Lopás a családban - nekem bonyolult


pazs # 2011.08.18. 11:36

Rexor például jókat írt.

Gerike78 # 2011.08.18. 11:15

Kérem valaki írjon,nagyon megfélemlítettek

Gerike78 # 2011.08.17. 17:32

Nagyanyám és/vagy anyámé, ezt ők tudják, én csak a költözéskor szereztem tudomást róla
AZt sem tudom legális e vagy adómentes

Gerike78 # 2011.08.17. 17:29

Anyám tudja pontosan. Vagy a széfben a bankban, vagy náluk
de nem csakk ez a lényeg, hanem amit keresnek az az ötszöröse, egy lakás ára!

Rexor # 2011.08.17. 15:56

Egyébként bűncselekményi kategória az is, ha valakit hamisan vádolnak (nyilvánvalóan tudva annak az ellenkezőjét). Tehát ha ártatlan vagy , te is élhetsz feljelentéssel.

pazs # 2011.08.17. 15:27

Most tulajdonképpen kinél van a pénz? És egyáltalán kinek a pénzéről beszélünk?

Gerike78 # 2011.08.17. 15:10

A baj hogy mindenképpen több millió forintról van szó

Gerike78 # 2011.08.17. 13:26

Ez nem derült ki a szövegből? Nem
Viszont ez csak részben érdekli a hatóságokat ez a bajom.
Ön szernt?
Köszönöm

Rexor # 2011.08.17. 13:17

Bár nem nagyon értem amit itt leírtál, de egy kérdésem van. Elsajáítottad a más tulajdonát képező pénzt vagy sem. Ha igen, akkor loptál, ha nem akkor nem.

Gerike78 # 2011.08.17. 11:15

Koszonom a valaszokat elore is!

Családi perpatvart követően anyám magához vette az otthon tárolt készpénzt.
Én a létezéséről előtte nem tudtam, a perpatvar is anyám nyűge.

Rendőrségi ügy lett belőle, vallomást tettem, közben ő a pszchiátriára került skizofréniával amivel régóta kezelik. Én ápoltam.
Előtte ügyvédi letétbe helyeztük, kórház után visszakértük
Hazakerülésünk után a pénz mint tárgyalóeszköz volt, de nem egyeztek meg (haszonélvezet stb)
A pénz átvételét nagyanyám nem ismerte el, nagy balhé lett, nagyanyám többször rámhívta a rendőröket részegen mondvacsinált indokkal, sikertelenül.
Még egyszer eljöttünk, anyám ugyanis ismét kórházba került, ezúttal egy hónapra.

Anyám zárójelentés után nem teljesen jó állapotban, váratlanul hazament, hogy megegyezik. Temérdek ügyvédi levél és szerződés született, de nagyanyám (alkoholista de nagyon eszes) egyre kevesebb mindenbe ment bele, majd anyám állapotát kihasználva képtelen hazugságokkal teljesen ellenem fordította.

Aztán most nyilatkoztak volna mindketten a feljelentés visszavonásról, és hogy anyám átadta - összegszerűen és anélkül, de ez többször is megiúsult - ezt az ügyvédünk követte végig. (nagyanyám x összeget mondott be a rendőrségen, gyanúsan kerek számot, mi annyit amennyi a letéten is van)
Nagyanyám végül már nem egyezett bele semmibe, az összeget sem ismerte el, hogy átvette azt nem tudom.
Hogy nyitottunk e széfet az nem tudom számít e.

Nagyanyám ügyvédi levelében is szerepel, hogy minden pénzüket a megélhetésükre fordították, nem lehet több megtakarítása, de ez talán nem is érdekes.
Nekem viszont van ennyi adózott pénzem , amennyit követel..

Anyám - betegségéből kifolyólag - már azt állítja, hogy az összeg mégis x, és mi vittük el, én nem adom vissza!!!

Elég az eljáráshoz ezek után, ha a két nő ellenem vall? Akkor is ha anyám eddig homlokegyenest mást mondott és elmondása szerint a pontos összegről csak a mamának volt fogalma? Mi van ha ezt már teljesen ép elmével is állítani fogja? A fentiekről sok dokumentum, tanúk, és ügyvéd is tanuskodik.
Nagyanyám azóta felkért egy híres büntetőügyvédet!

A cél hogy véletlenül sem jusson bíróságra az ügy.

Köszönöm