Zaklatás


Moncsi6 # 2014.02.02. 21:32

Az exférjem zaklatással vádolja a mostani párom a lányommal kapcsolatban.Feljelentést tett a rendőrségen is ez ügyben,mert párszor bent látták az iskolájában vele beszélgetni.És kitalálták,hogy telefonon zaklatta.
a lány 16 éves.A feljelentés ma este történt.Mit fog tenni a rendőrség?/Mit tehet a rendőrség?Ill.Mi az egésznek a folyamata?Mire lehet számítani?!

Agent Cooper # 2014.02.03. 09:52

Kedves Moncsi6!

A rendőrség tanúként fogja meghallgatni a lányát, és az alapján egyértelműen állást tud foglalni benne, hogy történhetett-e zaklatás vagy sem.
Egyébiránt a zaklatás magánindítványos eljárás, így nehezen képzelhető el, hogy az exférje a lánya tudta nélkül tette volna meg a feljelentést.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

SOS Segítség # 2014.02.13. 17:33

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni zaklatási ügyemmel kapcsolatban.Én vagyok a zaklató.
Extrém sok telefonhívás és sms a bűnöm.
Megkaptam a vádiratot, de sajnos nem értem, mit kell tennem.
Az ügyész próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetést kért és a szakértői díj megfizetését.
A borítékban 2 levél volt. A 2. bírói aláírással.
Ebben azt írják, hogy 1.jelölje meg bizonyítási eszközeit (Ez mit jelent? Mit kell tennem?)
2. a nyomozás során beismerő vallomást nem tett vádlott az ügyésznél kérvényezheti a nyivános ülésen való elbírálást. (Én beismertem az emlékeim szerint, bár soha sem mondta az illető, hogy ne hívjam. Ha nem kérem, nem lesz tárgyalás és az ügyész által javasolt büntetést kapom? Vagy a tárgyalással "járhatok jobban"? Bocsánat, de sajnos nem egyértelmű számomra)

Nagyon szépen köszönöm válaszukat

Agent Cooper # 2014.02.14. 22:20

Kedves SOS Segítség!

Kérdéseiből egyértelműen kiderül, hogy gőze sincs arról, hogy most mi történik Önnel. Sajnos egy ilyen fórum teljesen alkalmatlan arra, hogy bárki is érdemben segítsen Önnek. Sokkal jobban járna, ha megkeresné valamelyikünket, ha pedig nem tud védőt finanszírozni, akkor sajnos így járt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

SOS Segítség # 2014.02.15. 16:16

Kedves Agent Cooper!

Köszönöm szépen!

Bár örülnék, ha valaki mégis tudna egy kicsit segiteni.

Köszönöm

ObudaFan # 2014.02.17. 09:03

Ebben azt írják, hogy 1.jelölje meg bizonyítási eszközeit (Ez mit jelent? Mit kell tennem?)

Ha van olyan bizonyíték, ami vélhetően mentő, vagy enyhítő körülményt bizonyít, és még nem ismeri a bíróság, akkor ezt jelezheted. Azért ezt előbb nem ártana ügyvéddel megkonzultálni.

2. a nyomozás során beismerő vallomást nem tett vádlott az ügyésznél kérvényezheti a nyivános ülésen való elbírálást. (Én beismertem az emlékeim szerint, bár soha sem mondta az illető, hogy ne hívjam. Ha nem kérem, nem lesz tárgyalás és az ügyész által javasolt büntetést kapom? Vagy a tárgyalással "járhatok jobban"? Bocsánat, de sajnos nem egyértelmű számomra)

Ez a bíró által aláírt irat pontosan micsoda? Mi minden szerepel benne?

laura11 # 2014.02.18. 17:10

Tisztelt Fórum!

Zaklatással kapcsolatban szeretném megtudni, hogy a rendőrség mennyire tud segíteni, beavatkozni, ha egy személy akaratom ellenére követ, zaklat, és főleg abban az esetben ha erőszakkal betolakszik a házba, ahol lakom.
A kérdéses személy külföldi (angol), én magyar állampolgár vagyok. Mennyiben számít az, ha ennek a személynek spanyol távolságtartási végzése van ellenem (spanyol földön kibocsátott és igen, nem én követem és zaklatom folyton őt, hanem ő engem, akinek pedig a végzése van ellenem. Legutóbb a facebookon jelölt be, hogy legyünk barátok, mindezt egy napja, de amikor mindketten Spanyolországban éltünk (tavaly és azelőtt), ott sokszor követett és igyekezett beszélni velem (miután már megszerezte a végzést ellenem), amikor a közelembe jött, de én természetesen nem beszélhetek vele és nem is szeretnék.)
Mit tudok tenni, ha ő felbukkan itt Magyarországon és erőszakkal beszélni akar velem, akár a lakásomba is erőszakkal bejön?
Mit tehet a rendőrség?
Számít-e majd, hogy ő agresszívan fölmutatja a papírt, hogy neki van távolságtartási végzése ellenem és nekem csak legyen csönd és ha igen, mennyire?
Mit tudok tenni a saját védelmem érdekében?

Előre is köszönöm a figyelmet és a választ:

Laura

Agent Cooper # 2014.02.19. 08:17

Kedves laura11!

Amit leírt, az tipikus zaklatás. A rendőrségen tehet feljelentést, és a rendőrség nyomozást fog elrendelni. Jó lenne, ha tanúkkal vagy más módon tudná bizonyítani, hogy követi Önt, igyekszik a magánéletébe beavatkozni.
Kérdéseire válaszolva:
Mit tudok tenni, ha ő felbukkan itt Magyarországon és erőszakkal beszélni akar velem, akár a lakásomba is erőszakkal bejön?
Kitér előle, és természetesen nem engedi be a lakásba. Segítséget kér másoktól, hívja a randőrséget.
Mit tehet a rendőrség?
A feljelentése alapján nyomozást rendel el. Az elkövetővel szemben kényszer intézkedést alkalmazhatnak.
Számít-e majd, hogy ő agresszívan fölmutatja a papírt, hogy neki van távolságtartási végzése ellenem és nekem csak legyen csönd és ha igen, mennyire?
A papírja nem jogosítja fel, hogy bűncselekményt kövessen el.
Mit tudok tenni a saját védelmem érdekében?
Segítséget vesz igénybe, feljelentést tesz, olyan útvonalakon jár, ahol soha nincs egyedül. Ha már megindult a nyomozás, akkor általában a zaklatás is megszakad, nem szokták megkockáztatni, hogy előzetes letartóztatásba kerüljenek.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

laura11 # 2014.02.19. 13:28

Köszönöm!