Illegális(?) vegyszerrel való visszaélés


guba # 2011.08.31. 07:41

Nem az itt a kérdés szerintem, hogy legálisan beszerezhető-e. Műtrágya is beszerezhető legálisan, aztán kis vegyészkedés után fel lehet vele robbantani egy fél utcát. Ha azzal a szándékkal veszel gyomirtót, hogy helyrehozd az udvart, akkor rendben van, de ha sikerül bizonyítani más tényekből, hogy az anyós kávéjába szántad, akkor emberölés előkészülete. Ez csak egy példa volt, de jól szemlélteti, hogy védekezést milyen irányba érdemes kifejteni.

Legislator # 2011.08.31. 06:11

Valóban kapható gyógyszertárban a mondott töménységben, én is vettem már.


Sunshine after the rain.

albertkekesi # 2011.08.31. 02:55

Gyógyszertárakban kapható 70-96%-os koncentrációban 1-5 dl-es kiszerelésig.

Megvásárlásuk nem jelent nagyobb nehézséget, mint 10 dkg párizsié.

atto4 # 2011.08.30. 10:24

üdv!

Az etil-alkohol tudtommal a kereskedelembe max. 70% töménységbe adható el! Én a munkám során dolgozok vegyi és néha sugárveszélyes anyagokkal és én úgy tudom amit a boltban megvásárolhatsz az miatt nem kell félned!
Amiket leírtál elviekben nem lehet gond belőle.
Nem tudom mi volt a másik ügy de egy házi labor minden esetben gyanús főleg laikus szemmel. Szerintem várd meg az illetékes hatóságok jelentkezését és ott majd leírják pontosan hogy mi a problémájuk. (nem vagyok jogi szakértő!)

albertkekesi # 2011.08.30. 09:58

Akkor hogy érthető legyen:

Egy engem nem érintő ügy kapcsán, ámde a lakhelyemen végzett házkutatás során ezen anyagok lefoglalásra kerültek, a rendőrség elmondása szerint azok a bűnügyi vegyésszakértőkhöz kerülnek. (-Minden esetre, gondolom én...)

Bocsánat,ha nem hangsúlyoztam ki kellően, hogy az ügy pont olyan reális és felzaklató számomra, mint bárki másé, aki ezen fórumon PRÓBÁL segítségnyújtást találni.

Azt hiszem, én amennyire tudtam megadtam a tiszteletet a fórumozók felé a kérdés kiírásában. Ezek után -véleményem szerint- szakmai/emberi oldalról elvárható, hogy ezt a másik fél is minimális mértékben megtegye.

Köszönöm a lehetőséget, és a problémám még mindig aktuális (és megválaszolatlan).

Albert

Teodor # 2011.08.30. 08:34

Szerintem nem egészen ilyen válaszra várt.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.30. 06:46

illegalitásba ütközik-e

Az, wazze! Lenne tippem, middel szórakozz a Fórum helyett, ha nem tudsz aludni.

albertkekesi # 2011.08.30. 02:20

Tiszteletem eme nagybecsű fórum szakértőinek!

Örömmel vettem a multkori, igen hasznos és precíz tanácsadásukat is, ezért bizalommal fordulok ismét egy újabb kérdésben Önökhöz (nem tudtam aludni a lelkiismeret-furdalástól, ezért írok ilyen későn):

Mindössze annyit szeretnék megtudni, illegalitásba ütközik-e az alábbi vegyszerek otthoni TÁROLÁSA, önmagukban:

  • 1 liter ecetsav (96%)
  • 1 liter salétromsav (63%)
  • 1 liter etil-alkohol (96%)
  • 1 liter glicerin
  • alizarin-vörös (mikroszópiai szövetfesték, semmi más -nem rendeltetésszerű- felhasználási lehetősége nincsen)
  • alcián-kék (szintén mikroszkópiai szövetfesték, ugyanaz érvényes rá, mint a másikra)

Ezen kívül semmilyen "sufnilabor" vagy "önjelölt pirotechnikusi" esetleg "drogvegyészi" stb... törvénybe ütköző felhasználás gyanújára okot adó kellék nincsen.

Mindezeket különben arra tartom, hogy hobbimat űzve embryokat festhessek. A folyamatot leírást követve végzem, melyet egy szakirodalomban olvastam.

Az érdekel, ha ezeket mind bizonyítani tudom (tanuk, megfestett embryok stb...), szakirányú érdeklődés megléte, akkor is kerülhetek emiatt vád alá??

A vegyszereket mindegyikét Budapest belvárosának egyik forgalmas vegyszerboltjában szereztem be (Azúr).

Várom megtisztelő válaszukat, az ügynek sajnos aktualitása van, így még inkább érdekel!

Tisztelettel,
Albert