Bírság behajtása Ausztriából Magyarországra (ÖBB)?


valaki19 # 2014.01.13. 13:54

T. Fórumozók!
Az a helyzet, hogy kaptam októberben egy bírságot az ÖBBtől mert a vonatjegyem nem volt érvényes, egy nappal lejárt, gondoltam lesznek olyan rendesek és nem foglalkoznak neki, ha már érvényes jegyről van szó de nem voltak, mindegy is. Ez akkor 95 euró volt, nem fizettem be. Régebbről is volt 1 bírságom, de azt nem küldték át ide. A múlt hónapban azonban jött egy levél az Inko inkassobürotól hogy fizessek nekik 110 eurót, ma meg már 150,5 euróról küldtek levelet. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor meddig mehetnek el? Csak fenyegetnek, vagy ténylegesen be tudják hajtani Magyarországon is? Jelenleg ezt az összeget nem tudom befizetni. A levél nem ajánlva jött, esetleg tudom azt mondani, hogy meg se kaptam? Bár ez is gondolom csak időnyerés... Köszönöm ha segítenek!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.13. 13:56

Be.

valaki19 # 2014.01.13. 14:20

Köszönöm a választ. Hogy hajtják be? Ide jönnek Bécsből és követelőznek vagy eladják magyar cégnek? Megoldás ha kijelentkezek a lakcímemről?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.13. 15:59

Magyar végrehajtó hajtja be.

pappcs # 2014.01.13. 19:41

feltéve ha megéri nekik bíróságra/ özjegyzőhöz menni. elvileg behajtható, de lehet pont azért adták ki a dolgot "zaklatócégnek" mert nem éri meg bíróságra menni vele.