Lophatok a saját házamból???


lajcsó # 2012.06.01. 05:26

A verzióját még a bíróságon is előadhatja. Még ott sem késő. Viszont célszerű lenne azt bizonyítékokkal is alátámasztani.

Gabicsek # 2012.05.31. 19:12

Talán jobb lett volna vallomást tenned, mert abban az esetben elmondhattad volna a verziódat.
Mivel nem tettél vallomást, így a tényállást az ő vallomásukra alapítják.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 18:25

Azt elvileg nem róhatják a terhedre - de az együttműködést viszont a javadra írták volna.

Vergilius85 # 2012.05.31. 17:49

Lehet valami jelentősége, hogy én még sem a rendőrségen, sem az ügyészségen nem tettem semmiféle vallomást?

Vergilius85 # 2012.05.31. 17:46

Nos valóban messze esik tőle... de mára már vádemelésnél tart a dolog!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 15:55

még akkor is én voltam a tulajdonos

Ez attól függ, mi volt a polgári per ítéletében. Lehet, hogy soha nem voltál tulajdonosa az ingatlannak.

De a vádemelés a feljelentéstől általában jó messzire esik időben.

Vergilius85 # 2012.05.31. 14:42

Segítséget szeretnék kérni... egy bonyolult ügy kapcsán feljelentést intéztek ellenem.
Tartási szerződés keretében már 7 éve együtt laktunk egy idős nénivel, a ház már a kezdetek óta az én nevemen volt... Az előkerült rokonok miatt pereskedésbe keveredtünk, annyit értek el, hogy a ház visszakerült a néni nevére és életjáradékot kell fizetnünk, amíg él.
Lényeg, hogy a legújabb "sz*rkeverés most az, hogy feljelentettek azzal, hogy elloptam a házból a radiátorokat és a kazánt.
Ez abból indult ki, hogy korábban, (amikor még a nevemen volt a ház és ott is laktam), kilyukadt a kazán, ezért úgy döntöttünk, hogy felújítjuk a rendszert. A per miatt ez félbemaradt, de most úgy jelentettek fel, mintha a kiköltözésem után, "dolog ellen erőszakkal" elloptam volna ezeket. A pláne az, hogy az elkövetés dátuma az első fokú nem jogerős ítélet utánra van megjelölve, azzal a címszóval, hogy "pontosan nem megállapítható". Tehát amit ők állítanak még akkor is én voltam a tulajdonos, mert nem volt még jogerős ítélet.
Hogy lehet ebből vádemelés???