Nyilatkozatok másodfokon.


Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.12. 10:42

A bíróság az ő vallomását teljes bizonyítóerejűnek tekintette és a tényállását arra állapította meg.
Ezt meg nem hiszem. De a vádlottnak nincs igazmondási kötelezettsége, különösen a Fórumon. Úgyhogy semmi baj.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.12. 10:41

Felhasználható az azért.

kovacs_dora # 2013.05.12. 10:36

Nagyon szépen köszönöm! Még olyat szeretnék megkérdezni, hogy a sértettet nem figyelmeztette a bíró a kihallgatása előtt arra, hogy igazat kell vallani. Olvastam, hogy így a vallomása nem használható fel bizonyítékként. Ebben az esetben az ítéletből kiveszik a vallomását? A bíróság az ő vallomását teljes bizonyítóerejűnek tekintette és a tényállását arra állapította meg. Ennek lesz valami jelentősége a másodfokú ítélet tekintetében?

Előre is köszönöm! Szép napot kívánok!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.12. 08:35

Nagyon valószínű, de sosem biztos. Ha bármilyen bizonyítási cselekmény szükségességét megállapítják, akkor tárgyalást kell tűzni.

kovacs_dora # 2013.05.11. 20:25

Köszönöm szépen ügyvéd úr! Én még azt szeretném megkérdezni, nyilvános ülést tűztek ki. Még azon a napon ítéletet fognak hirdetni?

Előre is köszönöm!

Szép estét és kellemes hétvégét!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.11. 18:15

Mindet fogják.

kovacs_dora # 2013.05.11. 16:17

Kedves Fórumozók!
Elsőfokú ítélet ellen fellebbezést jelentettem be én és a védőm felmentésért. Én a tárgyalás kitűzéséig kb. három nyilatkozatot adtam be a másodfokú bíróságnak. Május 22-re tűztek ki tárgyalást. Azt szeretném megkérdezni, hogy kérhetem, hogy a harmadik nyilatkozatot ismertessék vagy mindet ismertetni fogják?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kellemes hétvégét!