bizonyiték nélkül itélet.


zünüke # 2011.04.03. 11:13

Üdv mindenkit,és egy kis segitséget kérnék büntető ügyben.
2007 ben a szomszédom megrágalmazott,hogy a lakásásból elloptam egy jelentős összeget,ebből kifolyólag feljelentett a rendörségen.A vallomásásban azt állitotta,hogy rajtam kivül senki nem járt nála,a pénz eltünése elött napokkal,és utána sem.Ez az állitása nem igaz,mert a fia rendszeresen látogatta az idős apját,valamint a látókörben van egy takaritónő is,aki szintén bejáratos volt.Igy tehát hármunknak kellene lenni mint gyanúsitottaknak.Ezzel szemben a sértett kategórikusan kijelentette,hogy csak én lehettem,mert a másik két személy nem járt nála napokig.Persze ők is ezt állitották a biróságon,hogy ők nem jártak a lakásban,igy csak is én lehettem.A pénz eltünése napján viszont a sértett nekem mondta,hogy járt nála a fia látogatóba,amit késöbb persze letagadott a tárgyaláson,és a jegyzőkönyvekben is.A rendörségi vallomások mind eltérőek.Az egyik jegyzőkönyvben sem mondja ugyanazt az összeget,és olyan dolgokat állit ami nem életszerű,és nem logikus.Ennek ellenére a biró az itéletben azt irja,hogy az idős kora ellenére meglepően jó szellemi képességekkel rendelkezik,és kiválóan emlékszik a cselekményre,ő ezt állapitotta meg!!!Ebből kifolyólag engem bűnösnek mondott ki,és kötelez,hogy 15 napon belül téritsem meg a sértett kárát,a bünügyi költségekkel együtt,ami közel 350.000 Ft-ra jönne ki.A dolog érdekessége,hogy az itéletet kizárólag a tanúk(???)és a sértett elmondására alapozza!Az átvett itéletben az én fellebbezési jogom nem szerepel sehol,amit furcsállok mert a biróval közöltem,hogy nem értek egyet,és fellebbezni óhajtok.A kérdésem az lenne,hogy most ilyenkor mi a teendőm?Ennek ellenére van fellebbezési jogom?Köszönöm a válaszokat.

kovacsz # 2011.04.03. 12:24

Már fellebbeztél...

kismukk # 2011.04.03. 19:45

átvett itéletben az én fellebbezési jogom nem szerepel
Eljárási hiba miatt is megtámadható.

zünüke # 2011.04.03. 20:42

Tehát akkor annak ellenére,hogy az itéletben sehol nem szerepel a fellebbezési jogom,ettől még én benyújthatom a biróságra?Mert én a birónak ezt határozottan jeleztem,hogy nem értek egyet.Most attól tartok,hogy nem vetette jegyzőkönyvbe,igy akár le is tagadhatja?
Köszönöm.

ObudaFan # 2011.04.04. 11:33

Nem valószínű, hogy ez kimaradt volna a jegyzőkönyvből, de egyébként a bíróságon be is tudsz tekinteni.

Eljárási hiba miatt is megtámadható.

Azért túlzás lenne emiatt egy hatályon kívül helyezés, az ügy érdemét nem érinti a hiba.

kismukk # 2011.04.04. 14:47

zünüke:
benne van-e az ítéletben, valahol, hogy ez ellen az ilyen-olyan paragrafus szerinti jogorvoslatnak helye van?
(a Be. egyébként meghatározza, a sértettnek, vádlottnak, egyéb érintettnek mikor van fellebbezési joga, annak alapján is lehet)

Popeye20 # 2011.04.04. 20:34

Cikk egy új ELTE-s bűnügyi képzésről
http://elteonline.hu/…es-az-elte-n

zünüke # 2011.04.05. 11:34

Köszi a válaszokat,ma reggel bementem a biróságra.Valóban a fellebbezés már folymatban,de azt nem tudták megmondani miért nem szerepel az itéletben sehol.Most irásban is bekell nyújtanom,és kezdjük elölről mert ez az én laikus véleményem szerint nem bizonyiték ellenem.A biró az itéletben olyan dolgokat állit,amikről szó sem esett a tárgyaláson,vagy legalábbis nem abban a formában.Köszönöm a válaszokat.