Fellebbezés elbírálása tanácsülésen


tamasatya # 2013.07.02. 18:21

Tisztelt jogászok!

Érdeklődni szeretnék hogy ha kaptam egy értesítést hogy a fellebbezésemet tanácsülésen bírálják el, akkor az mit jelent?
És írnak olyasmit, hogy 8 napom van a fellebbezésemet kiegészíteni? De ha az már letelt, akkor az ügyben semmit nem tehetek? Meg 8 napom lett volna más fellebbezésre reagálni.
Akkor mi alapján fogják elbírálni? Kérem, hogy segítsenek, mert nagyon fontos lenne ez a kérdés nekem!

köszönöm!!!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.07.02. 18:55

A bent lévő iratok alapján.

ObudaFan # 2013.07.02. 19:01

Azért ha van még előadni valód, tedd meg minél hamarabb.

tamasatya # 2013.07.02. 19:34

Értem. Köszönöm a válaszokat. Azt szeretném kérdezni, hogy akkor is előadhatom ha már letelt a 8 nap? Nem én vettem át és nekem ma szóltak...

monalisa1 # 2013.07.02. 19:40

Pl. ha időközben olyan tény/adat jutott a tudomásodra amit az előzőekben eljárt bíróságnak nem volt módja megvizsgálni/elbírálni, haladéktalanul írd meg a másodfoknak.

laikus hozzászóló

ObudaFan # 2013.07.04. 06:19

Add elő. Ha sokat vársz, elbírálják az ügyet, mire előadnád.

Dr.Attika # 2013.07.04. 07:20

Kérni kell, hogy nyilvános ülésen bírálja el a másodfok. Kérelem esetén köteles nyilvános ülést tartani. Ott a vádlott jelen lehet. Azon kell előadni a még előadandót.

ObudaFan # 2013.07.04. 11:33

Azt kérni csak határidőben lehet, az meg eltelt. Ezért elő kell adni írásban.

tamasatya # 2013.07.08. 15:37

Köszönöm minden válaszadónak a segítséget. Akkor ha jól értelmezem, tárgyalás tartását (vagy nyilvános ülést) már nem kérhetem, de előadhatom, hogy szerintem miért nem jogos az ítélet? (vagy miért túl szigorú).

Dr.Attika # 2013.07.08. 17:09

Már nem. Előbb tetszett volna saját ügyében lépni.

tamasatya # 2013.07.09. 12:26

Tisztelt Dr.Attika:
Mielőtt szemrehányást tesz valakinek, jó lenne tudni, hogy mondjuk milyen körülmények vezettek oda, hogy nem tudtam időben válaszolni a levélre. Gondolom és remélem, hogy Önnel vagy esetleg egy családtagjával még sosem fordult elő, hogy valamit a saját hibájából nem tudott időben elintézni...

Amúgy jogilag sem helytálló a hozzászólása, mert közben megkerestem ügyvédet, aki azt mondta, hogy beadunk igazolási kérelmet, és biztosan elfogadja a bíró az indokaimat. Na mindegy.

Tisztelt ObudaFan: köszönöm, a segítséget!

Dr.Attika # 2013.07.09. 12:51

Tisztelt "tamasatya"!
Nem tettem én Önnek szemrehányást.Kívánom, hogy a bíróság pozitívan bírálja el az igazolási kérelmet.csakhogy a Be. 65.§ (2) bekezdése 8 napot ad az előterjesztésre.

ObudaFan # 2013.07.09. 13:13

előadhatom, hogy szerintem miért nem jogos az ítélet?

Igen.

csakhogy a Be. 65.§ (2) bekezdése 8 napot ad az előterjesztésre.

Az akadály megszűnésétől. De azt nem tudjuk, hogy az mikor szűnt meg.