büntetőjog


Rafina67 # 2013.01.24. 21:27

Kedves skyy!

A három gyerek szüleinek közösen kell megtéríteniük a kárt, de mivel egyetemleges a felelősségük, ezért ha az egyik fizeti az egészet ő a többitől kérheti a rájuk eső részt. Ha behajtásra kerül sor akkor attól hajtják be, akitől lehet.
A fiad neked így mesélte és mit bizonyított be a hatóság?
Ha nem tárgyalják a dolgot sosem derül ki, hogy a fiad tévedésben volt.

Minden jót!
R
(A kirendelt ügyvédnek így kevesebb munka és majdnem ez ugyan annyi pénz.)

Rafina67 # 2013.01.24. 21:22

Kedves dawson1989!

Beszéljen a pártfogójával arról, hogy milyen igazolást kell benyújtania a külföldi munkaviszonyáról.
Minden jót!
R

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.24. 19:55

A kárt akkor is meg kell fizetni, ha elítélik a gyereket. Akkor nem jobb közvetítői eljárást kérni, kifizetni a kárt - és legalább a büntetést megúszni?

skyy # 2013.01.24. 18:49

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni:
Az eset tavaly nyáron történt.
14 éves gyermekemet két 13 éves barátja lehívta a tárolójukba biciklit szerelni, később kiderült, hogy más biciklijéről szereltek át a fiam barátjának a biciklijére alkatrészeket, illetve annyira tönkretették más biciklijét, hogy szinte helyrehozhatatlan.

Rendőrségi feljelentést tettek a szétszedett biciklis szülők.
60.000 ft a kár.
De mivel a gyermekem és barátai akkor 13 éves voltak ezért őket csak figyelmeztetésben részesítették, ellenben az én fiamtól ujjlenyomatot vettek, stb...

Kirendeltek ügyvédet, aki azt mondta mindenbe egyezzünk bele és akkor semmi nyoma nem fog maradni ennek az ügynek, de a kárt mivel csak a fiam volt egyedül 14 éves ezt mind nekünk kell megtéríteni.
Az ügyvéd hölgy azt is javasolta ne menjünk tovább mert akkor bírósági tárgyalás lesz és akkor még rosszabbul járunk mert akkor még a bírósági költségeket is nekünk kell megfizetnünk.

Tudnátok valami ötletet javasolni?

Köszönettel

dawson1989 # 2013.01.21. 20:58

Tisztelt forumozók !!
Elnézést de a fórumon nem találtam rá választ
Ha felfügesztett börtön büntetés kap valaki és kap pártfogót és ugye ott bizonyos időközönként meg kel jelenni.de ha valaki külföldön akar dolgozni és onnan maximum háromhavonta jöhet haza akkor eben nem fogják korlátozni őt ?? és megengedik hogy háromhavonta találkozzanak válaszokat előre is köszönöm !!

ObudaFan # 2013.01.08. 21:48

A kérdező tájékoztatást kért, nem pedig magyar ügyvédtől felelősség vállalást.

Ne viccelj már. Ügyvédként nem adhatsz tájékoztatást olyan jogról, amit nem ismersz. Már ha nem akarsz egy fegyelmi eljárást.

Sablonos válaszod indított a hozzászólásra.

Még az a szerencse, hogy a te hozzászólásod annyival előbbre vitte a témát.

kaméleon # 2013.01.08. 20:15

Ezek a "fránya" ügyvédek már csak ilyenek. Pénzért hajlandóak csak szolgáltatást nyújtani.

Már csak az nem világos, hogy miért pont azon a fórumon szaporodnak egyre Attika „pénzt, pénzt, pénzt” bántó véleménynyilvánításai, ahol a tanácsaikkal deklaráltan ingyen, önzetlenül segítenek jó szándékú jogászok/emberek a szabadidejükben. (Ha elkezdenénk visszakeresni, nem egy erről szóló kioktatást találnánk, amit a tanácsok elmaradása, vagy elégtelensége miatt háborgó kérdezőknek írtak már.)

