Okirathamisítás még mindig


Szomorú örökös # 2020.12.07. 04:54

rigoz

A nyomtatott aláírás nem aláírás.

Szerintem te belekevertél egy januári posztot a kérdésbe egy másik topikból:

magán okírat hamisítás: attika96 2020.01.18. 18:43

Milyen következményei vannak annak, ha egy szerződésre a megbízott fél aláírása digitálisan rá lett helyezve és ezt egy elektronikus pályázati felületen rögzítésre került, de egyébkét az érintett szerződés aláírásra került a megbízó részéről, változatlan tartalommal.

drbjozsef # 2020.12.06. 22:59

Pontosan.
Netán megint átsiklottál a kérdező hozzászólásain, és úgy válaszolsz, vagy csak valami másról beszélsz? Nincs nyomtatott aláírás.

Nyomtatott szöveg esetén a nyomtatás idejére gondoltam.

rigoz # 2020.12.06. 16:47

@drbjozsef: A nyomtatott aláírás nem aláírás. LEgalábbis tudtommal a joggyakorlat így tekinti. Csak az, amit tollal (tintával) kanyrint a papírra a nyilatkozatot tevő személy.

drbjozsef # 2020.12.06. 16:17

Azt a kérdező sem vitatja, hogy az aláírás az elhunyt édesapjától származik. Úgyhogy grafológiai elemzés eléggé feleslegesnek tűnik.

Sokkal inkább valamilyen számítástechnikai (nyomtatás), és valamilyen vegyész szakértő (az írt szövegek kora) kellene ide.

rigoz # 2020.12.06. 15:33

Igazságügyi írásszakértőt, nem, Béla? :)

m.kovacs # 2020.12.06. 15:26

Pontosan milyen szakterület szakértőjét kell kérjem?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.06. 14:27

Neked kell előlegezned a díját. És jó lesz, ha pontosan megjelölöd, milyen szakterület szakértőjét kéred kirendelni, mert ez van annyira speciális, hogy a bíró ne feltétlenül tudja.

m.kovacs # 2020.12.06. 14:06

Így érzem belül, de ez legyen az Én bajom.

Ebben a perben kérhetem a ,,dr. Csontos,, bonyolult és drága a vizsgálatot?

drbjozsef # 2020.12.06. 13:56

Szerinted hamis?
Tehát nem láttad, hogy így írta alá, nem láttad, hogy nyomtattak rá, nem láttad, hogy tanúk aláírták.
MIÉRT gondolod, hogy hamis? Milyen bizonyítékod van? Mitől vagy benne biztos?

m.kovacs # 2020.12.06. 13:24

,, Egyébként meg lehet. Bizonyára te is nézted a dr. Csontot. Csak éppen annyira bonyolult és drága a vizsgálat, hogy csak a legsúlyosabb bűncselekmények nyomozásában alkalmazzák.,,

Egy hagyatéki ügyről van szó. Meghalt Édesapám és Végrendeletet hagyott hátra mely szerintem hamis(előzőekben leírtam mire gyanakszom). A Végrendeletben mindent a Végrendeleti Örökösre hagy, aki nem Én vagyok. Megtámadtam a Végrendeletet és keresetemben kértem igazságügyi írásszakérő kirendelését. Tárgyalás még nincs kiírva. A rám eső hagyaték értéke 1 500 000 Ft lenne a Végrendelet érvénytelensége esetén. A teljes hagyaték értéke 3 000 000 Ft. Ebben a perben kérhetem a ,,dr. Csontos,, bonyolult és drága a vizsgálatot? Biztos vagyok benne, hogy okirathamisítás történt.

drbjozsef # 2020.12.06. 11:46

Ha valaki aláír egy biankó papírt (mert azért azok nem keletkeznek úgy, mint a vulkánok az óceánban, hogy egyszerre csak kiemelkedik a papírtartóból), az azért számíthat rá, hogy ezen bármi IS szerepelhet majd. Mi a meglepetés?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.06. 07:50

Egyébként meg lehet. Bizonyára te is nézted a dr. Csontot. Csak éppen annyira bonyolult és drága a vizsgálat, hogy csak a legsúlyosabb bűncselekmények nyomozásában alkalmazzák.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.06. 07:47

Hány nicked van?

m.kovacs # 2020.12.05. 16:20

Kedves Szakértők!

