Üzletszerüen elkövetett lopás


wers # 2020.01.28. 05:55

:)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.27. 16:31

Ebben az esetben mit tudok tenni?
Kapcsold ki a gépet, és osonj ki az irodából, még mielőtt észrevesznek az ápolók.

afro # 2020.01.27. 09:50

Tisztelt Fórumozók!
Egyik szülőm gyerekkoromban egy lopkodós embert költöztetett a lakásunkba, aki gyerekkoromtól gyűjtögetett pénzemet, később fizetésemet, értékesebb tárgyakat is lopta. A pénzeket többször elvette, hogy majd visszafizeti.
A szomszéd tudja igazolni azt, hogy azóta is járkál a lakásba lopkodni. A szülő lakásában tárolom holmijaim, tavalyi évben is több százezres lopások történtek.
A szülővel együtt élő rokontól is lopkod, de a szülő azt hazudta, hogy „elfelejtette a rokon mire költötte”, de ez a rokon idős és nem járkál ki a lakásból.
Lakásra gyűjtött pénz a lakásvásárlás alatt eltűnt, így albérletet kell fizetnem.
A szülő azt hazudta, hogy szerinte én is feledékenység miatt nem tudom mire költöttem az éveken keresztül gyűjtött pénzt. (több tízmilliós összegről van szó)
Feljelentéskor azt hazudta, hogy „kilós használt ruhára költhettem, amit máshol tartok, amire nem emlékszem.”
A családtag semmiképpen nem szeretné visszafizetni az összeget és a volt lakótársa szerinte beteg (kleptomán), így nem tudja visszafizetni.
A rokonok megfenyegettek, hogy gyerekkoromtól rezsit fizettetnek velem, feljelentenek és megvernek, ha visszafizettetném az összeget.
Ebben az esetben mit tudok tenni?

kovacsz # 2010.12.28. 23:04

A rablásért kb. a 4-5 szörösét, mint a lopásért.

Gabicsek # 2010.12.28. 20:29

Mindenképp a súlyosabban gondolkodj, ha úgy loptál, hogy közben társtettesként elkövetett rablás miatt épp büntetőeljárás alá vagy vonva. Tök mindegy, hogy ütöttél, vagy sem, amikor raboltál. Tettes az is, ha az egyik üt, a másik elvesz! Ez a lopási ügyedben nem igazán fog pozitívumnak számítani.

Főlökött # 2010.12.28. 08:21

Tisztelettel :

"Lopás :
Btk. 316. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.Vagyon elleni buncselekmények|3Lopás|3
(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a lopást kisebb értékre, vagy a szabálysértési értékre elkövetett lopást1239 1240 1241

  1. bűnszövetségben,
  2. közveszély színhelyén,

c) üzletszerűen,

  1. dolog elleni erőszakkal - ideértve azt is, ha a dolog eltulajdonításának megakadályozására szolgáló eszközt állagsérelem okozása nélkül eltávolítják, vagy a dolog eltulajdonításának megakadályozására alkalmatlanná teszik -,1242
  2. 1243
  3. helyiségbe vagy ehhez tartozó bekerített helyre megtévesztéssel vagy a jogosult (használó) tudta és beleegyezése nélkül bemenve,
  4. hamis vagy lopott kulcs használatával,
  5. lakást vagy hasonló helyiséget az elkövetővel közösen használó sérelmére,
  6. zsebtolvajlás útján,
  7. 1244

követik el.
(3) 1245
(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

  1. a lopást nagyobb értékre,

b) a kisebb értékre elkövetett lopást1246

  1. a (2) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon, 2. kulturális javak körébe tartozó tárgyra,
  2. vallási tisztelet tárgyára, illetőleg vallási szertartásra vagy más egyházi célra rendelt helyiségből a vallási szertartás végzésére szolgáló tárgyra,
  3. temetőben vagy temetkezési emlékhelyen a halott emlékére rendelt vagy holttesten lévő tárgyra,
  4. nemesfémre, nemesfém ötvözetére vagy fémkereskedelmi engedélyköteles anyagra1463

követik el......"

Kivastagítottam a ránk vonatkozó részt.
Mit lehet érte kapni, erre nem tudok felelni, mivel több minden számít, melyet a Bíró mérlegel. Pl. voltunk-e már büntetve, milyen jellegű bcs.-ket követtünk már el, látható-e a fokozatosság, stb. stb.

--------------
  • Lökött
alma123 # 2010.12.28. 01:30

A Hozzáértőket szeretném kérdezni hogy mien büntetésre számithatok? Üzetszerüen elkövetett,lopás.
A 200,000 t nem éri el.(okozott kár 160,000) Van egy leütées rablásos ügy amibe ugyan gyanusitott vagyok,de én nem ütöttem le senkit,tehát nem elsőszámu gyanusitott vagyok. Azt kérdezném hogy mi az amit kaphatok? (a leütéses 17,a lopás 18)a lopás érdekellne.