Ittas vezetés vér(lég)alkohol táblázat


mosómedve84 # 2013.09.11. 10:19

Sziasztok!

Van esetleg valakinek ittas járművezetésnél (is) felmerülő vér-és légalkoholszint táblázata? Esetleg régi és új btk alapján összehasonlítva, hogy régen és most mennyitől minősül bűncselekménynek + mikor enyhe - közepes - súlyos? Mi a különbség a véralkoholszint és légalkoholszint közt? Melyiket kell alapul venni?

Köszönöm szépen előre is.

mosómedve84 # 2013.09.11. 16:45

:)

mosómedve84 # 2013.11.04. 21:12

még mindig kéne egy ilyen, senkinek nincs? :(

SzB_ # 2014.11.26. 21:13

Sziasztok!

Én egy ilyennel találkoztam:
http://asofor.hu/…_kalkulator/
Ugyan a büntetőjogi következmények szerint nincs besorolva, de legalább az látszik, hogy alkohol fogyasztás után meddig ittas a vezetés.
Üdv!

fekete mamba # 2015.01.03. 13:43

Én azt nem értem, hogy a bűncselekmény szintet el nem érő ittas vezetéssel kapcsolatban miért kellett a szabálysértési eljárásból közigazgatási bírságos eljárást csinálni. A gyorshajtásnál még értem az objektív felelősséget, nem értek vele egyet, de értem, hogy mi volt a cél vele. De az ittas vezetésnél nem értem mi volt az indok, hisz ott objektív felelősségről nem beszélhetünk. Ráadásul a közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegéseknél még az egyébként büntetőjogi értelemben is megálló végszükséget sem veszik figyelebe, ellentétben a szabálysértési eljárással, ami nagyon abszurd, és a gyorshajtás esetén is meg kellene oldani, hogy ha a sofőr személye ismert, kivételes esetben, ha a bírsóág előtt igazolja, hogy a büntető, és szabálysértési jogból ismert végszükség megvalósul, akkor az ilyen bírságoknál is ugyanúgy számítson, mint a szabálysértési eljárásban, nem is értem, miért nem oldja ezt meg a Tisztelt Ház, hisz a jelenlegi helyzet, hogy közvetlen életveszélyben lévő ember kórházba szállítása esetén sem lehet gyorsan hajtani, akár az élethez, és emberi méltósághoz való jogot is sértheti, nem is értem, hogy miért nem fordultak ezzel még az AB-hez, illetve Strasbourghoz, volt is egy másik topic ezzel kapcsolatban itt is... és az ittas vezetés esetén ez egy nagyon abszurd dolgot is eredményez: Ha egy pohár sörrel beviszed a vajúdó, vagy akár életveszélyben lévő feleséged a kórházba, akkor megbüntetnek, a közigazgatási eljárásban nem hivatkozhatsz végszükségre, de ha akár direkt ennek elkerülése érdekében gyorsan felhajtasz még egy felest, akkor a rendes, nyilvános bírósági tárgyaláson már simán felmenthetnek végszükség miatt...

Zsike966 # 2015.03.06. 08:31

Barátomat ittas vezetés miatt eltiltották a vezetéstől 1 év 9 hónapra. Azt szeretném kérdezni, ha külföldön levizsgázik és kap jogosítványt, akkor azzal vezethet -e Magyarországon (vagy más országban) a büntetés lejárta előtt, vagy csak utána.

Pgergo # 2015.03.08. 14:56

Tisztelet Jogászok, Ügyvédek, Fórumozók!

A segítségüket szeretném kérni abban, hogy 2014.01.20 igazoltatás során kábítószert találtak nálam mely csekély mennyiségnek számított.2014.10-ban kezdhettem meg a bizonyos "elterelést" de még van hátra 2-3 alkalom. Viszont tegnap azaz 2015.03.07 én közúti ellenőrzés során alkohol szonda pozitív lett(0,8). Ezután be vittek a kapitányságra majd kétszer vért vettek tőlem. Elmondtam, hogy autóba szállás előtt ittam meg 3-4(5dl) sört, kihallgatás nem történt hanem
elengedtek. Tehát Kérdésem az lenne mire számítsak az ittas vezetés miatt és hogy a két ügy miatt esetleg kaphatok valami magasabb fokozatú büntetést és hogy börtönt kiszabhatnak-e rám? Jogosítványom 2012.11-óta van/volt.

Előre is köszönöm a segítségüket!

Véleményem # 2015.03.09. 19:17

Pgergo

Nem lesz börtön. A jogsi valószínű, hogy ugrik és mellé egy bírság.

Ittasvezetes.hu # 2015.05.21. 13:34

mosómedve84

http://ittasvezetes.hu/…tes-hu-1.jpg

http://ittasvezetes.hu/…tes-hu-2.jpg


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

SzB_ # 2015.10.13. 11:02

Kedves Fórumozók!

Az alkohol kalkulátor elköltözött:
www.alkoholkalkulator.hu
Írtam nekik, hogy ha már új hely, akkor kicsit finomítsanak a számítás módján és az eredményeken. Hátha...
Üdv!

MikesK (törölt felhasználó) # 2016.09.26. 15:44

van még egy ittas vezetés alkohol kalkulátor
www.alkoholkalkulator.com cimen.