meddig tehetek feljelentest ?


torpanyo # 2012.08.02. 20:43

tisztelettel kerdem, meddig tehetek feljelentest abban az esetben ha valaki megserti a tulajdonomat?

a tortenet roviden a kovetkezo:
a szomszedom onhatalmulag atjott a telkemre es totalgyomirtoval lefujt egy kb. 2 meteres savot kirtva mindent: epret, malnat, stb. Ez a mult ev nyaran tortent, nem kivantam rossz szomszedsagot ezert nem tettem feljelentest, hiba volt...., ez evben ram kuldte az onkormnyzatot mert szerinte parlagfuves a kertem, kijottek szetneztek es mivel nem talaltak parlgfuvet csupan kb. 20-25 centis kerti gyomot a borso helyen ( a szarassag miatt nem vetettem semit a borso utan) elmentek. En nemreg koltoztem a telepulesre es nem akartam konfliktust senkivel de ez igy nem mehet tovabb neki is be kell tartania a torvenyeket. Mivel onhatalmu ember ezert meg szeretnem allitani, ezert kerdezem lehet-e feljelentest tenni egy ev eltelte utan is?
A segitseget elore is koszonom, maradok tisztelettel

Véleményem # 2012.08.03. 08:26

Nem.

ObudaFan # 2012.08.03. 08:47

Polgári perben kártérítést lehet kérni.

Dr.Attika # 2012.08.03. 10:39

Trükközni kell. Fel kell adni a szomszédnak 200m,- Ft-ot rózsaszín csekken. A közleményben fel kell tüntetni, hogy ekkor és ekkor a telkemen végrehajtott permetezés anyagköltsége. Ha nem küldi vissza akkor elismeri hallgatólagosan a permetezés tényét. Sőt lehet, hogy annyira hülye, hogy kijelenti, hogy 200,- Ft kevés.

Dr.Attika # 2012.08.03. 12:19
Véleményem # 2012.08.03. 14:31

Túl van ragozva. Egy év után ebből nem lesz semmi, esélye 1% talán.