2 tanú, 1 látlelet, mégis én leszek elítélve?


cirmi79 # 2011.05.25. 15:13

Tisztelt Fórumozók,

Az alábbiakban kérném a segítséget, egy illető azt állítja, hogy bántalmaztam, de csak egy ellátási lapja van erről, látlelete nincs.

Nekem viszont látleletem van arról, hogy engem bántalmaztak, és ezt két tanú (hozzátartozó) is látta.

Mire számíthatok?

kovacsz # 2011.05.25. 17:49

Mondjuk 2 db. garázdaság...
(Ez így nem jósolható meg)

cirmi79 # 2011.05.26. 06:17

én inkább arra gondoltam, hogy van ma reális esély MO-n arra, hogy 2 tanúval, és látlelettel végül engem nyomjanak el?

ObudaFan # 2011.05.26. 09:01

Nem véletlenül nem interneten keresztül mérlegeli a bíróság sem a bizonyítékokat. Anélkül, hogy hallanánk a két tanút, látnánk a látleletet, és látnánk esetleg a többi felmerülő bizonyítékot, teljes mértékben lehetetlen még csak tippelni is a végeredményt.

cirmi79 # 2011.05.26. 12:12

Kedves Obudafan, Kedves Fórumozók,

köszönöm a választ, azért remélem, hogy 2 tanúval, és látlelettel Magyarországon egyelőre senkit nem ültetnek le, ha másik félnek is van 1 tanúja és egy orvosi papírja. vagy ilyenkor mérlegeléssel dönt a bíróság?

ObudaFan # 2011.05.26. 12:23

Akkor még egyszer.
Nem véletlenül nem interneten keresztül mérlegeli a bíróság sem a bizonyítékokat. Anélkül, hogy hallanánk a két tanút, látnánk a látleletet, és látnánk esetleg a többi felmerülő bizonyítékot, teljes mértékben lehetetlen még csak tippelni is a végeredményt.

Aki ennyi alapján ennél többet mond, abban nem érdemes bízni.

xdri # 2011.05.26. 12:30

Kedves cirmi79!
A bíróság tanúval és orvosi papírral azt nyomja le aki a bűncselekményt elkövette. Nem a papír és a tanú a lényeg, hanem a bizonyított bűncselekmény.

cirmi79 # 2011.05.26. 13:56

kedves xdri, Kedves Fórumozók,

"Nem a papír és a tanú a lényeg, hanem a bizonyított bűncselekmény."

és ha nem a papír a lényeg és a tanú, akkor hogy bizonyítják be? mi alapján? :-)

Gabicsek # 2011.05.26. 18:18

de csak egy ellátási lapja van erről, látlelete nincs.

Nekem viszont látleletem van arról, hogy engem bántalmaztak, és ezt két tanú (hozzátartozó) is látta.

Az ellátási lap alapján a hatóság megkeresésére kiállítják róla is a látleletet.

A hozzátartozók pedig érdekelt tanúk, akiknek nem nyom annyit a latba a szavuk, mint egy teljesen kívülálló érdektelen tanúnak.

Ahogy itt korábban is írták: A teljes nyomozati anyag alapján, az összes bizonyítékot mérlegelve fognak dönteni.

Jogikerdesp # 2011.05.26. 21:02

bocsánat, hogy beleszólok, de az enyém is idevág: amikor a napokban könnyű testi sértésért tettem feljelentést a rendőrségen, az azt felvevő úr vmi olyasmivel jött elő, hogy vigyázzak, mert ha nem állja meg a helyét a vád a bíróságon, az alperesnek felajánlja majd a saját ügyvédje, hogy engem visszakézből perbefogjon: ez mit takar?