Milyen bűncselekménynek minősülhet ez az eset?


xita # 2011.05.31. 15:34

Van egy alapítványom, amelyet néhány hónappal ezelőtt a bíróság bejegyzett, hivatalos, pecsétes papírral.

Nyitottam egy oldalt a Facebookon, ahová a végzést, alapító okiratot, emblémát feltettem.

Ma hívtak telefonon, és elmondták, hogy valaki, megtévesztésből hajszálpontosan ugyanezzel a névvel, tevékenységgel, hasonló emblémával szintén nyitott egy Facebookos oldalt, és az én alapítványom nevében válaszolgat, stb.
Visszaél a nevemmel, tevékenységemmel, emblémámmal, megtévesztésével elviszi előlünk a jóhiszemű embereket, hozzáfér azok adataihoz, akik egyébként a mi támogatóink lennének, stb.

Kérdés: tehetek rendőrségi feljelentést, és ha igen, milyen jogszabályhelyre való hivatkozással?

ObudaFan # 2011.05.31. 16:28

Bűncselekménynek ez önmagában nem bűncselekmény, de polgári perben lehet kérni, hogy ettől tiltsák el. (Persze, többlettényállás mellett többféle bűncselekmény megvalósulása is elképzelhető.)

xita # 2011.05.31. 16:46

Nyugodtan visszaélhet ezek szerint azzal a névvel, amit a bíróságon nekem jegyeztek be? Amiről nekem van hivatalos végzésem? Vagyis enyém a kizárólagos névhasználat, és ennek az okiratát fel is tettem a Facebookra.

ObudaFan # 2011.05.31. 16:48

Nem élhet vissza nyugodtan, mert polgári pert biztosan indíthatsz.

xita # 2011.05.31. 16:55

Arról is kaptam az előbb egy telefont, hogy aki hívott, az tudja, ki az, aki csinálja ezt a dolgot, látta a számítógépén is az ál-emblémát. Bizonyítani csak akkor tudnám, ha a rendőrségen feljelentek és lefoglalják a számítógépet.

Véleményed?

ObudaFan # 2011.05.31. 17:05

Vagy például ha tanúként megidézed, aki ezt látta.

ObudaFan # 2011.05.31. 17:05
  • teted
xita # 2011.05.31. 17:07

szerinted van esély arra, hogy lefoglalja a számítógépet a rendőrség?

ObudaFan # 2011.05.31. 17:10

Ha nem sikerül felmutatni ennél többet, akkor nincs. Először is azt kellene megtudni, hogy milyen céllal teszi ezt az illető.

xita # 2011.05.31. 17:14

küldök egy privát e-mailt most a címedre.