Legális külföldi erotikus munka hirdetése


TCsabi # 2013.11.19. 08:33

Üdvözletem,
Neten böngészgetve nem találok egyértelmű választ a kérdésre, ezért kérném a szakértőket, szakmában jártasabb fórumozókat a kérdés eldöntésében. A nővéremék Németországba (ahol teljesen legális az ilyesfajta foglalkozás és foglalkoztatás) keresnének lányokat szexuális szolgáltatásokra teljesen legálisan, adózottan, rendőrségen bejelentetten innen Magyarországról. Kérdésem, hogy nem ütközik-e jogszabályba, ha ilyen irányú magyarországi hirdetések útján próbálunk szerezni lányokat németországi legális munkához?

Dr.Attika # 2013.11.19. 08:50

Jogszabályba nem ütközik, de a büntető törvény büntetni rendeli.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.19. 10:38

A Btk. ezek szerint nem jogszabály? :)

TCsabi # 2013.11.19. 11:10

Köszönöm, abban esetleg tudna segíteni, hogy a Btk. mely részén nézelődjek ezután?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.19. 11:44

200. §; 201. §

Dr.Attika # 2013.11.19. 13:27

Kedves Béla!
A Btk. is jogszabály. Közismerten a büntető törvény büntetni rendel és nem jogszabályba ütközést szankcionál. Jelen kérdésben például nem azt mondja, hogy "Tilos prostitúciót elősegíteni." Hanem azt mondja, hogy
"Aki

  1. mást prostitúcióra rábír,
  2. épületet vagy egyéb helyet prostitúció céljára másnak a rendelkezésére bocsát,
  3. tizennyolcadik életévét be nem töltött személy prostitúciójához segítséget nyújt,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

A Tízparancsolat mondja, hogy ne ölj! A Btk. azt mondja, hogy "Aki mást megöl, az így és így büntetendő.

TCsabi # 2013.11.19. 18:29

köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.19. 18:44

Sajátos érvelés. :) Kétségkívül kreatív.

SzaZo74 # 2017.07.21. 17:56

Egy olyan cégnek készítek weboldalt, aki svájci erotikus munkához (ott teljesen legális) toboroz lányokat Magyarországról. A fejlesztés alatt, a saját tárhelyen, magyarországi szerveren működik az oldal.

Kérdésem, hogy ez törvénybe ütközik?

A válaszokat előre is köszönöm!
Zoli

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.21. 18:55

Valaki azt mondta, változott a Btk. az előző válaszol óta?

Dr.Attika # 2017.07.22. 01:44

Van egy tévhit a prostitúciós "iparág" művelői fejében. Miszerint Németországban Svájcban elkövetett kerítés, prostitúció elősegítése magyar állampolgárok vonatkozásában nem büntethető, mivel ez a hivatkozott országokban nem bűncselekmény . Csakhogy a magyar törvényt kell alkalmazni magyar állampolgár által , bárhol elkövetett cselekményre. Így pl Németországban elkövetett kerítésre is. Az más kérdés, hogy emiatt nem adják ki a magyar állampolgárt, mert náluk ez nem bűncselekmény. Emlékezetes a hamburgi magyar madam esete, aki ellen itthon büntetőeljárás van a hamburgi tevékenysége miatt, ezért nem tud hazajönni. Van olyan jogi érvelés- én is ezt támogatom- mivel ez külföldön legális, ezért a társadalomra nem veszélyes, ezért nem valósul meg bűncselekmény. A bíróságok rendre lesöprik ezt az érvet, mondván, hogy a bűnös pénz itt hasznosul Magyarországon. Egy ilyen ügyben megjelentek prostituáltak tanúként. Rajtuk több százer forintos ruha, táska aranyékszer. Vallják is a bíróság előtt, hogy ebből a tevékenységből itthon lakást, kocsit, ékszereket vettek, Itthoni családjaikat bűkezűen támogatják. A bíróság szerint ez veszélyes a magyar társadalomra.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.22. 09:32

mivel ez külföldön legális, ezért a társadalomra nem veszélyes
A németek, svájciak gondolhatják úgy, hogy az ő társadalmukra nem veszélyes, de én úgy gondolom, a mienkre az.

Kicsit olyan ez, mint az emberevés: amelyik törzs eszik, arra nem veszélyes - de amelyiket eszik, arra nagyon is.

Öreg Tölgy # 2017.07.22. 11:06

A felnőttkorú személy által folytatott prostitúció Magyarországon - a törvény betartása mellett - abszolút legális. A törvény szabályainak megsértése esetén szabálysértés, és csak a kapcsolódó bűncselekmények - a kerítés, a kitartottság és a prostitúció elősegítése - bűncselekmény.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.22. 11:56

Ne haragudj, de tudjuk. A kerítésről beszéltünk.

Öreg Tölgy # 2017.07.22. 12:23

Biztos voltam benne, hogy Te tudod. De a kérdező nem biztos, neki szántam.

Dr.Attika # 2017.07.23. 05:28

Igazad lehet Béla. Megvizsgáltam Földvári Prof. álláspontját a kérdésben. Szerinte a honossági elv lényege, "..a honossági elv érvényesítésével kötelezi az állam polgárait arra, hogy külföldön is tartózkodjanak olyan cselekmények elkövetésétől,amelyeket hazai törvényeink bűncselekménynek minősítenek, mégha az elkövetés helyén ezek a cselekmények esetleg nem is minősülnek bűncselekménynek."