ÖBB vasúti bírság


pazs # 2013.01.22. 15:01

Az IBAN az a számlaszám, nemzetközi formátumban, a BIC pedig a banknak az azonosítója (szintén az utaláshoz kell).
Nem jó ötlet bejelenteni, hogy elhagytad az irataidat, mert akkor azokat pótoltatnod kell, ami szintén pénzbe kerül.
Majd az Inkassobüro megmondja, hogy mennyivel tartozol (még).

valaki19 # 2013.01.22. 14:51

Ezt írja:
Sie haben heute eine Nachforderung gemaB (B=sarfesz sz csak azt nem találom) oben angefürter Gründe erhalten.
Nach den geltenden Tarifbestimmungen sind Sie verpflichtet, diese Forderung innerhalb 14 Tagen zu begleichen, andernfalls wird die Forderung an ein Inkassobüro übergeben.
Alatta meg a bankszámlaszám, IBAN meg BIC (ez ne m tudom mi)
Azt esetleg megérné megpróbálni, hogy a rendőrségen bejelentem, hogy ellopták a személyimet? Vagy ezzel már elkéstem?

pazs # 2013.01.22. 14:33

Hát a papíron csak rajta van, hogy mennyit kérnek és hogy mennyi a késedelmi kamat, abból ki lehet számolni. Ha mégis bizonytalan vagy, egy levélre adott válaszukban biztos megmondják.
Ha pedig kevesebbet utalnál, az is jó, mert akkor csak a maradék kamatozik tovább.

valaki19 # 2013.01.22. 14:27

Hosszú történet..
Amúgy ma járt le a 14 napos határidő. Azon amit adtak van egy számlaszám hogy utaljam oda (ha lenne miből..). De hogy utaljak én nekik eurót, ha majd lesz pénzem? És honnan tudom, hogy mekkora összeggel jövök nekik? Gondolom naponta vagy hetente teszik rá a késedelmi kamatokat is, de ha nem küldenek valamit róla azt sem tudom hol tart.. Amúgy a lakcímem nincs a papíron csak a város.

pazs # 2013.01.22. 14:02

Nem lehet megmondani, meddig nő, mert attól függ, mikor fizeted ki. Minél hamarabb, annál valószínűbb, hogy nem lesz duplája-triplája.
Nincs maximum fix összeg.
Mindent vihetnek, kivéve az alapdolgokat (két szék, egy asztal, télikabát, váltás ruha, tankönyvek ha tanulsz stb.). De ne hagyd eddig elmenni, mert eddigre több százezer forint is lehet ebből a tartozásból.
Az, hogy most nem tudnak mit csinálni, nem jelenti azt, hogy később nem hajtják végre, a felszólító levél ugyanis még nem végrehajtás.
Nem fogják elhinni, hogy nem voltál ott.
Miért nem volt jegyed?

valaki19 # 2013.01.22. 12:43

Még valami: amikor adták a papírt a kalauzok akkor nem kellett aláírnom semmit. Jelent ez valamit? Ha azt mondanám hogy ott se voltam elhinnék?

valaki19 # 2013.01.15. 14:12

Mire számitsak meddig növekedik kb? Van egy fix összeg amin tul nem nő? És mit vihetnek el a behajtok? Egyik ismerősöm mondta, hogy neki is van egy csomo már és jött felszolítás is (vagy az MÁV volt csak vagy az ÖBBtöl is jött e nem tudom) és hogy nem nagyon tudtak mit csinálni vele.

Sherlock # 2013.01.15. 09:45

Előbb utóbb lesz valami a neveden, lesz bevételed. Igen, kamatozik és rárakódnak a költségek.

valaki19 # 2013.01.15. 09:10

Valaki tud még bövebb infot erröl?

valaki19 # 2013.01.13. 12:02

Kedves Rafina!
Hogy van ez a végrehajtás? Mármint nincs semmi a nevemen, mit tudnak így csinálni velem?
És ez a bírság kamatozni fog vagy marad 110€?

Rafina67 # 2013.01.12. 20:30

Kedves Kérdező!

Mindegy, hogy pótdíj, vagy gyorshajtás.
Be fogják hajtani.
Jobb, ha mielőbb befizeted, mert a gatyádat is elviszi a végrehajtó.
EU rendlelet alapján behajtható bármilyen osztrák tartozás itt nálunk és fordítva is.

Minden jót!
R

valaki19 # 2013.01.12. 08:27

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy a kaller ha elkap mindenképp valamit csinálnia kell, mert annyiban nem hagyhatja, de közben nem is tudják behajtani, hanem abban reménykednek, hogy lesz aki befizeti. Erről lehet szó?

valaki19 # 2013.01.12. 08:25

Köszönöm a választ.
ÖBB személyzet volt, mert Hegyeshalom után kb 15 perccel kaptak el.
Ilyenek vannak rajt, hogy "kein Fahrschein 65€, Bearbeitungsgebühr 30€" meg még valami %-ot rászámoltak, így jött ki a 110€. Azt írták rá, hogy Hegyeshalomtól Meidlingig, jó drága út volt:) Meg rajta van a bírság szám és egy számlaszám hogy utaljam át oda 14 napon belül.
Egyik ismerősöm mondta, hogy neki is van már jópár darab és nem hajtották be eddig, csak én nem akarom, hogy esetleg a háttérben kamatozzon aztán majd amikor már nem is emlékszek rá, hogy mi ez akkor jöjjön valami több 100.000 forintos összeg.

pappcs # 2013.01.12. 08:14

A MÁV vagy az OBB-s személyzet pótdíjazott e meg?
szeritnem az OBB, mert a máv forintban szabja ki a pótdíjat és az összeg se ennyi.
Mert hegyeshalomnál váltanak. Ha a mávos, akkor polgári útra terelheti a pótdíjat, az osztrák meg nem hiszem, hogy behajtaná a magyar emberen, mivel többe kerülne a költsége mint maga a követelés.

Ez nem büntetés, hanem pótdíj, polgári peres ügy. A gyorshajtás az már büntetés, pénzbírság, de ez egy pótdíj. Nem ugyan az a kategória. Tehát az a lényeg, hogy bár jogi lehetősége lenne behajtani, de nem hiszem, hogy cirka 30 ezer forintnak megfelelő tartozásért az osztrákok pereskedni fognak. Bár láttak már karón varjút... Szerintem semmi bajod nem lesz belőle ha esetleg később fizeted be, de lehet, hogy még akkor se ha egyáltalán nem fizetsz.

kokusz2000 # 2013.01.11. 18:18

2013. január 1. után 50 euro feletti összeg esetén a bírság behajtható, az új egyezmény életbe lépett.

valaki19 # 2013.01.11. 17:13

Megbüntettek pár napja a Bécsbe tartó Railjet vonaton, mert nem volt jegyem, 110€-ra. Azt értem kb belőle, hogy 14 napon belül fizessem be, vagy behajtóirodához kerül.
A neten annyi infót találtam, hogy 70€ fölötti összeg esetén gyorshajtásnál meg egyéb szabálysértéseknél valahogy be tudják hajtani határon túl, tehát Magyarországon is.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt a bírságot be tudják e hajtani az osztrákok, és ha igen akkor hogyan? És hogy fog-e kamatozni, mert sajnos 1 héten belül szinte semmi esélyem nincs arra, hogy befizessem.