mire számíthatok


altarba # 2013.11.08. 09:16

Tiszteletem, egy kérdésem lenne önökhöz/hozzátok, egy baráti társaságban vitába keveredtem egy hölggyel, (ő régebben is többször zaklatott) rágalmazott, zsarolt... erre úgy döntöttem hogy elmegyek onnan, erre ő elkezdte rongálni a kerékpárom, visszamentem a bicikliért, erre ő nekem támadt, ezért védekezésből ellöktem, (ez miatt ő volt orvosnál, és valami dobhártya gyulladása lett vagy micsoda) miattam, mert hogy én megütöttem, ezután többször nekem támadt, ütőgélt. miután "elmenekültem" szolt a barátjának aki nekem támadt és többször megütött... ezt az egészet 2-3 tanú látta (de ők marijuanát fogyasztottak). a hölgy fel akar jelenteni :D
mire számíthatok? köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2013.11.08. 11:00

Ha ezt sikerül bizonyítani, akkor az eljárás megszüntetésére, mert ez így jogos védelem.

altarba # 2013.11.08. 12:57

hát én csak a 2 tanúval tudom bizonyítani, de mint írtam ők marihuánát fogyasztottak, nem tudom ez befolyásol e valamit, illetve akkor a hölgynek is kell bizonyíték ellenem ha jól gondolom ??

smokedoc # 2013.11.08. 13:10

Felmerült egy jogi lehetőség, hogyan juthatnak Orvosi Marihuanahoz a Magyar Állampolgárok anélkül, hogy megbüntetné Őket valami fejetlen államszerv.
Tehát a kérdés: Eladható, vagy kezelési joga eladható e egy betegségnek?
Példa:
eladom a cukorbetegségem kezelési jogát, így engem nem terhel bármely cselekmény, mely e betegség gyógyítását szolgálja.
Vagy Bérbe vehetem-e egy Osztrák állampolgár termesztési jogát? Persze a fogyasztás Magyar határon kívül valósul meg a korrupt,buta törvény miatt.
Ez megállja a helyét?
Sok embernek lehetne így segíteni akik rákosok, vagy cukorbetegek, esetleg magas a vérnyomásuk.
Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.08. 13:33

Nagyon ráérnek egyesek...

smokedoc # 2013.11.08. 13:45

Főleg akik az ilyen és ehhez hasonló átlátszó érdektörvényeket megalkották.
A kérdés még mindig fennáll , de vonatkoztass el a vadkendertől:

Van egy betegségem: Csak "A" szerrel tudom hatékonyan kezelni.
Viszont az "A" szer birtoklásáért felakasztanak mint Kínában.
De,! ha eladom a betegségem így a kezelését is eladom.
Erről papírom van!

Eladhatom a betegségem? Ez volt a kérdés.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.08. 13:51

Csakhogy épeszű felnőtt embernek ez nem kérdés.

smokedoc # 2013.11.08. 14:03

Sajnos az.
Ha buta a törvény. És léte csak a maffiát erősiti tudatosan ettől emberek esnek el a hatékony gyógykezeléstől a leggyakoribb halálozási arányú betegségek kezelésében.

Kényszer a kiskapu keresése. sajnos... ez a Balkán.

Nem érzem magam Európainak, ha korlátozottabbak a jogaim mint egy Európainak, és szerintem a többi 9 Millióan is így látják.

A lobbitörvényeket igenis ki kell trükközni, mivel értelmetlenek és károsak a társadalomra.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.08. 14:06

európai... millió... Amúgy nagy szavak ezek.

smokedoc # 2013.11.08. 14:14

nyomatékosítás miatt volt.. de vesszőkbe is köss bele...
Amúgy választ még nem kaptam.
Csak előítéletet.
Azzal meg tele van az elferdített tartalmú sajtó.
Tehát mit csináljon egy beteg, ha itthon ha kezeli magát gyógynövénnyel megbüntetik, 150 km re odébb pedig ugyanezzel a gyógynövénnyel segítik a gyógyulását.
De csorbított állampolgári jogai korlátozzák.
És hazaszeretetből nem akar állampolgárságot váltani.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.08. 14:22

Miféle előítélet?! Egyszerűen arról van szó, hogy hatalmas marhaságot kérdeztél.
Adásvétel tárgya csak dolog lehet [Ptk. 365. § (1)], a betegség pedig természetesen nem dolog. Ha valami fikcióval dolognak tekintenénk, akkor is lehetetlen szolgáltatásra irányulna az a szerződés, ezért érvénytelen lenne.)

