Okirathamisítás még mindig


Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.12. 06:47

Küzdesz, mint disznó a jégen...

A lap 2.oldalán következetlenül a 2-es sorszám van
Mert következetesen hanyas lenne rajta?

nzuzza # 2013.10.12. 05:56

T.Fórum! Okirathamisításnak vagy csalásnak minősül az alábbi eset: géppel írt magánokiratot szabályszerűen két tanúval is aláirattak, majd ügyvéddel is ellenjegyeztettek (ez már felesleges is volt sztem) Feljelentés lett mégis a dologból, a rendőrségi indoklás szerint bűncselekmény nem történt, mert tartalmilag nem változott semmi,viszont a részletes indoklásban kitérnek arra, hogy az 1.oldalon jobbra fent az oldalkarakter
számozás ki lett kaparva,meg a tűzőgép nyomok aránytalanul nagyok,mintha oda-vissza tühztek volna utólagosan valamit.A lap 2.oldalán következetlenül a 2-es sorszám van - szól a rendőrségi határozat.
Oké, bűncselekmény nem történt...,bár vitatom. Viszont érvényes okirat az olyan, amin a fent részletezett "módosítások" még a rendőrség szerint is megtörténtek?! Köszi a választ: N.Z.

Agent Cooper # 2013.10.08. 11:17

Kedves infokft!

Szerintem próbára bocsátásra vagy pénzbüntetésre lehet számítani. Amennyiben így lesz, akkor kaphat hatósági erkölcsi bizonyítványt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

infokft # 2013.10.07. 13:54

Kedves Fórumozók!
Az alábbi esetben kérném a segítségeteket. Az eset a következő:
Egy Kft-nek vagyok az ügyvezetője. A barátom is ennél a cégnél dolgozik. Munkáltatói igazolást állítottam ki neki. Azt tudni kell, hogy az én ügyvezetői fizetésem is a barátom bankszámlájára megy. Az otp adott folyószámla hitelt, úgy hogy ő maga figyelembe vette minden ráérkező fizetést, így az enyémet is. Egy pályázat miatt önerőként kellett volna pénz, hitelt akart felvenni, és munkáltatóit állítottam ki neki. Otp-nél ahol a számlát is vezeti és látnak minden beérkezést. Mivel a hitelintézet az én fizetésemet is figyelembe vette a folyószámla hitelnél, így a folyószámlára érkező összeget írtam be keresetnek. A pénz végül nem is kellett, így hitelügylet sem jött létre. Fél évre rá kaptunk egy idézést a rendőrségtől magánokirat hamisítás megalapozott gyanúja miatt. Mire számíthatunk? A büntetés az erkölcsibe szerepelni fog? Mert akkor engem kirúgnak. Ez érdekes egyébként, hogy ha az otp annak veszi a fizetést akkor nem bűncselekmény, de ha én gondolkodom. a bank fejével akkor okirathamisítás? Ez érdekes nem? Kérem, hogy aki tud segíteni írja meg mire számíthatunk! Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.23. 11:51

El. Ráadásul teljesen fölöslegesen. De te se nagyon feszegesd, ha nem akarsz a gyerektartás mellé asszonytartást is fizetni.

Boszi48 # 2013.09.23. 11:35

Tisztelt Fórum!
Egy gyermekelhelyezési perben az anyuka egy fiktív szerződéssel kívánta a bíróságnak bizonyítani, hogy van munkája. A cég nem alkalmazta soha, és nem is ismeri. Elkövetett-e okirat hamisítást
és ez befolyásolhatja-e a döntést.
Köszönettel.
Gáspár

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.23. 16:26

Annak, aki nem ismerte magát a tényállást. :)

Sherlock # 2013.07.23. 16:22

Kinek? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.23. 15:57

345. § A "klasszikus" elnevezés megtévesztő volt.

Stick Stack # 2013.07.23. 13:56

Hova lett az új Btk-ból a klasszikus magánokirat-hamisítás?!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.22. 07:10

Értem.

lajcsó # 2013.07.22. 05:41

"A magánokirathamisításnak nem tényállási eleme a károkozás." A magánokirathamisítás nem kérdés. Én egyéb más bűncselekményre (pl. csalás) gondoltam.

monalisa1 # 2013.07.21. 20:37

Mondjuk fél évig lakhat még ott, ennyi idő alatt "lelakja" ama 340e forintot...

monalisa1 # 2013.07.21. 19:48

Milyen jogcímen lakik a házban amivel kapcsolatban írod: különvagyonod. (Mível váltok megszünt a házastársi lakhatása...)

monalisa1 # 2013.07.21. 19:41

Kiskakas79

A tudomásulvételtől számított 5 éven belül bármikor feljelenthetett volna, hát most megtette.

Mivel már két éve különéltek, sőt most már váltok is, kérd a MÁK-tól h a cs.pótlékot írják át a te nevedre. (Azzal nem vagyok tisztában, h jogtalanul vette-e fel, kérjed vizsgálják ki.)

