könnyű testi sértés ex officio???


nonamenn # 2014.01.10. 09:52

Szeretnék segítséget kérni a következő ügyben:
Néhány hónapja szakítottam a volt párommal, amit ő nehezen fogadott. Folyamatos zaklatásnak voltam kitéve, először csak telefonon, sms-ekben. De elég ingadozó volt a hangulata, ezért megengedtem hogy a még nála levő holmijaimat elhozza nekem. Ekkor azonban megütött kétszer is eleredt az orrom vére is. Az édesanyja segített ebben neki, lefogott. Mikor rendőrért kiabáltam elhagyták a helyszínt. Akkor rendőrt hívtam, azt mondták ez könnyű testi sértés, magánindítványra tehetek feljelentést. Mentő is érkezett, felületesen megvizsgált, azt mondta teljesen felesleges a látlelet, ha mégis szeretnék menjek korházba, de nincs nagyobb bajom. Az arcom és az orrom napokig be volt dagadva az arcom még most is fáj. Nem tettem feljelentést, próbálom peren kívül megoldani a dolgot úgy, hogy kizárom az életemből a zaklatásai lehetőségét, azonban már a családomat és a kollegáimat, a velem bármilyen kapcsolatban állókat is zaklatja. Nem tettem feljelentést, mégis idézést kapott az a két tanú akik a segítségemre siettek az esetnél. Illetve a volt párom is idézést kapott. Miért?