Magánokirat - hamisítás, üzembentartói szerződés


nikolett06 # 2013.06.26. 12:06

Tisztelt Válaszoló!

Egy évvel ezelőtt eladtam egy autót rendes adásvételi szerződéssel. Nemrég megkeresett a rendőrség, mert az új tulajdonos nem íratta át az autót és ellenőrzéskor felmutatta az adásvételi szerződést, és egy üzembentartói szerződést is. Behívtak tanúskodni magánokirat hamisítás ügyében. Ott kijelentettem, hogy nem érvényes az üzembentartói, nem emlékszem, hogy ilyet írtunk volna, mert rendes adásvételivel történt az eladás. Most írásszakértőt vontak az ügybe, hogy ki írta az üzembentartóit. Kérdésem az lenne, hogy ha én írtam is az okiratot, felelősségre vonhatnak-e az ügyben, mert nem én éltem vele vissza, hanem az új tulajdonos.

Előre is köszönöm a segítséget!

sz.szilvia78 # 2013.08.06. 12:14

Nagy segítségre lenne szükségem, hogy hova forduljak!

Pár éve egy autókereskedésbe bevittük az autónkat értéklesítés céljából, otthagyva törzskönyvet, forgalmit(utólag már tudom, hogy buták voltunk). Pár nap múlva a kereskedésnek hűlt helye volt, az autónkat szépen aláhamisítva nevünkkel eladták. A pernek vége, fizetési meghagyás van folyamtban, de az illetőnek semmilyen ingó vagy ingatlana nincs, a pénzünket az autónkat elveszítettük. Hol tudnám a követelésemet érvényesíteni. Hallottam, hogy van olyan cég vagy végrehajtó iroda, aki átvállalja a költség egy részének kifizetését, így valamit visszakaphatnánk a kocsink árából, illetve hallottam olyat is, hogy az elkövető szüleinek ingatlanára is rá tudnánk terheltetni a követelést, ha azok nem rendelkeztek végrendeletben, hogy kitagadják az elkövetőt(fiukat) az örökségből. Köszönöm a segítséget vagy a tanácsokat.