Kémperben 3 nap gondolkodási időt kért az ügyészség


Dr.Attika # 2013.07.09. 12:52

Traktorosnak sem mert szétrázza a petevezetéküket. A 60-as években mégis erőltették a traktoros lányok képzését.

wers # 2013.07.09. 11:29

és buszvetőnek sem jók (állítólag)

Dr.Attika # 2013.07.09. 11:26

Ügyésznek és büntető bíráknak nem jók a nők. Polgári vagyonjogban viszont nagyon profik.

wers # 2013.07.09. 10:56

jajj, ezek a nők, rártelepednek a jó szakmákra, egyeseket szinte be is kebeleznek, lásd pedagógus, könyvelő, pénztáros, takarító stb. Régi szép idők, mikor nagyanyáinknak más dolguk sem volt, mint felnevelni egy halom gyereket, kapálgatni, a másik réteg meg zongorázgatott, hímezgetett, kötögetett.

(nem is tudom melyikre vágynék jobban, mert kapálni utálok, zongorázni talán, de nem kívánom senkinek, hogy hallgassa)

ObudaFan # 2013.07.09. 10:36

A férfiak a versenyszférában dolgoznak. :)

Dr.Attika # 2013.07.09. 10:33

Béla! A hölgyek, így az ügyésznők nem kakilnak, hanem "csokiznak". Ezt egy bulváros filmben hallottam. Egyébként, hová tűntek az ügyész férfiak. Nyolc folyamatban lévő ügyemben "csak" 2 ügyész férfi van. És érdekes, hogy bíró is "csak" kettő.

ObudaFan # 2013.07.09. 10:32

Igen, valóban benne van.

Dr.Attika # 2013.07.09. 10:26

ObudaFan! A lényeg az, hogy nem maradt ki a hazaárulás törvényi tényállása a Btk-ból. Dr. Gálszécsy kollegánk ebben tévedett.

"Gálszécsy doktor téved. A ma hatályos Btk. is tartalmazza a hazaárulás törvényi tényállását.
Hazaárulás

258. § (1) Az a magyar állampolgár, aki Magyarország függetlenségének, területi épségének vagy alkotmányos rendjének megsértése céljából külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntett miatt öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a hazaárulást

  1. súlyos hátrányt okozva,
  2. állami szolgálat vagy hivatalos megbízatás felhasználásával,
  3. háború idején vagy
  4. külföldi fegyveres erő behívásával vagy igénybevételével

követik el.
(3) Aki hazaárulásra irányuló előkészületet követ el, egy évtől öt évig, háború idején két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

ObudaFan # 2013.07.09. 10:14

Légy szíves, minősítsd Gyurcsány nyilatkozatát is. Csak a rend kedvéért.

Nyitott kapukat döngetsz, bár nem csodálom, hogy Attika topicbirodalmában nem találsz mindent elsőre: http://www.jogiforum.hu/forum/21/35655

Most a remek cikk volt a téma, ahhoz szóltam hozzá. Az még valahogy kimaradt a cikkből, hogy Tavares és Reding milyen mesterkedése folytán maradhatott ki a hazaárulás az új Btk-ból.

Ehhez képest az alsó határhoz közelítő büntetés nyilván szokatlan - bár bizonyára meg van rá a bíróságnak az indoka.

Vagy volt, vagy nem. Ez az, amivel kapcsolatban ebben az ügyben értelmes ember nem nyilvánít véleményt szerintem. Majd 80 év múlva.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.09. 10:09

Nem mellesleg a kémkedés büntetési tétele tényleg kettőtől nyolc év. Ehhez képest az alsó határhoz közelítő büntetés nyilván szokatlan - bár bizonyára meg van rá a bíróságnak az indoka. Én a magam részéről magában arra a tényre is ittam egy pohárral, hogy egyáltalán letöltendőt kapott a miniszter úr.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.09. 10:05

Légy szíves, minősítsd Gyurcsány nyilatkozatát is. Csak a rend kedvéért.

ObudaFan # 2013.07.09. 09:54

Ajánlom:
http://mno.hu/…ulas-1171524

Ki adott jogi diplomát ennek az embernek, aki a büntetés kiszabását képes úgy kritizálni, hogy az ügyről halvány fogalma sincs, mert nem lehet? (Attika, na ezek után ne kérdezd, mi a bajom ezzel a vicclappal.)

Azzal viszont egyetértek, hogy az ügyésznek pont nem kellene gondolkodási időt biztosítani semmilyen ügyben a fellebbezési nyilatkozatára.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.09. 09:34

ügyásznő egy bevásárló szatyorban 3 fej karfiollal távozott a bíróság épületéből.

Tudom, hogy végképp ki fogsz ábrándulni a világból, de muszáj elárulnom, hogy az ügyésznék nem csak bevásárolni, de pisilni, horribile dictu, kakilni is szoktak.

Dr.Attika # 2013.07.09. 09:32

Megnyugodhatunk. Azóta súlyosításért fellebbezett az ügyészség. Miért kellett erre 3 nap?
Ajánlom:
http://mno.hu/…ulas-1171524

Dr.Attika # 2013.07.08. 17:44

Min kellett 3 napig gondolkodni? Ügyészség gondolkodási ideje egyenlő "politikai egyeztetéssel" vagy töketlenkedéssel.
Konkrét példa. Gyöngyösi Járásbíróság. Július elsején délután perbeszédek stb. Bírói tanács határozat hozatalra visszavonul. Tanács Elnöke beszólít. Mindenki jelen, kivéve az eljáró ügyészt. Várunk. Megjelenik az eljárásban addig el nem járó ügyésznő. Ítélet hirdetés. Jogorvoslati nyilatkozatok. Bíró néz "friss ügyészasszonyra". Az visszanéz. Súgja a bírónő: jogorvoslati nyilatkozat. Ügyben nem résztvevő ügyésznő: Ja három nap.
Máig kellett várnom, hogy megtudjam, hogy az ügyészség belenyugodott az ítéletbe.

Ja. Még a tárgyalást követően a bíróság előtt beszéltem védencemmel, amikor a perbeszédet tartó, de az ítélet kihirdetésen már részt nem vett ügyásznő egy bevásárló szatyorban 3 fej karfiollal távozott a bíróság épületéből.