2015.-ben keletkezett egy üres A4-es papír alján aláírva, ledátumozva és ráírva a helység neve.

2020.-ban erre a papírra lézernyomtatóval rányomtattak egy szöveget.

2020. ban golyóstollal pedig 2 tanú aláírta.

Meglehet-e állapítani, hogy utólag nyomtaták rá a szöveget?

Meglehet-e állapítani, hogy utólag írták alá a tanuk?

Vonalkereszteződés nincs az írások között.

gerbera317 # 2020.06.29. 09:54

Megjegyzem, a cég adatai nyilvánosak, és a cégkivonaton a tulajdonos és az ügyvezető személyi adatai és lakcíme is nyilvános. A személyi okmányokkal csak egy dologban lett a "csaló" gazdagabb: tudja azok sorszámát is. És és kkor mi van? A kérdező dns-kódját továbbra is sötét homály és titok fedi...

drbjozsef # 2020.06.28. 15:32

Papi07,

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

Egyelőre nem valósult meg a tényállás. Még lehet, hogy meg fog, sőt, igen jó esélyed van rá, szóval készülj fel, hogy nem sokára milliárdos tartozást felhalmozott cégek tulajdonosa, vagy hitelt vett fel a bt-d.

Na, majd akkor feljelentést tehetsz.

Lehet, hogy csak meghalt az illető például.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.28. 14:27

elkérte a személyes és céges okmányaim másolatát
Mi károd lett neked ebből?

gerbera317 # 2020.06.28. 12:31

Hát kérd vissza tőle. :-)

Papi07 # 2020.06.28. 11:43

Tisztelt nagyviktor!
Akkor ezek szerint színlelt eladási szándékkal bárkinek megszerezhetem a személyes és céges adatait, következmények nélkül?

Papi07 # 2020.06.28. 11:18

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
Azt sejtem, hogy azért nem lehet az illetőt felelősségre vonni, mert nem tartotta be a szavát, de a kérdésem az lenne, hogy azért lehet-e, mert elkérte a személyes és céges okmányaim másolatát, és ezután teljesen eltűnt, elérhetetlen telefonon és e- mail-ben is. Ez nem minősül csalásnak?

nagyviktor # 2020.06.28. 09:29

Értem, gondatlanságból elmulasztottuk az illető személyi okmányainak ellenőrzését, ami ezek szerint elvárható lett volna.
Tehát akkor milyen jogi esetnek minősül ez, és milyen büntetésre (ha egyáltalán) számíthatunk véleményetek szerint?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.28. 09:18

(A hamis tanúzás nem ez. Azt se mondtam, hogy bűncselekmény lenne - hiszen nem azt kérdezted.)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.28. 09:17

Aki nem ismeri az aláírót (vagy az nem igazolja magát előtte), az ne vállalja a tanúzást.

drbjozsef # 2020.06.28. 09:08

nagyviktor,

Igen. Ez alap. Olyan szintű kellő gondosság nélküli eljárás, ami igencsak felróható az eladónak, a tanúnak is.

Ez nem rendőrösdi. Szerződést köt két fél. Ehhez szükséges, hogy ténylegesen tudják, kik a szerződő felek. Alapvető, hogy átadják egymásnak az okmányaikat ellenőrzésre.

Természetesen nem köteles senki átadni az okmányait - csak ezzel azt érheti el, hogy nem kötnek vele szerződést. Akinek érdekében áll szerződni, az átadja az okmányait. Ennyi.

Gépjármű adásvételnél még a lakcímkártyát, és az autó összes okmányát is elkérném, és megvizsgálnám.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.28. 08:54

tehetek-e ezügyben jogi lépéseket.
Ez egy szabad ország.

Konkrétan mi a kérdésed?