Sikkasztás


oligaliga # 2018.11.14. 11:37

Kaktusz53

Amíg nem írod le, hogyan "okoztál kárt", erre a kérdésedre senki sem fog válaszolni.

Kaktusz 53 # 2018.11.14. 11:25

KB. 1-1,5 millió Ft-os kárt okoztam vállalatnak. Beismertem, kifizetni szeretném. Ha feljelentenek ez sikkasztásnak vagy csalásnak minősül? Mire számíthatok?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.14. 09:53

Mondom "lefolytatnának" - és nem "folytatnának".

Vadsuhanc # 2018.11.14. 07:17

Büntetőeljárást lehet indítani bűncselekmény gyanúja miatt. Ha a tanúk kihallgatása szakértői vélemények stb. megalapozzák, de amíg a gyanú valaki ellen nem megalapozott addig nincs gyanúsított sem. A feljelentett személy a fentiek alapján leírtakra figyelemmel a gyanúsítás közléséig nem gyanúsított, terhelt.

Szomorú örökös # 2018.11.14. 06:36

KBS

Én tudok olyat, hogy rendőrségi kihallgatások folytak egy gyámügyi (kiskorú veszélyeztetése) eljárásban úgy, hogy az érintett nem is tudott róla. De azért amikor engem is behívtak - rokonom volt - akkor rendesen be volt tojva és mindenáron meg akarta tudni, hogy milyen ügyben hallgattak ki. Én meg voltam olyan szemét, hogy nem mondtam el neki, mivel eleve nem voltunk túl jó viszonyban. Tehát sejtése azért volt bőséggel, de azért persze még véletlenül sem ismerte el magát vétkesnek, helyette inkább azt vádolta, aki feldobta.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.14. 06:21

Elég fura lenne, ha úgy folytatnának le egy büntetőeljárást, hogy a terheltet nem értesítik róla.

Kaktusz 53 # 2018.11.14. 03:17

Bocsánat elírtam 1000000 Ft-os a kár.

Kaktusz 53 # 2018.11.14. 03:15

10000000 Ft-os kárt okoztam a vállalatnak. Elbocsátották, elismertem, a kárt szeretném megtéríteni. Eddig még nem jelentkeztek. Ha feljelentettek kell-e értesíteni. Büntetlen előéletű vagyok. Mire számíthatok?

Vadsuhanc # 2018.11.08. 14:34

Azért ismerni kellene azt az ügyvéddel kötött megbízási szerződésedet is. Azt is tudni kellene amit lentebb írtam, hogy csak Te állítod, hogy nem keresett vagy keresett, de nem talált.

Mellesleg Te miért nem érdeklődtél egy évig?

A sikkasztás az egy szándékos cselekmény neked a szándékosságot kellene bizonyítani, amelyhez több információ is szükséges lenne. Még mindig azt mondom, hogy amit leírtál úgy nem sikkasztás.

Tojas70 # 2018.11.08. 14:31

És mondjuk felvette a pénzt a számláról?

Tojas70 # 2018.11.08. 14:29

Akkor sem ha az utalásnál fel van tüntettve hogy az én nevemre jött?

Vadsuhanc # 2018.11.08. 14:03

Nem. A sikkasztáshoz a sajátjaként rendelkezés a törvényi tényállás szerint megkívánt magatartás. Ha nem kérted azt, hogy értesítsen vagy értesített, de azt Te nem vetted át vagy a megadott értesítési címed nem volt jó nem igen állapítható meg a sikkasztás. Kérdd a pénzed, ha átadja szerintem nyugodj le.

Hogy etikus-e az más kérdés.

Tojas70 # 2018.11.08. 13:13

Szép napot!
Az lenne a kérdésem,van egy végrehajtási ügyem.Mivel nam volt bankszámlám az ügyvédem számlájára érkezik a behajtott összeg,több mint egy éve de ő erről nem értesített és a pénzt sem adta át ilyenkor sikkaszt-e?

Dr.Attika # 2018.11.01. 12:35

Forduljon bizalommal az ügyvédjéhez. Ő ismeri az ügy teljes részleteit. Ha nincs ügyvédje, akkor gyorsan hatalmazzon meg egyet.

Móci2015 # 2018.10.31. 07:24

Tanácsot kérek!