Kvantumfizikával is foglalkozol? Annyit ahhoz is értesz, mint a joghoz.

smokedoc # 2013.11.08. 14:25

Szervet is lehet eladni. Az is ugyanaz.
Adhatok bérbe szervet kezelésre akkor.
Vagy az már szolgáltatás?
Milyen alapon "lehetetlen a szolgáltatás"

És igen a kvantumfizika is érdekel
lényege,hogy amit elképzelsz az lehetséges is lehet addig míg nem vizsgálod.

smokedoc # 2013.11.08. 14:53

Tudom, hogy kicsavartnak tűnik a dolog és köszi a segítséget, tényleg, Tehát: betegség a törvény szerint nem dolog, továbbá a gyógyítás lehet társadalom ellen elkövetett visszaélés.

Azaz tényleg anakronisztikus a törvényhozásunk.

altarba # 2013.11.08. 15:30

nem tudom ez a téma hogy függ össze a kérdésemmel :)

smokedoc # 2013.11.08. 16:15

Mivel a tanu büntetőjogi felelőssége az igazmondás eskü alatt így tök mindegy mit fogyasztott kakaót vagy mákostésztát.

Viszont ha nem vettek tőlük vért a tanuk, akkor akár le is tagadhatják mit fogyasztottak, úgyis csak 1 összetevőjére vadásznak lelkesen a teszterek.
Sőt ha fogyasztottak is volna akkor meg a kedvenc elfogadott mellékhatásra a rövidtávú emlékezet változásai miatt nem is emlékeznének rá.

A pisi teszt pedig már olyan sokszor tévedett, hogy ezalapján is támadható a hitelessége.

Tehát a tanuk hitelesek.

A csajszinak is lehetnek tanui
Akik ugyanúgy fogyaszthattak akár whiskyt is. Ami meg köztudottan memória roncsoló.

Ha a csajszi is fogyasztott bármit ami pszichés hatást válthat ki az magyarázat az agresszióra.

Tehát nyugi: ez így önvédelem

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.08. 16:17

A magyar jogban nem eskü alatt vallanak a tanúk.

smokedoc # 2013.11.08. 16:28

"Ugyanez áll a megjelent tanúra is, aki a vallomástételt vagy az eskü letételét törvényes ok nélkül megtagadja, sőt újabb törvények, így a magyar büntető perrendtartás szerint is, az ily tanú letartóztatható és az eljárás befejezéséig, illetőleg addig, míg vallomásának felesleges volta ki nem derül, fogva tartható."

Read more: http://www.kislexikon.hu/tanuk.html#…

altarba # 2013.11.08. 16:35

a csajnak egy tanúja se volt aki ő mellé állt, sőt a tanuk engem védtek töle, alkohol meg mindenkibe volt :)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.08. 16:38

Istenem... A Pallast mikor adták ki, te nagyeszű?

BigChris # 2013.11.11. 12:08

Tiszelt Jogi Fórum!

Érdeklődnék, hogy kaptam a rendőrségtől egy szabálysértésről szóló idézést. Vagyonőr vagyok és pár fiatal meg akar húrcolni, de nem hagyom. Azt szeretném megkérdezni,hogy az ügy kimenetelétől függően mire számíthatok. Szabálysértés esetén elveszíthetem a vagyonőrim? Ha igen mikor válthatom ki újra.

pazs # 2013.11.11. 12:33

A szabálysértés nem kerül bele az erkölcsi bizonyítványba.

És hogy még egy dolog nem maradjon itt helyesbítés nélkül: a szervkereskedelem is tilos Magyarországon (meg úgy általában a nyugatinak tartott országokban). Valamint nem a páciens kezel, hanem az orvos.

BigChris # 2013.11.11. 12:39

Tehát ha jól értem akkor a vagyonőrim megmarad?!

BigChris # 2013.11.11. 15:07

Többször elolvastam a levelet. Ismeretlen tettes ellen nyomoznak szabályértési eljárásban és tanuként vagyok behivatva.