Ha nincs pénzed ügyvédre a megyei kormányhivataltól kérhetsz támogatást, amellyel jogi segítő szolgáltatást vehetsz igénybe. (Az ügyvédi költséget az állam fizeti ill. megelőlegezi.)

----
  • laikus hozzászóló
Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.21. 18:56

A magánokirathamisításnak nem tényállási eleme a károkozás.

lajcsó # 2013.07.21. 16:51

Számomra az a kérdés merült föl, hogy a magánnyudíjpénztári kifizetés a férj különvagyonát képezte vagy házastársi közös vagyon volt? Ettől függhet a cselekmény büntetőjogi minősítése, meg férj követelése. Különvagyon esetében az egészet, közös vagyon esetében a felét követelheti.

kiskakas79 # 2013.07.21. 10:36

Tudjátok az a gond,hogy én tartottam el egy három tagú családot ápolói fizetésből ami igazán semmire nem elég.Ezért én vettem fel hitelt,hogy a férjem autót vehessen magának ill finanszíroztam a ház rezsiét.Hitel-hitelre,munka 12 órában éjjel és nappal úgy hogy jobb ha nem mondd senki semmit. Igen én választottam de belefáradtam és elegem lett abból,hogy saját magamat tettem padlóra ő miatta. Mivel BAR listán vagyok így nem tudom és őszinte leszek nem is akarom kifizetni.2 milliós különvagyonom is a bban a házban van ahol a mai napig ő lakik és a vicc az egészben ,hogy a ház a gyerekeink nevén van.Nincs haszonélvezet rajta,50-50 szban a két kiskorúé,mi meg albérletben.Ennyit röviden.Nem kioktatok senkit csak összetett a dolog. A 12 év házasság alatt ő a saját számláján 1,5 millió ft-ot halmozott fel ,míg én tönkre mentem.A gyerekek után járó emelt csp-t is ő kapta , havonta 46.600 ft-ot amit nem rájuk költött hanem a számláján gyűjtögetett.

groszfater@gmail.com # 2013.07.21. 10:23

Addig-is míg nem kapsz neked tetsző választ oktass ki
mindenkit akár itt vagy magánba...
De megpróbálhatnád értelmezni a neked szánt mondatokat
Ha nem akarsz egy darabig erkölcsi bizonyítvány nélkül létezni, akkor fizetned kellene.

kiskakas79 # 2013.07.21. 09:59

Nem a személyes vélemények érdekelnek,hanem a tények.Tehet-e feljelentést ennyi idő után ill. mi a jogkövetkezménye.Véleményt én is tudnék adni több fórum témában de mindaddig amíg nem kerülök bele bizonyos helyzetbe nem mondok semmit inkább.A kérdéseimre szeretnék választ kapni kommentár nélkül. Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.21. 08:57

Pedig itt csomagban kapod. Majd szétválogatod.
Ha nem akarsz egy darabig erkölcsi bizonyítvány nélkül létezni, akkor fizetned kellene.

kiskakas79 # 2013.07.21. 07:23

nem az ítélkezéseket várom,hanem tanácsot,segítséget.Köszönöm.

groszfater@gmail.com # 2013.07.21. 07:06

pontosan az ő hozzáállása miatt kényszerültem hamisításra.
hát-persze, ha ő nem nyit számlát akkor most te nem
lennél csaló...

kiskakas79 # 2013.07.21. 06:56

Kedves Fórumozók !
2011-ben elkövettem egy hibát,mi szerint a férjem önkéntes nyugdíjpénztárából származó 340 ezer forintot felvettem.A nyomtatványon helyette írtam alá az ő tudta nélkül.2012. novemberében jött rá akkor volt a biztosítónál és kikérte a másolatokat.Amikor kivettem a pénzt,a tagsága meg is szűnt egyúttal.Már nem élek vele( nem eme cselekedet miatt) válásunk most indul de ő megfenyegetett,hogy fizessem ki vagy feljelent a rendőrségen.Kérdésem az lenne,hogy megteheti-e ezt ennyi idő után,hozzáteszem akkor mikor megtudta nem tett semmit sem a biztosító sem pedig más szervnél sem. Milyen következményei lehetnek ennek a cselekedetemnek.Jelenleg 5 hónapos terhes vagyok,kiskorú gyerekeinket is én nevelem.Sajnos pontosan az ő hozzáállása miatt kényszerültem hamisításra...nem mentség már megbántam.

Agent Cooper # 2013.07.08. 22:33

Kedves Andi1967!

Ebből se így, se úgy nem lehet jól kijönni, majd a nyomozás kideríti, hogy mi merre hány méter, mert a bank úgy is megteszi a feljelentést. (Egyébként annak nincs semmi jelentősége, hogy ki teszi meg a feljelentést.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…