Az, amit önzetlenül teszünk másokért, nem válik hasznunkra, nem segíti elő szellemi fejlődésünket. Ha elősegítené szellemi fejlődésünket, akkor hasznunkra válna. Ha hasznunkra válik, akkor a cselekvés nem önzetlen.
Ma már nem vagyunk olyan szigorúak, mint a régi bölcsek. A világon semmi baj nincs azzal, ha egy forgalmas oldalon azért ad valaki ellenszolgáltatás nélkül tanácsokat, mert ettől később fizetős ügyfelet is remél. (Ha beismerik, ha nem.) Hosszabb időszak írásaiból nagyon jól lehet következtetni az adott ügyvéd tudására és hozzáállására is, ez csak jó nekünk is, ha ügyvédet keresünk. Pénzért. Viszont, nem valószínű, hogy olyan beszólásokkal, mint pár éve M. dr-é is volt pl. („tudom a megoldást, pénzért az irodámban átvehető” :)), vagy, a többiek felhívásával, hogy egy kérdezőnek itt ne válaszoljanak, mert náluk már merészelt érdeklődni, de nem hálálta meg a választ, stb., bizalmat és ügyfelet lehetne szerezni. Sőt! Gondolom, az adott úr sem véletlenül adta itt fel egy idő után.

taticska # 2013.01.08. 18:56

Azért nem vesszenek ám össze!!!Tisztában vagyok azzal hogy minden pénz kérdése nem kell gúnyolódni!!!Csupán egyetlen mondatra akartam választ kapni!Gondoltam jogi fórum kérdezni bátran lehet és valaki talán tud valamit mondani!Gondolom az ügyvédek tudják hogy kb merre lehet keresni az ilyen dolgokat a neten vagy talán tudnak ilyen dolgokról!!


taticska

Dr.Attika # 2013.01.08. 18:37

Még annyit ObudaFan. Miután Neked címezték a kérdést sem KBS, sem én addig nem válaszoltunk, amíg Te nem válaszoltál. Sablonos válaszod indított a hozzászólásra.

Dr.Attika # 2013.01.08. 18:33

És nem azt írtam, hogy ismerem az osztrák jogot, hanem, hogy ismertethetem - nyilván a kérdésre szűkítve, a kapott válasz alapján- a kérdező felé.

Dr.Attika # 2013.01.08. 18:30

A kérdező tájékoztatást kért, nem pedig magyar ügyvédtől felelősség vállalást.
Te lepasszoltad a" nem ismerem az osztrák jogot" válasszal. Én azt akartam szemléltetni, hogy ellenérték fejében megismerhetővé tehető az osztrák jog.

ObudaFan # 2013.01.08. 18:05

Szerintem pénzért sem vállalhatsz felelősséget olyan joganyagról, amit nem ismersz, hanem csak megkérdeztél róla valakit.

Dr.Attika # 2013.01.08. 17:22

Pénzért megkeresem azt a Budapesten székelő ügyvédi irodát, amelynek tulajdonosa a magyar kamarai bejegyzés mellett a bécsi ügyvédi kamarának is tagja, Ausztriában is praktizáló büntető jogász és egy konzultáció keretében megkapom a választ. Volt már vele dolgom. 350,- EUR konzultációs díj fejében kimerítő jogi tanácsot adott ügyfelem rokonának Ausztriában elkövetett bűncselekménye és várható következményei vonatkozásában.

Tehát pénzért ismertethetem az osztrák jogot.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.08. 16:10

Ami azt illeti, ha nem ismerem az osztrák jogot, akkor pénzért sem ismerem. (V.ö.:"Tud úszni? És ha megfizetem?")

Dr.Attika # 2013.01.08. 15:39

Ezek a "fránya" ügyvédek már csak ilyenek. Pénzért hajlandóak csak szolgáltatást nyújtani. A "fránya" hentes is csak pénzért adja a disznó karajt.

taticska # 2013.01.08. 14:39

ők sem valami segítő készek mint senki más ahogy látom hát ilyen világban élünk sajna


taticska

ObudaFan # 2013.01.08. 11:53

Ezt egy osztrák ügyvédtől kellene megkérdezni.

taticska # 2013.01.08. 07:34

Tisztelt obuda fan!!!!
Látom hogy ön ügyvéd kérem segítsen egy kicsit!!!
Olyan kérdésem lenne hogy ausztriánban hogy működik ez ha elkészül a vádirat utána mikorra várható a tárgyalás?hány nap vagy hónap?mert bárhol keresek sehol nem találom erre a választ!!!!Kérem segítsen kicsit ha tud!


taticska

ObudaFan # 2013.01.04. 18:46

Meg nem tudjuk, az a kísérlet minek a kísérlete, meg nem tudjuk, mi mindennel szakadhatott meg az elévülés, így ezt látatlanban megválaszolni nem lehet.

pappcs # 2013.01.04. 13:06

A leírásból ítélve, itt dolog elleni erőszakkal, szabálysértési értékre elkövetett lopás vétsége áll fenn. Nem emelték fel 30 ezerre az értékhatárt 2009 januártól, hanem 2012 áprilistól emelték 50 ezerre.

