Hamis vád


ObudaFan # 2010.04.01. 17:25

Ábrahám

A hatóság félrevezetése és a hamis vád között az a különbség, hogy hamis vád esetén meghatározott személy ellen tesznek feljelentést. Attól, hogy ilyen kapcsolatban álltatok, még megvalósulhatott zaklatás. Hamis vád miatt az ügyészségen lehet feljelentést tenni.

ObudaFan # 2010.04.01. 17:22

Kérni kérhet kártérítést, csak azt nem tudom, milyen alapon ítélnék meg neki. Milyen kárt?

Ha ügyvéd ellen alaptalanul büntetőeljárás indul, lesz ott kár bőven.

Ábrahám # 2010.04.01. 15:18

Tisztelt Válaszadó!

A következő kérdésem lenne:
Volt barátnőm,zaklatásért feljelentett.Véleményem szerint,nem megalapozott a vád, de erről majd a megfelelő szervek döntenek.Eddig ok.Viszont...
A feljelentését arra alapozza, hogy mi csak közös baráti társaság keretein belül ismerjük egymást,nem volt "kapcsolatunk".Természetesen msn beszélgetésekkel és tanúkkal tudom bizonyítani, hogy ez nem igaz,hiszen szexuális együttlétekről folyt a társalgás,majdnem két éven keresztül voltunk együtt,érzelmi viszonyunk világosan kiderül. stb...Nem részletezem.Attól függően, hogy engem zaklatásért elítélnek e vagy sem,volt barátnőm a hamis vádat,vagy a hatóság félrevezetését valósította e meg? Az ügyészség ebben az estben tesz ellene lépéseket, vagy ha úgy gondolom, nekem kell ezért feljelentést tennem?Én úgy érzem a zaklatás tényének megállapításakor sem mellékes szempont a korábban köztünk lévő kapcsolat.Ha az ügyészség hivatalból nem indít eljárást, akkor a rendőrségen, vagy az ügyészségen kell ezt kérnem?

Köszönöm türelmüket és várom a mielőbbi választ.
Tisztelettel: Ábrahám

guba # 2010.03.30. 19:03

Bűncselekménnyel okozott kárként nem vagyoni károkat nem lehet elszámolni.

picurtm # 2010.03.30. 18:37

Kedves Guba!

Gondolom valami nem vagyoni kár, vagyis azért, mert rontotta a jóhírét. Ezt sajnos nem tudom, hogy van.

De mindenkinek köszönöm mégegyszer a válaszát.

Azért kíváncsi lennék, hogy ilyenekért milyen büntetés jár.

guba # 2010.03.28. 19:33

Kérni kérhet kártérítést, csak azt nem tudom, milyen alapon ítélnék meg neki. Milyen kárt?

picurtm # 2010.03.28. 13:07

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

ObudaFan # 2010.03.28. 10:55

Nos, gondolom az ügyvéd kérhet kártérítést.

Igen.

És ha igen, s még addig esetleg meg is nyeri amíg a vádló él, akkor az örökösei örökölhetik-e azt, hogy nekik kell kifizetni a megítélt kártérítést.

Az örökség értékéig az örökös.

És ha igen, akkor egyetemlegesen mindenki vagy csak az, akire hagyta a vagyonát.

Örökös az, akire a vagyona (egy része) átszállt. Ők egyetemlegesen felelnek, de mindenki legfeljebb a saját öröksége értékéig.

A másik dolog, hogy mivel ügyvéd csak a városi és a megyei bíróságról dobják ki az ügyet elfogultság miatt vagy az egész megyéből?

Attól, függ, hogy a megyében van-e olyan bíró, aki nem tartja magát elfogultnak.

picurtm # 2010.03.27. 19:26

adás-vételi szerződést írt alá, amiben benne van, hogy a három lányától megváltja x összegért, majd pedig ráíratták az unokákra.

köszi a választ. :)

guba # 2010.03.27. 19:10

Végrendeletet, vagy szerződést, mert nem ugyanaz. Egyszerűbb lenne neki egy új végrendeletet írnia.

A hamis vád miatt valszeg nem kapna erre letöltendőt.

picurtm # 2010.03.27. 18:41

Sziasztok!

Nekem több kérdésem lenne. :) Nos vázolom egyszerűen a tényeket. Van egy ismerősöm, aki néhány éve aláírt egy szerződést, hogy az unokáira hagyja a házának egy részét. Most eltelt azóta 14 év, s úgy gondolta, hogy az egyiktől mindenképpen visszaveszi. Nos, jelenleg azt hangoztatja, hogy az ügyvéd ahol készült a papír meghamisította a papírt és ő nem is volt ott, meg nem is írta alá. Persze mindenki tudja, hogy ez hazugság. Most arra készül, hogy az ügyvédet feljelenti okirathamisításért. Viszont az ügyvédnek több bizonyítéka is van, hogy ez csak hazugság. Nos, ha bebizonyosodik a hamis vád, akkor mit kaphat az illető és mennyit? Letöltendőt kap vagy felfüggesztettet és ezt mennyire befolyásolja az ügyet, hogy már 82 éves. Nos, gondolom az ügyvéd kérhet kártérítést. És ha igen, s még addig esetleg meg is nyeri amíg a vádló él, akkor az örökösei örökölhetik-e azt, hogy nekik kell kifizetni a megítélt kártérítést. És ha igen, akkor egyetemlegesen mindenki vagy csak az, akire hagyta a vagyonát. A másik dolog, hogy mivel ügyvéd csak a városi és a megyei bíróságról dobják ki az ügyet elfogultság miatt vagy az egész megyéből?

