Ítélet, eljárás hibákkal......


kovacs_dora # 2012.09.19. 18:21

Tisztelt Fórumozók!
Nekem van régről egy büntetőügyem, ahol már ítélet is született, de még az ítélet ellen fellebbezést jelenthetek be.
Szóval nekem az lenne a kérdésem, hogy a Nyomozó Ügyészség vádiratában megjelölte, hogy a tárgyaláson ügyész részvétele kötelező. 2012. február 7-én volt egy tárgyalás, ahol a bíróság 12 óra 05 perckor szünetet rendelt el 14 óráig. 14 órakor a jegyzőkönyvet folytatták és ott a számbavételezésnél az alábbi szerepel. "Eljáró bíró 12 óra 05 perckor szünetet rendel 14 óráig. Tárgyalás 14 óra 08 perckor folytatva, jelen vannak az eljáró bíró, jegyzőkönyvvezető, vádlottak és védőik, tanúk." A jegyzőkönyvezés alapján a tárgyaláson ügyész nem vett részt. Erre hivatkozással kérhetem azt, hogy az elsőfokú bíróság ítéletét helyezzék hatályon kívül és hogy a másodfokú bíróság folytasson le új bizonyítási eljárást?

A válaszokat előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Kovács Dóra

Gabicsek # 2012.09.19. 19:53

Biztos ott volt az ügyész, különben a tárgyalást le sem folytatták. Feltehetően kimaradt a számbavételezés leírásánál.

kovacs_dora # 2012.09.19. 19:56

Hát ott volt, de ez akkor is így szabálytalan, mivel a bírónak a tárgyaláson megjelent valamennyi személyt számba kell, hogy vegye. Az ügyészt nem vette számba, így szerintem ez olyan, mintha nem is lett volna jelen. Meg olyan is történt, hogy a 7-es számú jegyzőkönyvben a tanút nem figyelmeztette a hamis tanúzás és a hamis vád törvényi következményeire, meg a személyes adatai is kimaradtak.

Sherlock # 2012.09.19. 20:12

Kérdezett az ügyész?

ObudaFan # 2012.09.19. 20:46

Azért nem olyan. A törvény szerint nem az az abszolút eljárási szabálysértés, ha nem veszik számba, hanem ha nincs jelen.

Sherlock # 2012.09.20. 05:53

téged még mindig nem banoltak?