Tallér # 2013.01.04. 12:44

Tisztelt ObudaFan!

A vádirat alapján:

1.cselekmény:
Eltulajdonított áru értéke 28.020 Ft -ra lett megállapítva 5.000 Ft rongálási kár mellett.

2.cselekmény:
Kísérlet, csak rongálási kár keletkezett 5.000 Ft

Ha jól tudom 2009 Január 1-vel emelkedett a szabálysértési értékhatár 30.000 Ft-ra.

Így a bíróságnak 2 rb. VÉTSÉG minősítéssel kellett volna kimondania az ítéletet a vádirat szerinti BŰNTETT minősítés helyett.

Ha jól tudom, így a bűncselekmény elkövetéséhez képest már nem is hozhattak volna ellenem ítéletet több mint 5 év eltelte után büntethetőség elévülése miatt!
Ebből következőleg ejteniük kellett volna ellenem a vádat.

Kérem javítson ki ha tévednék.

ObudaFan # 2013.01.04. 10:31

Jymi

Gyanúsítottként bármikor jelezheted, hogy vallomást szeretnél tenni, illetve írásban is benyújthatod a vallomásodat. Most az egy más kérdés, hogy célszerű-e, ennek a megítéléséhez ismerni kellene az ügyet.
A többi kérdésre a válaszhoz pedig látni kellene a lefoglalásról szóló határozatot, hogy mennyire lettek, nem lettek tételesen átvéve az iratok.

ObudaFan # 2013.01.04. 10:28
  1. Nem, hanem azzal együtt dolog elleni erőszakkal elkövetettnek minősül a cselekmény. Ha viszont annyival jelentősebb a rongálással okozott kár, hogy így a rongálás súlyosabban minősülne, mint a lopás, akkor meg kell állapítani a rongálást.
  2. Az ügyész is módosíthat a minősítésen, de a bíróság meg a vádirati minősítéshez amúgy sincs kötve.
  3. A perújítás nem erről szól, felülvizsgálati kérelmet lehet benyújtani.
Tallér # 2013.01.04. 06:08

Sziasztok!

Röviden a kérdéseim:

  1. Lopás esetén hozzáveszik az eltulajdonított áru értékéhez a rongálási kár összegét (szabálysértési értékhatár 30.000 Ft időbeli hatály alapján 2009 év eleje!)?
  2. A vádat a tárgyalások alatt is vissza lehet minősíteni (bűntett / vétség) a vádirathoz képest ?
  3. Ha a jogszabályok kedvező változása esetén ejteni kellett volna ellenem a vádat büntethetőség elévülésére hivatkozva, de ezzel szemben ítéletet szabtak ki ellenem.Kérhetek jogorvoslatot/perújrafelvételt (szükség esetén) visszamenőlegesen ?

Bűneset: 2003 Július 22.
Ítélet 2009 Január 30. - 50 napi Közérdekű munka - mely jogerős 2009 Február 2.

Jymi # 2013.01.03. 22:26

Érdeklődnék, hogy mi a törvény büntető eljárásról rendőrségi szakaszban.
2012. január 4-én kezdődött egy eljárás, ami miatt engem őrizetbe vettek, és 72 óra után 147 napig voltam házi őrizetbe. A másodfokú bíróság kiengedett, mert irat ellenes adat közlés történt az ügyész részéről.

Viszont én arra lennék kíváncsi, hogy engem nem kellene kihallgatni?
Amikor januárba bevittek akkor egy 30 percben meg hallgattak, de azóta semmit nem kaptam. Csak mindig az ügyész hosszabbított a nyomozási határidőt, amit most már csak a fő ügyész tehet majd meg, mert eltelt egy év ha jol tudom?

A jogszabályokat leírnák nekem, vagy azok törvényi számát.
Mit tehetek akkor, ha a tőlem elvitt eszközökről, és iratokról a mai napig nem készült tételes jegyzőkönyv?

Megpróbáltam pár iratot visszakapni, de csak egy telefonos megkeresést kaptam, hogy azok nincsenek ott, pedig az utolsó oldalig mindent elvittek közel 8 év irat anyagát kb. 8000 oldalt.
Tehetek e feljelentést mert eltűntek dolgaim amik nekem fontosak?

Legfőbb kérdés, van e Önök között olyan ügyvéd aki korrekt és vállaja az ügyeket. Sajnos eddig közel 1 milliót vett ki pár ügyvéd a zsebemből, de én írtam a fellebbezéseket és mindent az ügyemben.

Várom válaszuk