Válaszokat előre is köszönöm. :)

Bellerophontesz # 2010.03.23. 06:40

Ha kimondod hatóság (pl rendőrség) előtt, akkor véleményem szerint igen, mivel a tényállásszerűség azzal hogy kimondtad, megvalósult. Az már más kérdés, hogy utána egyből, még ugyanazon vallomáson belül vissza is vontad. A tanúvallomás elején ugyanis eleve figyelmeztetnek, hogy hamisan nem vádolhatsz senkit.

szittyalány # 2010.03.22. 22:58

DILEMMA:

ha valaki bcs elkövetésével mást hamisan megvádol, de egy vallomáson belül a vádat vissza is vonja

MEGVALÓSUL A HAMIS VÁD???

ObudaFan # 2010.03.19. 13:09

Hamis vád ügyében az ügyészségen lehet feljelentést tenni.

beriandris # 2010.03.18. 20:46

Tisztelt fórumozók!

Volt barátnőmről valaki interneten valótlan dolgokat állított, s mivel barátnőm ugy gondolta tévesen hogy én voltam az. Rendőrségi vizsgálat lett belőle és engem elég jól meghurcoltak ( Borsod megyei vagyok volt barátnőm pedig Kecskeméti tehát minden rendőrségi és bírósági meghallgatásra 200 kilométert kellett utaznom), de természetesen bebizonyosodott az ártatlanságom. Tehetek-e feljelentést rágalmazásért illetve hamis vádért, és mivel a kecskeméti szervek az illetékesek meg tehetem-e ezt levélben? És rendőrségi vagy bírósági feljelentést kell tennem? És meddig élhetek ez ügyben panasszal?

végrehajtó1 # 2010.03.18. 17:29

Ugyan ezt írtam én is.Mi nem egyértelmű?

ObudaFan # 2010.03.18. 16:54

Hamis vád miatt az ügyészségen lehet feljelentést tenni. Az azért nem derül ki a kérdésből egyértelműen, hogy ez megvalósult-e.

beriandris # 2010.03.18. 15:50

Nem igazán kaptam még egyértelmü választ

végrehajtó1 # 2010.03.18. 15:48

Betegesen naponta kérdezed?

Kaptál már választ valahol.Olvasd vissza.

beriandris # 2010.03.18. 15:40

Tisztelt fórumozók!

Volt barátnőmről valaki interneten valótlan dolgokat állított, s mivel barátnőm ugy gondolta tévesen hogy én voltam az. Rendőrségi vizsgálat lett belőle és engem elég jól meghurcoltak ( Borsod megyei vagyok volt barátnőm pedig Kecskeméti tehát minden rendőrségi és bírósági meghallgatásra 200 kilométert kellett utaznom), de természetesen bebizonyosodott az ártatlanságom. Tehetek-e feljelentést rágalmazásért illetve hamis vádért, és mivel a kecskeméti szervek az illetékesek meg tehetem-e ezt levélben? És rendőrségi vagy bírósági feljelentést kell tennem? És meddig élhetek ez ügyben panasszal?

beriandris # 2010.03.18. 14:35

Tisztelt fórumozók!

Volt barátnőmről valaki interneten valótlan dolgokat állított, s mivel barátnőm ugy gondolta tévesen hogy én voltam az. Rendőrségi vizsgálat lett belőle és engem elég jól meghurcoltak ( Borsod megyei vagyok volt barátnőm pedig Kecskeméti tehát minden rendőrségi és bírósági meghallgatásra 200 kilométert kellett utaznom), de természetesen bebizonyosodott az ártatlanságom. Tehetek-e feljelentést rágalmazásért illetve hamis vádért, és mivel a kecskeméti szervek az illetékesek meg tehetem-e ezt levélben? És rendőrségi vagy bírósági feljelentést kell tennem? És meddig élhetek ez ügyben panasszal?

beriandris # 2010.03.17. 18:56

Tisztelt fórumozók!

Volt barátnőmről valaki interneten valótlan dolgokat állított, s mivel barátnőm ugy gondolta tévesen hogy én voltam az. Rendőrségi vizsgálat lett belőle és engem elég jól meghurcoltak ( Borsod megyei vagyok volt barátnőm pedig Kecskeméti tehát minden rendőrségi és bírósági meghallgatásra 200 kilométert kellett utaznom), de természetesen bebizonyosodott az ártatlanságom. Tehetek-e feljelentést rágalmazásért illetve hamis vádért, és mivel a kecskeméti szervek az illetékesek meg tehetem-e ezt levélben? És rendőrségi vagy bírósági feljelentést kell tennem? És meddig élhetek ez ügyben panasszal?

ObudaFan # 2009.11.29. 14:33

Tagadni sok értelme nincs már, az őszinte megbánás pedig sokat érhet.

Vasili # 2009.11.28. 21:37

Értem.
Milyen büntetésre lehet számítani?
Az ügyész azt tanácsolta,ha beismerek mindent a bíró hoz ítéletet,ami pénzbírság,és az erkölcsiben sem lesz benne.
Ön szerint is ez várható?
Köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2009.11.27. 19:37

Folytatja. Szabálysértés az itt csak a lopás volt, a hamis vád és a közokirat-hamisítás bűncselekmény.