Perujítás


marianna1234 # 2012.07.30. 06:54

az elfelejtettem hozzá tenni hogy büntetett előéletű lopás súlyos testi sértés miatt 3 szór volt büntetve

marianna1234 # 2012.07.28. 21:11

Az igaz nem kevés 13 év börtön de ennyit még az is kapott aki nem ölt embert ! Úgy gondoltam gyilkosságért minimum életfogytiglant kap !A bántalmazás olyan súlyú volt hogy a vádlottnak fel kellet ismernie hogy az okozott sérülések a sértett halálához vezetnek így szándéka a sértett megölésére irányult ez áll a határozatban !65 éves Édesapám testén 13 sérülése volt boncolási eredményén az áll és le írva hogy láncfűrésszel 3 alkalommal közepes erővel fejbe ütötte majd öt nagy erővel állon illetve a bal arcfélen is valószínű hogy ököllel a bántalmazás következtében a földre esett agyrázkódást szenvedett és védekezés képtelen állapotba került ekkor a vádlott a földön fekvő sértettet továbbra is nagy erővel bántalmazta annak mellkasán azt meg taposta továbbá 3 bordája eltört a tört borda vége mellüregbe hatolva áthaladva a mellhártyán a tüdőlebenyen átszúrt sérülést okozott a sértett mellkasára a szegycsont környékén történő taposása a sértett szívének össze nyomása szívfojtás okozta halálát de még sorolhatnám az állcsont töréstől kezdve a többi sérülését ezért szerintem kevés a 13 év lehet csak a bosszú vágy van bennem és ezért így érzem hogy igazságtalan az ítélet de már belenyugszom csak nagyon nehéz mert ö él de édesapám már nem !

Dr.Attika # 2012.07.28. 09:20

Nem lehetett. A 20 évet le kellett "nyomni" szigorúan.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.28. 08:38

Azért 13 év nem kevés. Egy időben az életfogytigból is lehetett szabadulni ennyi idő után.

marianna1234 # 2012.07.28. 07:20

köszönöm a választ !igazság nincs a földön az már egyszer biztos!:(

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.27. 07:46

Már korábban is mondtuk, hogy értelmetlen, de úgy is azt csinálsz, amit te jónak gondolsz.

marianna1234 # 2012.07.27. 07:42

megkaptam a Pécsi ítélőtábla másodfokú bíróság határozatát de valamit nem értek az ítélettel egyet legyetek szívesek segítsetek!A büntetés kiszabását meghatározó tényezőket az elsőfokú bíróság csaknem maradéktalanul feltárta és súlyuknak megfelelően értékelte. Az ügyészség indítványára figyelemmel azt is a vádlott terhére kellett értékelni hogy a vagyon elleni bűncselekmény tekintetében visszaesőnek nem tekinthető speciális bűnismétlő. a bántalmazás jellegét a különös kegyetlenséget elkövetési módot ugyancsak nagy nyomatékkal értékelte a vádlott terhére ugyanakkor nem értékelhető a vádlott terhére hogy egyedül álló idős ember sérelmére követte el a bűncselekményt az adott esetben nem magányosan élő kiszolgáltatott idős korú sérelmére elkövetett bűncselekményről van szó .A VÁDLOTT A SÉRTETT ISMERŐSI TÁVOLI ROKONI KAPCSOLATBAN ÁLTAL A VÁDBELI ESTÉN EGYÜTT IS VOLTAK BÁR A BŰNCSELEKMÉNY MOTÍVUMA PONTOSAN NEM ÁLLAPÍTHATÓ MEG DE AZ ELSŐ FOKÚ BÍRÓSÁG ÁLTAL EMLÍTETT KÖRÜLMÉNY EBBEN AZ ESETBEN A BÜNTETÉS KISZABÁSA SORÁN A VÁDLOTT TERHÉRE NEM ÉRTÉKELHETŐ.dE ÉDESAPÁM EGYEDÜL ÉLT AKKOR ÉN EZT NEM ÉRTEM MERT HA ISMERÖSE VOLT VAGY TÁVOLI ROKON AKKOR MEGÖLHETI ÉS NEM KAP ANNYIT ÉRTE MIND EGY IDEGENÉRT? ezt AZ INDOKOT NEM FOGADOM EL ÉS SZERETNÉK TOVÁBB VINNI A bUDAPESTI BIROSÁG FELÉ EZT LEHETSÉGES E???
üDV Marianna

