sikkasztás ez?


Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.23. 17:30

Nem áll meg.

pancser12 # 2013.04.23. 17:07

ma kaptam meg a rendőrségi idézést, sikkasztás ügyében indult ellenem eljárás. Akkor, pénteken amikor leutaztam és felhívtam, elzárkózott, pontosan ezt mondta: maga már nem tartozik nekem, az áldozatsegítok kifizették a pénzt, maga meg majd megy a rendőrségre...a kulcsot átveheti a polg. mesteri hivatalban. Ezek után a facebookon még mocskolódott rólam, erre az ő ismeróse hivta fel a figyelmemet. Lehet, hogy azért áll meg, mert nem követtem el mindent azért, hogy a pénzt visszaadjam?

pazs # 2013.04.23. 16:40

Nem sikkasztás. Azért add neki vissza a kauciót.

pancser12 # 2013.04.23. 16:37

Segítséget kérnék a büntetőjogászoktól.Meghirdettem anyám lakását, mint kiadót, jelentkezett egy nő hétvégén, hogy sürgős lenne, ezért megtekintés nélkül bérbe vette.Elvonatozott hétfő reggel a városba, ahol élek, az állomáson találkoztunk, átadott 2 havi kauciónak megf. összeget, én egy átvételi elismervényt irtam és átadtam a lakás kulcsát. Délután hívott, hogy adjam vissza a pénzt, mert a lakás nem felel meg az igényeinek.Mondtam, hogy pénteken tudok leutazni, akkor visszarendezzük. Utánna tanukat vitt a lakásba, hogy milyen állapotban van, és h. nem vitt el semmit, majd miután még 3-4 szer hívott fel, közöltem vele, h. pénteknél előbb nem tudok lemenni, látatlanban pedig nem adok vissza. Mint pénteken, mikor odautaztam és felhívtam, h. rendezzük a dolgainkat, kiderült,még aznap feljelentett, a kulcsot pedig -a rendőr javaslatára- leadta a polg. mesteri hivatalba.Nekem csak annyit mondott telefonon, h. én nem tartozom neki, már a rendőrségen van az ügy, őt kártalanította az áldozatsegítő.