Kirendelt Védő


Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.17. 22:38

Igen, azt elfelejtettem mondani, hogy megvan az elérhetősége. Sőt, találkoztam is vele, 2 perc erejéig... :)

Gabicsek # 2012.01.17. 20:31

Védő kirendeléséről kaptál határozatot? Ha igen, azon rajta van az elérhetősége (címe). Keresd meg, beszélj vele márciusig.

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.17. 15:38

Bementem, nem volt kirendelt védő.
Közvetítői eljárás engedélyezés sem volt, mivel csak az egyik fél (én) voltam ott.
A bírónő szerette volna a tárgyalást, de én ragaszkodtam elsősorban a közvetítői eljáráshoz, másod sorban legalább kirendelt védőhöz...

Így most új tárgyalás lesz március végén...

guba" # 2012.01.16. 20:16

Ha nem akarsz tárgyalást, akkor kérd meg a védőt, hogy hivatkozzon arra, hogy nem tudott a védelemre kellően felkészülni a túl késői kirendelés miatt.

ObudaFan # 2012.01.16. 13:12

Lesz védő holnapra.

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.16. 12:54

Beugrottam a bíróságra. Kértem védőt és költségmentességet. Nem örültek, mert későn szóltam. De azért holnap menjek be tárgyalásra...

A mediációs kérelmem is látszik a rendszerben. Így most van mediációs, védő és költségmentességi kérelmem van.

Nem tudom, mi lesz holnap. De tárgyalás véleményem szerint nem, mert későn kértem védőt, ettől függetlenül én a mediációt szeretném leginkább.

Mi várható így?

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.15. 22:03

Köszönöm.

Védő...
Mivel a tárgyalás napján leszek Pesten, akkor tudok védőt kérni. Mi van akkor, ha tárgyalás előtt 1 órával bemegyek kirendelt védőt kérni? Akkor tolják a tárgyalást? Mert védő nélkül nem szeretnék tárgyalást, időben pedig nem tájékoztattak a tárgyalásról.

Csak aznap tudok bemenni védő ügyében is (azt sem tudom, hogyan kell...), esetleg pár órával tárgyalás előtt... Az pedig nem hiszem, hogy bármilyen felkészülésre is elég.. Egyáltalán nem is tudom, hogyan működik ez. De nincs védőm és szeretnék.

ObudaFan # 2012.01.15. 09:48

Teljesen mindegy, hanyadfokon lesz jogerős az ítélet, a pénzbüntetés esetén a jogerőre emelkedéssel a mentesülés bekövetkezik.

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.14. 21:36

:)
Tehát, akkor tiszta erkölcsi most is és ha jogerős pénzbüntit kapok, akkor is?

És ha elsőfokon is pénzbüntit kapok, de én mádodfokig megyek és ott is pénzbünti, akkor is tiszta erkölcsi?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.14. 21:34

Az ugyanaz, te! Egyébként pénzbüntetés esetén a jogerőre emelkedéssel már mentesülsz a büntetett előélet hátrányos jogkövetkezményei alól.

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.14. 21:19

Pénzbüntetésnél csak akkor van tiszta erkölcsi, ha kifizettem?
A bűnügyi nyilvántartás hidegen hagy.. :)

Sherlock # 2012.01.14. 21:15

Naná, a vádlott csemegézhet :D

Gabicsek # 2012.01.14. 21:15

Az a baj, hogy a büntetés-kiszabás nem kívánságműsor:)
Az biztos, hogy a közvetítői eljárással járnál a legjobban, igaz, ott is kell fizetni, de legalább nem lesz benne a bűnügyi nyilvántartásban.

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.14. 21:09

Gabicsek:
Igaz, pénzbüntetés.
Megrovást szeretnék helyette. Ilyet lehet? :)
Vagy 0-ra redukálni.
Persze, lehet lesz mediációs eljárás, arról is ott döntenek.

Gabicsek # 2012.01.14. 19:01

Nem pénzbírság, hanem pénzbüntetés. Pénzbírság szabálysértésnél van. Ha ezt kapod, kérhetsz részletfizetést, de vigyázni kell, mert ha lemaradt a fizetés, átváltoztatják és csücsülhetsz.

Gabicsek # 2012.01.14. 19:00

ObudaFan!
Igen, bocsi, lemaradt, hogy óránként. Azt csak hozzágondoltam, elfelejtettem leírni:)

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.14. 15:18

Köszönöm szépen.

Ezzel a nyomtatvánnyal lehet a pénzbírságot is enyhítésére vagy akár 0-ra csökkentésre kezdeményezni?

Másodfokú tárgyaláson is megtehetem ezt? Mert nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy mindent időre el tudok intézni, tekintettel arra, hogy pár nappal tárgyalás előtt értesítettek, van még 2 munkanap és mással kapcsolatban is időre van dolgom.

ObudaFan # 2012.01.14. 13:38

Óránként.

Gabicsek # 2012.01.14. 12:09

Egyébként 3.000.-Ft/+ ÁFA a kirendelt védő díja. + ha vidékről megy a bíróságra, meghatározott útiköltség.

Károsult_Laci # 2012.01.14. 11:39

Igen ez logikus csak sokan nincsenek ott se regisztrálva.Ilyen esetben ötletem sincs.De sztem az apehes nullás teljesen jó igazolás.

ObudaFan # 2012.01.14. 11:30

Munkaügyi központtól szerintem.

Károsult_Laci # 2012.01.14. 11:06

Na de nincs neki munkáltatója.Ilyen esetben nem is tudom mi az igazolás.Apehes nullás?

ObudaFan # 2012.01.14. 10:10

Van egy formanyomtatvány a költségmentességhez, azt kell kitölteni és munkáltatói igazolásra is szükség van.

Károsult_Laci # 2012.01.14. 09:56

Menj be személyesen.Adnak egy nyomtatványt.El kell vinni polgmesteribe is igazoltatni.Csatold hozzá az igazolásokat.Ha van rendkivüli körülmény akkor külön lapon kérvényben csatold mellé.Vszinü meg fogják adni csak siess!Egyébként óradija van.Az nem olyan vészes de sajnos csak annyit is várhatsz tőle.Annyira nem fogja törni magát a védésedért.Neked kell nagyon rákészülni!

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.01.13. 23:23

Ha elítélnek, mi a díjszabás? Óradíja van?

Az anyagi helyzetem lesújtó, így költségmentességet kérek. Semmi járadék, semmi sehonnan (a megtakarításaimból élek). Költségmentességet is kérhetek ott a helyszínen, a tárgyalás napján? Kell hozzá valami okmány?