ObudaFan # 2012.07.17. 16:47

Az igény még jó eséllyel alapos is lesz, az más kérdés, hogy lesz-e miből behajtani.

guba" # 2012.07.17. 14:52

Perújítást erre nem lehet kérni, de a bűncselekménnyel okozott kárt polgári peres eljárásban lehet követelni.

marianna1234 # 2012.07.17. 14:41

http://dh-online.hu/…verte_borton 65 éves Édesapámat 2 éve kifosztotta brutális módon meg gyilkolta majd sorsára hagyta az elkövető majd Kaposváron első fokon nem jogerősen 13 év börtönt az ügyészség sujosbítást kért most 2012 04 17 én Pécsen másodfokú ítélet meg történt ahol helyben hagyta a 13 évet Kérdésem az lenne hogy ezt én mint édesapám jogutódja nem tudtam az ítéletről és a miért a nettről kellett meg tudnom felhívtam a pécsi ítélőtáblát meg kérdeztem hogy a mai napig nem kaptam határozatot az ítéletről azt mondták nyújtsak be kérvényt hogy legyen nyoma na de mi van ha nincs netem akkor soha nem tudom meg hogy jogerős az ítélet meg hány évet kapott??? ki követett el hibát? Szeretnék kártérítési pert elindítani oka : amit a családnak okozott megfizethetetlen de anyagi kár ért miatta bennünket a temetésre felkellet vennünk kölcsönt mivel édesapám összes pénze eltűnt a lakásból ezt a temetés összeget fizesse vissza nekünk ha már ö megölte és kirabolta ilyen lehetséges e? Még egy kérdés : Ha ügyvédet fogadok akkor kérhetem e az ügyészségtölÉrdemes rendkívüli perorvoslatot kérni .
Ő A perújítás kezdeményezést .A perújítási eljárást! Mert nem tudok belenyugodni hogy ilyen tettért csak 13 év jár !
Üdv Marianna

ObudaFan # 2012.07.09. 11:31

Felülvizsgálattal lehet élni a Kúria felé, ha a jogerős ítélet a büntetőjog valamely szabályát sérti, illetve néhány taxatíve felsorolt eljárási szabálysértés esetén.

Jucuska1981 # 2012.07.08. 15:31

Dr.Attika

A "felülvizsgálat" alatt mit ért, mit jelent?

ObudaFan # 2012.07.08. 11:55

A bíróság jogerős ítéletével elbírált cselekmény esetén perújításnak van helye, ha

  • az alapügyben akár felmerült, akár fel nem merült tényre vonatkozó olyan új bizonyítékot hoznak fel, amely valószínűvé teszi, hogy
  1. a terheltet fel kell menteni, lényegesen enyhébb büntetést kell kiszabni, vagy büntetés helyett intézkedést kell alkalmazni, illetve a büntetőeljárást meg kell szüntetni,
  2. a terhelt bűnösségét meg kell állapítani, vagy lényegesen súlyosabb büntetést, intézkedés helyett büntetést kell kiszabni, vagy büntetés helyett alkalmazott intézkedésnél lényegesen súlyosabb intézkedést kell alkalmazni;
  • a terhelttel szemben ugyanazon cselekmény miatt több jogerős ítéletet hoztak, vagy a terheltet nem a valódi nevén ítélték el;
  • az alapügyben hamis vagy hamisított bizonyítékot használtak fel;
  • az alapügyben a bíróság, az ügyészség vagy a nyomozó hatóság tagja a kötelességét a büntető törvénybe ütköző módon megszegte;
  • az alapügyben az ítéletet a XXV. Fejezet alapján a terhelt távollétében tartott tárgyaláson hozták,
  • a köztársasági elnök a terhelttel szemben indult büntetőeljárás kegyelemből történő megszüntetéséről határozott.
Dr.Attika # 2012.07.08. 10:02

Kérhet, ha fennállnak annak feltételei. Mi az új bizonyíték? Vagy lehet, hogy felülvizsgálatra gondolt?

Jucuska1981 # 2012.07.05. 15:40

A páromat rendőrként másodfokon felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. Szeretném megtudni, hogy kérhet-e perujítást?