A volt munkáltatómtól a kasszából apránként összesen
Három millió forintot vettem el.
Készült egyoldalú tartozáselismerő nyilatkozat.
Ő feljelentést tett.
Mire számithatok? Vannak kiskorú gyermekeim, a sikkadztást nem tagadom!
A kérdésem az lenne, hogy a férjemet felelősségre vonhatják e, ha nem tudott a dologról.
Illetve mikor forduljak ügyvédhez? Ha már a kezemben van az idézés, vagy előtte?
Mennyi idő múlva számíthatok az idézésre illetve a tárgyalásra?
Mielőbbi váladzában bízva!

ObudaFan # 2018.10.24. 21:13

Felfüggesztett szabadságvesztés és pénzbüntetés a valószínű.

zsofar # 2018.10.24. 19:54

Kedves Fórumozók!

Volt egy vállalti kölcsön amit nem tudtam vissza adni 30 napon belül a munkaviszonyom megszűnése után. Nem kellemesen váltunk el nem fizette ki a munkabérem én ezért egy hibát követtem el és a nálam lévő két notebook-t értékesítettem. A teljes kár 1.450.000.- ft volt. Február elején a vállalati kölcsönt visszafizetem 850.000.- megtörtént. Az ügyészség engedélyezte a közvetítői eljárást amin 2.600.000.- fájdalom díjat kért amit nem tudok megfizetni. Most az ügy visszakerül az ügyészségre és biztos vádemelés és tárgyalás lesz. Mire számíthatok?
Ja a furcsa az a dologba amikor oda mentem dolgozni vittem az erkölcsit.. ami tiszta volt de volt egy régi KFT -m ami 65.000.- miatt a bíróság elítélt közmunkára de tiszta maradtam, és jött egy letiltás a munkahelyre ami miatt az ügyvezető azt mondta, hogy ha ezt tudja nem adott volna vállalati kölcsönt és ezért lett ez is BTK sajna :-(

Az ügyészség mit fog javasolni? mire számíthatok ?

ObudaFan # 2018.10.21. 06:24

Polgári per esetén meg a 6% illeték folyik az államkasszába, csak azt a sértettnek még meg is kell előlegeznie, aztán megpróbálhatja majd azt is behajtani, ha sikerül. Büntetőeljárásban ezzel szemben nem kell semmilyen költséget előlegezni.

Dr.Attika # 2018.10.21. 05:01

Nem az a lényeg. Sikkasztás esetében ha az üzletszerű- itt arról is szó van- kötelező pénzbüntetést kiszabni. A pénzbüntetés az állam kasszába folyik be. Tehát ezzel a károsult kielégítési alapja csökken.

ObudaFan # 2018.10.20. 14:02

A büntetőeljárás kereten belül lehet érvényesíteni a polgári jogi igényt, ami lényegesen költséghatékonyabb.

Dr.Attika # 2018.10.20. 07:41

Ha a munkáltató megtette a büntető feljelentést, akkor a büntetőeljárás folytatódik. Tehát erre továbbra is számítson. Indíthat külön polgári pert, elismerő nyilatkozat alapján azt meg is fogja nyerni. Ezzel akkor foglalkozzon ha megkapta a keresetlevelet. A büntető ügyben ilyen összegnél felfüggesztett szabadságvesztés és pénzbüntetés várható.
ObudaFan kollégával ellentétben az a véleményem, hogy a munkáltató jobban tette volna, ha nem tesz büntető feljelentést. Így az esetlegesen megítélt pénzbüntetés az ő kielégítési alapját csökkenti.
Jobb lenne ha Ön is keresne ügyvédet minél előbb és nem menne egyedül a gyanúsítotti kihallgatásra.

ObudaFan # 2018.10.20. 06:48

Én a helyében nem polgári pert indítanék, hanem feljelentést tennék, mivel a károsulti oldal szempontjából az a költséghatékonyabb. Tehát szerintem továbbra is arra érdemes számítani.

Móci2015 # 2018.10.19. 14:31

A volt munkáltatom most szólt, hogy polgári peres ügyvédnél folytatja. Ebben az esetben mire szamitsak?

Móci2015 # 2018.10.19. 14:07

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2018.10.19. 14:06

Nem.