,nem mind1 a két fokozat a fogházasoknak több kedvezményük van szabadabban járnak kelnek de asszem ezt N.Name már irta neked.a kis lakat lehetöleg ne a legeccerűbben nyithato legyen mert akkor nem sok minden marad meg a szekrényben..hajtogázas borotvahabot nem vihet csak gélt borotvábol csak az eldobhatosat,folyadékot kola meg ilyenek nem porcukrot meg ilyen porokat sem vihet töltött csokit is kidobják,csak töltetlen mehet be.plussz tablettát sem lehet,saját evőeszözt sem,vigyen müa készletet mert amit kaptam abbol a kutyámat sem etetném.tusfürdöt fogkr,kefe stift,t.kártya 600 ft-os több darab is.boriték bélyegezve lakat,törülközö polot tökölön lehet tartani csak fehéret és max 2 db-ot.zokni csak fekete nem kell feltétlen a legujabb dijor divat szerint bevonulni ,mert bedohosodik mire szabadul.telefonszámokat irja fel egy darab papirra mert bent nem fog emlékezni rájuk.bevonulás után a neveleőnél kezdeményezze a telefonengedélyt mert addig nem telefonálhat haza mig ez nincs meg.intézhet barangolo kártyát is és akkor otthonira megy aszámla és nem kell küldözgetni a telefonkártyákat .Bevonulás másnapján a hozátartozok telefonáljanak tökölre és kérdezzék,hogy milyen cimre küldhetik pénzt hogy legyen vásárolni és telefonálni.ezt ugyhivják hogy pénzfeladás a speizkártyára.aHa hétföre szol a behivoja nyugodtan menjen kedden ,hétfön körszállitás van olyankorr bolondokháza van az összes magyar böriben.a BV egy honapot vár a behivo idöpontjátol addig semmilyen retorzio nincs.
röviden ennyi
kores

MEDVE08 # 2005.06.22. 16:17

Szia HERCSEG !

Mikor fogsz nekem válaszolnimert te mégmindignemjelentekztél!

MEDVE08 # 2005.06.22. 16:16

Értem Kores!

Hát az emberemnek vannak elég komoly alvilági kapcsolatai mivel a balesete utan testőrt keleltt fogadni aki eléggé alvilági ember volt!És általa jóba lett nagyon sok keménykötésű emberrel akik eléggé hirhedtek!Meg hát az édesapja is olyan hogy van ismerettsége!Te börtönben ültél vagy fogházban?Vagy teljesen mind1 a kettő???De ha van lakat akkor is kipakolják az embert vagy micsoda???Miket lehet bevinni?Vagy mit célszerű hogy bevigyen a lakaton kívül?

kores # 2005.06.22. 13:05

sziasztok!
targoncás nem lehet,ha nincs targ.vez jogsija.A feladot azért kell levenni hogy nehezebb legyen a hozzátartozokat megtalálni a rosszarcuaknak.szokás zsarolni a kintieket a bentivel hogy adjanak pénzt mert különben irgum burgum lesz a bent csücsülönek.Vagy odamennek pénzt kérni embered nevében,hogy ö küldte öket..Az a tiz ho is le fog telni ha beilleszkedik felveszi a ritmust ,akkor elkezdenek rohanni a napok.A kapcsoatok:tapasztaalom szerint a börtön populácio tulnyomo része visszajáro vendég méghozzá rendszeresen.Igy ők ha lehet igy nevezni egy nagy családot alkotnak,nemlehet hozzájuk nyulni mert tizen ugranak.A friss hustol az első napokban megtudakolják ki fia borja kit ismer merre mozog miben utazik hanyadszorra van bent s e nehány mondatbol ki is derül hogy a delikvens melyik oldalon is áll.
Össze kell cimborálodni valaki(k)el,mert aki egymaga marad azt érhetik meglepetések,az orvsin amig bemegy vizsgálatra kipakolják a cuccát vagy amig a nevelőhöz megy szoval jo ha van valaki aki örködik(bár a kecskére a káposztát tipikus esete is fennállhat mert ugyemégiscsak böriben lesz az ember))Nekem nehezemre esett haverkodni ,mert nem tartom magam bünözönek és igy egy kicsit viszolyogtam,de szabadulásom ota igy is kerestek má
r meg hogy segitsem már ki nehány forinttal...
ha szed valamilyen gyogyszert arrol vigyen magával orvosi cetliket ugy könnyebben felirja a BV doki.Ha megy MÁB-ra akkor ezeket meg ne lobogtassa mert ha nem veszik ki melozni akkor dobálni fogják egyik körletböl a másikba és az nem egy szerencsés eset.
kores

MEDVE08 # 2005.06.21. 19:05

Szia Kores!

Minek kell levakarni a feladó-t???Hát remélem az emberem nem tesz semmi rosszat őő a legjobb barátom!Eléggé sajnálom ami vele történt de hát ez van késő bánat!Nincsen szakmálya a srácnak csak érettségie még csak most múlott 18!Milyen kapcsolatokra gondolsz!Neked könnyebb volt bennt kevesebbet ültél neki minimum 10 hónapot kell!!!Milyen mindennapi zavaro dolgok vannak???De viszon ha volt jogsija akor leht targoncás mert végül is közuti baleset miatt kerül majd be!

kores # 2005.06.21. 06:29

sziasztok
Komoly konfliktusom nem volt ,nem is lehetett volna hiszen egy rossz esés egy komolyabb pofon elég lenne hogy a szegecselt gerincem tropára menjen és tolokocsi legyen a dologbol.Inkább a sok kis mindennapi zavaro dolgon ell tultennie magát .Igy én igyekeztem kimaradni minden 'veszélyes'szitubol.
Ezt igy előre nem tudnám progrosztizálni,hogy a nagydarab ember hogyan vészeli át.Van akit provokálnak a nagydarab volta miatt van akitől félnek.Az biztos,hogy a kapcsolatok nagyon sokat érnek,hiszen cingár de befolyásos 'roma' rab a szemem láttára ütlegelt másokat.Én is letöltöttem emberednek is sikerülni fog.Ha dohányzik kávézik szokjon le mire bemegy.Levelet ha megkapja azonnal vakarja rola le a felado cimét,telefonkártyát vigyen be magával.lakat legyen nála a bevonuláskor kisméretű mert a nagylakat nem megy rá a szekrény pántjára.Ha van szakmája vigyen fénymásolatot a képesitéseiröl igy előbb munkába (rabigába )állhat.Müszakiakat kedvelik asztalos vill szer,fütésszerelö.A tulképzett nem jo mert nem tudnak neki munkát adni igy képzetlennek minősűl.A papirgyárba tökölön probáljon meg nem kerülni káros gözök gázok vannak.targoncásnak a legjobb.
A tul jámbor ember nem jo,elkezdik piszkálni viccelödnek vele ezt elöbb utobb megunja ..ütni fog onnantol pedig nics visszaut.Sok bent a buta nem köti le öket a könyv a tv,ezért unalmukban bármit kitalálnak szorakozás gyanánt.
Igy hirtelen ennyi ha kérdésed van mesélek még.
kores