segítség átverés ügyében!


andreatoth # 2013.06.20. 15:24

Tisztelt Jogiforum! Az ügyem, elég kacifántos, de nagyon kérem segitsenek nekem pár kérdésben. (Akkor megpróbálom röviden összefoglalni).Januárban találtam egy iphone telefon hirdetést az almapro nevezetü portálon, és irtam egy emberkének hogy érdekelne a 65000 ft-os iphone. Ő mondta is, hogy azért kerül ennyibe mert külföldröl hozzák és nincs vám igy...Ő nem pesti én pedig igen. Mondta hogy tudja postán küldeni, vagy futárral előre utalás után..Én johiszemüen elutaltam neki előre a 65000 ft-ot. Ithhon vártam 5 napot kb, amikor kellett volna jönnie a csomagnak a futárral, de senki nem jött. Ő 100 %-ig állitotta, hogy de igenis jött, és hogy neki a futár azt mondta, hogy én nem vettem át a telefont, igy vissza kellett neki vinni. Kérdeztem tőle, hogy mi értelme lenne hogy elutalom a pénzemet, de a csomagomat amit teszek hozzá nagyon régóta várom, nem veszem át? ( Szóval kitaláció volt az egész, semmit nem küldött..)Ezután természetesen követeltem vissza a pénzem... Ő ugyan halogatva, és mindenféle indokot találva, kb 4-5 napra rá utalta vissza a pénzem. Na de itt jön a bökkenő, amit akkoris furcsáltam, és most ebből lett károm. Bemásolom amit irt akkor : "Szia
Ugy alakult hogy jonnom kellett dolgozni,de itt van egy nagyon jo baratom akinek van a szamlajan penz es most szolt hogy sikerult elutalni.
"Viszont kicsit felre ertettuk egymast...en oda adtam neki 70 ezret mert nem tudtam felvaltani a tizest es o el is utalta neked mindet.Megtenned hogy az otostvissza kuldod nekem? .Azt mondja Bruno 69 et utalt el mert annyit engedett neki hat mondtam neki hogy nem is kellett volna csak 65 ot.Mar mindegy. Küld mar vissza legyszi ha lesz kis idöd az en szamlamra ahova eloszor utaltal." Szóval már itt is furcsáltam, hogy miért mással utlaja vissza a saját pénzem, és mi az hogy nem tud 10-est felváltani. Na gondoltam végülis mindegy, mert a pénzem visszakerült, igy rendőrségre nem kell járnom. Na és a csavar...Multhéten kaptam ugye a levelet megalapozott csalás gyanujával btk. 318/2/a .. Neki a "nagyonjó barátja" feljelentést tette ellenem, hogy ő utalt nekem 65 ezer ft-ot, viszont én nem küldtem neki az iphone-t és a bizonyiték ami alapján beidéztek a következők voltak: hamisan kreált aprodos hirdetés amit megszerkesztettek, és egy word-ben szerkesztett citromail-es emailezés amit nekem hoztak létre a rendőrnő akinél voltam 4-szer telefonált a Brunonak ( mivel ő tett ellenem feljelentést) hogy küldje már el azt a beszélgetést:) hát másfél orába telt neki megszerkeszteni. A rendőrnő végig ellenem volt...UGYHOGY ÁRTATLAN VAGYOK...és a beszélgetést is ugy kezdte, hogy többet ilyet ne csináljak, stb! Kérdezem én: Milyen megalapozott bizonyiték
az, hogy szerkesztenek ellenem hamis hirdetést, illetve hamis beszélgetést..?????? A rendőrnő meg ugyebár nem hisz nekem, egy hazugnak, és csalonak néz???? Kérem szépen mi ez??? Én gmail alapu 500 beszélgetést tudtam mutatni hogy átráztak 1 perc alatt, az ő "megalapozott gyanuja" meg másfél óra alatt egy citromail-es szerkesztett word hülyeség amit telefonon küld el????????????????? Mondtam a rendőrnőnek hogy fel fogom jelenteni vissza őket hamis vádak, és rágalmazás miatt. Amire ő mondta, hogy ezt ne tegyem ( kikelve magából , és ordibálva) MERT HOGY AZ NEKI ORIÁSI PAPIRMUNKA...és addig haza sem mehettem ) teszem hozzá 12 orátol este fél 6 ig ültem ott), még sorba nem rendeztem neki a papirokat...na a végén annyira jutottunk, hogy áthelyezett tanunak, gyanusitottból...és még akkor is azt mondta, hogy jobb ha neki ezt megköszönöm..MI AZ HOGY ÉN KÖSZÖNJEM MEG, MIKOR ÁRTATLAN VAGYOK, ÉS IGAZAM VAN? máshoz már nem fordulhatok csak önökhöz... kérdéseim: érdemes lenne e őket feljelentenem hamis, gyártott bizonyitékok miatt? és hogy 6 orát elvettek az életemből feleslegesen? és hogy még a rendőrnő is nekem áll, vádol, mikor minden bizonyitékot 1 perc alatt fel tudtam mutatni, ők meg semmit? ( annyi kellene az egész ügyhöz, hogy megnézi a rendőrség a banki utalásokat, de ennyire nem voltak képesek...utólag kiderült utánanézve ennek a bruno gyereknek, hogy egy most érettségiző drogos
kisfiu...szóval mit tehetnék? mit lenne érdemes tennem? mert én csak Önöknek hiszek, ennek a rendőrnőnek semmiben nem. Előre is köszönöm a válaszukat.